تاریخ : یکشنبه, ۱۴ آذر , ۱۴۰۰

شورای شهر؛ فرصتی برای «آزمون و خطا» و «تخریب و بداخلاقی»؟!

  • کد خبر : 260914
  • 16 فروردین 1396 - 11:59
شورای شهر؛ فرصتی برای «آزمون و خطا» و «تخریب و بداخلاقی»؟!

رواج پدیده‌ای ناشایست به‌نام «حضور آزمایشی» برخی افراد و البته «تخریب رقیب به هر نحوی» از سوی کاندیداهای انتخاباتی و حامیان آن‌ها در ایام انتخابات مختلف، قطعا هیچ سودی برای شهر نداشته و تنها خروجی آن گوشه‌گیری و عقب‌ماندگی بیشتر خواهد بود.

به گزارش اروم‌نیوز، از روز نخست ثبت‌نام کاندیداهای نمایندگی در شورای اسلامی شهر و شاید چند روزی پیش از آن شاهد آغاز موج تخریب و اهانت از سوی برخی شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی در قالب شبکه‌های مجازی و نیز محافل غیررسمی بودیم که این امر موجی از نگرانی را در میان مسئولین و مردم به وجود آورد.

امروز پس از گذشت حدود یک‌سال از نهایی شدن نتیجه انتخابات مجلس و آغاز کارزاری دیگر به‌نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور، بار دیگر موج تخریب و بداخلاقی از سوی کانال‌ها و رسانه‌های منتسب به شخصیت‌های مختلف به‌خصوص طیف‌های ارائه‌دهنده لیست برای انتخابات شورای اسلامی شهر در برخی مناطق پرجمعیت همانند ارومیه هستیم.

این بداخلاقی‌ها با توجه به تجارب تلخی که داریم، قطعا نویددهنده تشکیل شورای شهری بدون کوچک‌ترین اتحاد و همدلی و نیز نداشتن ثبات در تصمیم‌گیری‌ها است که باید از سوی مدیران و مسئولین مرتبط پیگیری و روشنگری شود.

نگاه دیگری به مقوله تخریب‌ها و توهین‌های بی‌شمار در فضای مجازی و به‌خصوص در محیط شبکه‌های اجتماعی گویای این واقعیت تلخ است که گردانندگان و پشتیبانان کانال‌ها و گروه‌های هتاک و موهن به کاندیداهای مختلف، تنها هدفشان بارز کردن لیست مورد حمایت خود و البته استفاده از رانت‌های مختلف موجود در کرسی‌های شورای شهر است که متاسفانه این روزها به رویه عادی و مرسوم تبدیل شده است!

علاوه بر این موارد و فرصت‌طلبی برخی سیاسیون و مسئولین صاحب‌نفوذ در سطح شهر و شهرستان، حضور برخی چهره‌های گمنام و البته بدون هیچ‌گونه سابقه فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی در عرصه انتخابات جای سوال دارد که سطح انتخابات در شهر و استان ما تا این حد پایین آمده که هرکسی مدرک به دست باشد و کاری برای آغاز فعالیت‌هایش نداشته باشد، بتواند در این عرصه حضور یابد؟!

بیشتر بخوانید..
کشف شبکه قاچاق انواع سلاح و مهمات جنگی+عکس

واقعا این‌گونه موضع‌گیری در برابر انتخابات شورا که آینده 4ساله یک شهر را رقم می‌زند خواهد توانست علاوه بر اینکه مقابل توسعه و پیشرفت مانعی ایجاد کند بلکه عقب‌ماندگی و پسرفت شهر را نیز رقم زند.

به‌راستی سخنان حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه و تاکید وی بر «لزوم دوری مردم از کاندیداهای بی‌ادب و بددهن و افرادی که آبروی دیگران را می‌برند» و نیز «جلوگیری از حضور برخی افراد با رای اندک و تنها با هدف مشهور شدن» باید در محافل عمومی و خصوصی برای کاندیداهای منتسب به کانال‌ها و گروه‌های این‌چنین و نیز افرادی که بدون هیچ‌گونه پیشینه مشخص وارد گود شده‌اند، تبیین شود تا شاهد انتخاباتی با افراد صالح و دارای صلاحیت واقعی برای کاندیداتوری در انتخابات شورای شهر باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=260914

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.