تاریخ : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
1

نارضایتی مخاطبین از وضعیت پوشش تلویزیونی جمع‌خوانی قرآن‌کریم/ نگارش نامناسب متون عربی؛ دلیل اصلی نارضایتی‌ها

  • کد خبر : 263239
  • 08 خرداد 1396 - 10:42
نارضایتی مخاطبین از وضعیت پوشش تلویزیونی جمع‌خوانی قرآن‌کریم/ نگارش نامناسب متون عربی؛ دلیل اصلی نارضایتی‌ها

با گذشت 2 روز از مراسم جمع‌خوانی قرآن‌کریم در مصلای بزرگ امام‌خمینی(ره) ارومیه شاهد استقبال پرشور از این برنامه هستیم. اما بخش مهم این مراسم پوشش تلویزیونی آن است که با نارضایتی‌هایی همراه شده است.

به گزارش اروم‌نیوز، مراسمات جمع‌خوانی قرآن‌کریم در سراسر کشور و به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار شده و به‌منظور استفاده تمام اقشار جامعه از این برنامه‌ها، به‌صورت مستقیم از شبکه‌های مختلف سراسری و استانی پوشش داده می‌شود.

این مراسم در ارومیه نیز چند سالی است آغاز شده و توسط صداوسیمای مرکز آذربایجان‌غربی پوشش تصویری داده می‌شود.

آن‌چه در پوشش تصویری مراسم جمع‌خوانی قرآن‌کریم از صداوسیما حائز اهمیت است، لزوم توجه به نحوه نوشتاری آیات و نیز ترجمه آن‌ها است که متاسفانه در 2 برنامه پخش‌شده سال‌جاری دارای مشکلاتی بوده و همین امر باعث شده تا نارضایتی بینندگان را به همراه داشته باشد.

در این برنامه‌ها، آیات نگاشته‌شده بر صفحه تلویزیون به‌دلیل دارا نبودن از کنتراست مناسب خوانایی چندانی ندارند و همین باعث شده تا بینندگان نارضایتی‌های خود را اعلام کنند.

هرچند در سال‌های گذشته نیز شاهد برخی ضعف‌ها در پخش زنده برنامه‌های جمع‌خوانی بودیم اما موضوع نوشتار صحیح آیات، به‌دلیل در دسترس نبودن کتاب قرآن برای تمام بینندگان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که باید مدنظر و موردتوجه مسئولین و تهیه‌کنندگان این برنامه‌ها قرار گیرد.

حال به‌نظر می‌رسد در این زمینه باید تجدیدنظرهای جدی انجام شود تا در صورت داشتن ارتباط با شبکه‌های سراسری این‌گونه ضعف‌ها بیش از پیش به چشم نیاید.

بهتر است مسئولین صداوسیما به‌منظور استفاده بهینه و هرچه بهتر از توانمندی‌های خود در پوشش مستقیم برنامه‌هایی نظیر جمع‌خوانی که نیاز اصلی آن تخصص کافی در عرصه‌های قرآنی و توجه به رسم‌الخط عربی است، از کارشناسان و نخبگان این عرصه که در آذربایجان‌غربی کم نیستند بهره برده و زمینه را برای رضایت بیشتر مخاطبین خود مهیا سازند.

بیشتر بخوانید..
بیش از ۳۴ هزار هکتار از مزارع آذربایجان‌غربی زیر کشت چغندر قند می‌رود

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=263239

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.