تاریخ : دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰

جذب بیش از 90 درصد اعتبارات تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی در آذربایجان غربی

  • کد خبر : 262229
  • 13 اردیبهشت 1396 - 12:36
جذب بیش از 90 درصد اعتبارات تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی در آذربایجان غربی

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: از 56 میلیارد و 740 میلیون  ریال تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون در سال 95، بیش از 90 درصد این اعتبارات جذب  شده است

عبداله فتح الله زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز،  با بیان این مطلب اظهارداشت : یکی از مولفه های اصلی بخش کشاورزی افزایش کمیت، کیفیت و راندمان محصولات تولیدی با توسعه و تجهیز مکانیزاسیون است که علاوه بر کاهش هزینه ها ، افزایش در آمد بهره برداران نیز به دنبال خواهد داشت.

فتح اله زاده با تاکید بر ضرورت نوسازی بخش مکانیزاسیون کشاورزی استان ، تصریح کرد: از محل این تسهیلات اعتباری در سال 95 ، تعداد 738 دستگاه تراکتور ، 53 دستگاه کمباین ، 759 دستگاه سایر ادوات کشاورزی و 2 مورد تجهیزات واحدهای تولیدی دام و طیور به ناوگان حمل و نقل کشاورزی استان اضافه شده است .

وی با اشاره به افزایش متقاضیان دریافت تسهیلات ابراز امیدواری کرد و افزود: میزان  تسهیلات خط اعتباری سال 96 که  که به استان تخصیص یافته به میزان 56 میلیارد و 200 میلیون ریال است که با توجه به یارانه‌دار بودن تسهیلات و لزوم توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی باید اهتمام ویژه‌ای در جذب صددرصد این تسهیلات تا پایان سال داشته باشیم .

فتح اله زاده اذعان کرد: ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان در سال 95 از 1.41 به 1.46اسب بخار در هر هکتار ارتقا یافته است .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد :در حال حاضر 43 هزار و 372 دستگاه انواع تراکتور باغی و زراعی ، 122 هزار و 160 دستگاه انواع ادوات دنباله بند و 860 دستگاه کمباین در سطح استان وجود دارد که به طور میانگین برای هر دستگاه تراکتور، 2.8 دهم انواع ادوات دنباله بند موجود است .

بیشتر بخوانید..
طرح‌های نیمه‌تمام احیای دریاچه ارومیه باید تکمیل شود

وی در پایان  از کشاورزان استان در خواست کرد برای بهره مندی از این تسهیلات اعتباری سال 96 جهت تکمیل پرونده و معرفی به بانک کشاورزی به مراکز خدمات و مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستانها مراجعه نمایند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=262229

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.