سه شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٥
اخبار > غلبه بر بیکاری با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی


      

سلسله گزارش های اروم نیوز از زنان و مردان کارآفرین آذربایجان غربی/
غلبه بر بیکاری با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی
 

اروم نيوز در نظر دارد در دیدار با کارآفرینان استان آذربایجان غربی و تهيه سلسله گزارشهايي از توانمندي‌ها، كمبودها و عوامل موفقیت اين افراد شرح احوالي از نحوه فعالیت آنها را به قلم و تصوير بكشد.

 

  

 
 
 
   

به گزارش اروم نیوز، از آنجایی که امسال نیز مزین به شعاری شد که وجهه‌ی اقتصادی آن تبلور ادامه‌ی تأکیدات راهبردی مقام معظم رهبری بر جهش اقتصادی و افزایش سطح تولید ملی شده است اهمیت توجه و تقویت این حوزه بار دیگر جز محورهای اصلی فعالیت ملت ایران بخصوص نخبگان بسیجی گشته تا بتوانند با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در برابر موانع و مشکلات داخلی و خارجی علاوه بر پایداری کشور ،رشد و پیشرفت را نیز به این مرز و بوم به ارمغان آورند، تلاشی که جز با حمایت و تسهیلات بسیج سازندگی میسر نمی گشت.

در همین زمینه گفت وگویی با احمد اصغری آذر یکی از فعالین عرصه اقتصاد مقاومتی در استان آذربایجان غربی داشتیم که در زمینه پرورش بلدرچین فعالیت میکند.

اروم نیوز:از شروع فعالیتتان بفرمایید و اینکه چگونه به این حرفه علاقه مند شدید.

اصغری آذر: به هیچ وجه تجربه این کار رو نداشتم اما اکثر اوقات با بسیج سازندگی در تماس بودم و به دلیل حمایت بسیج از این کار منم با توکل بر خدا شروع کردم.

اروم نیوز: چگونه به نتیجه ادامه این فعالیت رسیدید .

اصغری آذر: همانطور که گفتم من تجربه این کار رو نداشتم به این علت با تعداد کم حدود 200 عدد جهت کسب تجربه شروع کردم و هر روز که مقدار در آمد و هزینه ها رو حساب میکردم به این نتیجه رسیدم که این کار را ادامه دهم.

اروم نیوز: زمین و مساحت کارگاه چقدر است .

اصغری آذر: مساحت زمین 300 متر مربع و کارگاه نیز 40 متر مربع میباشد

اروم نیوز: ابتکار ، نوآوری و تجهیزات کارگاه چگونه است .

اصغری آذر: با توجه باینکه من بلدرچین تخم گذار پرورش میدهم و بلدرچین تخمگذار حتما باید در قفس نگهداری شود از این رو تمام قفسها را با سیستم ابخوری اتوماتیک خود طراحی و اجرا کردم در ضمن سعی نمودم برای جلوگیری از اتلاف انرژی گاز گرمایش سالن را از طریق ابگرمکن موجود در سالن که همزمان آب گرم خانه را تامین میکند استفاده نمایم.

اروم نیوز: چند نوع محصول تولید می کنید .

اصغری آذر: در حال حاضر گوشت گرم بلدرچین و تخم بلدرچین و کود بلدرچین تولید و به بازار عرضه میشوند

اروم نیوز: کیفیت ، نقاط ضعف و قوت محصولتان را از لحاظ علمی و تخصصی بیان کنید .

اصغری آذر: تمام محصولات تولیدی بلدرچین بر خلاف سایر ماکیان صددر صد ارگانیک بوده و به این نقطه من توجه خاصی دارم از نقاط ضعف کارگاه نیز عدم نقدینگی و سرمایه در گردش میباشد چراکه قیمت جیره هر روز تغییر میکند و من نمیتوانیم به مقدار لازم جیره خریداری و ذخیره نماییم

اروم نیوز: ارزش افزوده و ارز آوری این کار چگونه است .

اصغری آذر: بلدرچین در مقایسه با سایر طیور جزو حیوانات جان سخت بحساب می آید از زمان تولد تا زمان کشتار به هیچ وجه لازم نیست از دارو و واکسن استفاده شود و با توجه با اینکه در 40 یا 45 روزگی شروع به تخمگذاری میکند برگشت سرمایه در این کار خیلی زود انجام میگیرد.

اروم نیوز: برای چند نفر اشتغالزایی انجام داده اید .

اصغری آذر: من به مراه خانواده ام این کار را شروع کرده ام در حال حاضر چهار نفر مشغول این کار هستیم و به امید خدا اگر بصورت صنعتی این کار را بکنم در حدود 10 نفر مشغول خواهند شد.

اروم نیوز: فروش و نحوه بازاریابی چگونه صورت میگیرد.

اصغری آذر: فروش و بازاریابی فعلا بصورت حضوری به فروشگاههای مصرف و توسط خودمان انجام میگیرد.

اروم نیوز: درآمد این کار چقدر و به چه شکلی است .

اصغری آذر: به ازا هر هزار تا بلدرچین میتوانی در امدی حدود پانصد هزار تومان در ماه داشته باشی. لازم به ذکر است در یک اتاق 12 متری میتوانی حدود 2500 تا بلدرچین نگهداری کرد.

اروم نیوز: آیا صادرات به خارج از کشور دارید(کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس) .

اصغری آذر: فعلا خیر اما اگر حمایت بشویم میتوانیم در امد ارزی خوبی از راه صادرات به کشورهای همسایه کسب کنیم.

اروم نیوز: برای جوانان علاقه مند به این عرصه چه توصیه هایی دارید .

اصغری آذر: به جوانان توصیه میکنم از این به بعد درس را برای پشت میز نشینی ادامه ندهند . درس بخونند برای کار تولیدی و خودشان آستینها را بالابزنند برای اینکه بتوانند گره ای از مشکلات این کشور باز کنند کار تولیدی حتما سرمایه میلیاردی نمیخواهد با حد اقل سرمایه نیز میتوان این کار را شرو ع کرد و به کشور خود خدمت نمود.

انتهای پیام/


تبلیغ کانال تلگرام

تاریخ مخابره: يکشنبه ١٩ دی ١٣٩٥  |  زمان: ٠٩:٤٩  | شماره خبر: ٢٧١١٨٨   
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار آذربایجان غربی
قاضی پور وزیر راه
طرح شعار آشتی ملی نقشه جدید فتنه گران است
تصاویری زیبا از چهره برفی پلدشت