تاریخ : چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰

مسئولین دولتی و شهرداری‌ها حق ورود به عرصه انتخابات را ندارند/ با رسانه‌ها و کانال‌های تلگرامی بداخلاق برخورد جدی می‌شود

  • کد خبر : 260680
  • 07 فروردین 1396 - 13:42
مسئولین دولتی و شهرداری‌ها حق ورود به عرصه انتخابات را ندارند/ با رسانه‌ها و کانال‌های تلگرامی بداخلاق برخورد جدی می‌شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار و رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی در نشست خبری صبح امروز خود از برخورد جدی با رسانه‌های بداخلاق و نیز از ممنوعیت مدیران دولتی و شهرداری‌ها برای ورود به عرصه انتخابات خبر داد.

به گزارش اروم‌نیوز، نشست خبری رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی صبح امروز با هدف ارائه آمار ثبت‌نامی‌ها و نیز پاسخ به سوالات محور انتخابات خبرنگاران برگزار شد.

علیرضا رادفر در این نشست با اشاره به آمار مختلف و تفکیک آماری بخش‌های مختلف در استان، از زحمات رسانه‌ها در پوشش اخبار انتخاباتی تقدیر کرد.

وی، در بخش پاسخ به سوالات خبرنگاران تذکرات تند و جدی به برخی حاشیه‌پردازان و البته رسانه‌ها و مسئولینی که خود را وارد عرصه انتخابات کرده‌اند ارائه داد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌غربی که با حفظ سمت به‌عنوان رئیس ستاد انتخابات استان نیز منصوب شده، در خصوص رسانه‌های متخلف و بداخلاق دوران انتخابات گفت: با این رسانه‌ها قطعا و به طور یقین برخورد جدی خواهد شد. رسانه‌های مجوزدار با روش قانونی و با رسانه‌های بدون مجوز از طریق برخورد قضایی و با همکاری دستگاه‌های مربوطه برخورد می‌شود.

وی بیان داشت: متاسفانه از مدتی قبل شاهد بداخلاقی برخی کانال‌های تلگرامی نیز هستیم که در این مورد پیگیری انجام می‌شود و به‌طور یقین با مدیران آن‌ها برخورد می‌کنیم. در مورد کانال‌هایی که کاملا با هدف انتخاباتی و تخرب و توهین به برخی چهره‌ها وارد کارزار شده‌اند هم قطعا برخورد جدی خواهد شد.

رادفر، تاکید کرد: فرقی ندارد کانال یا رسانه برای کدام حزب و جناح و فرد باشد، با هرگونه بی‌حرتی و بداخلاقی برخورد خواهد شد. این بداخلاقی‌ها جامعه را به سوی ناآرامی و ناکجاآباد خواهد کشاند پس باید با آن به‌طور قاطع برخورد شود.

این مسئول، در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص برخی حواشی انتخاباتی از سوی مسئولین دولتی و نیز مدیران شهری هم توضیحی داد و اذعان داشت: تمام مسئولین و مدیران استانی و شهرستانی دولت از ورود به عرصه انتخابات و موضع‌گیری‌های انتخاباتی پرهیز شده‌اند. این مورد به هیچ‌عنوان قابل قبول نیست. حتی مدیران بهتر است با عنوان حقیقی نیز وارد گود انتخابات نشوند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی، در مورد مدیران شهری و شهرداری‌ها که به‌عنوان بخش خدمات‌رسان محسوب می‌شوند هم گفت: شهرداری‌ها از بودجه دولتی استفاده می‌کنند بنابراین بخشنامه‌های دولتی شامل شهرداری‌ها هم می‌شود. این به معنای ممنوعیت اقدام انتخاباتی شهرداران و مدیران شهری است.

وی گفت: با توجه به اینکه از انتساب برخی کانال‌های شبکه‌های مجازی به تعدادی از شخصیت‌ها اطلاع داریم بنابراین به این افراد و نزدیکانشان تذکرات لازم داده شده است.

بیشتر بخوانید..
توافق اجباری پزشک و منشی؛ استثمار با تعریف جدید/ وقتی اعتراض برابر با اخراج است، بازرسی‌ها به کار نمی‌آید

با این سخنان معاون استاندار و رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی باید منتظر ماند و دید آیا شایعات در خصوص ورود مدیریت شهری ارومیه و برخی شهرهای استان به عرصه انتخاباتی و ارائه لیست و حمایت از کاندیداهای خاص واقعیت پیدا خواهد کرد یا خیر؟ و آیا برخوردی با این افراد خواهد شد یا نه؟!

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=260680

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.