يکشنبه ٠١ اسفند ١٣٩٥
اخبار > خطبه های نمازجمعه شهرستانهای آذربایجان غربی


      

خطبه های نمازجمعه شهرستانهای آذربایجان غربی
 

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

 

  

 
 
 
   

  به گزارش اروم نیوز، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سراسر شهرستانها و بخشهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

حقوق های نجومی و غیرمتعارف، دزدی از بیت المال و حق مردم است

آیت الله سید علی اکبر قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه با اشاره به رعایت تقوای الهی اظهار داشت:اگر انسان در دنیا از حرام اجتناب کند و به دستورات الهی عمل نماید در دنیا و اخرت سعادتمند خواهد شد.

وی با بیان اینکه مومنان بایستی در اعمال و رفتار خود بسیار تدبر و تفکر نمایند، افزود:تا در این دنیا اگر حقی بر گردن خود یا دیگران دارند ادا کنند تا در اخرت مدیون کسی نباشند.

امام جمعه موقت ارومیه در بخش دیگر سخنان خود به موضوع حقوق های نجومی اشاره کرد و گفت:دریافت این نوع حقوق های غیر متعارف یک دزدی رسمی از حق ملت است.

قریشی افزود:درحالی که با این پول ها بایستی مملکت اداره شود و اگر این کار صورت نگیرد و پول ها بارگرداننده نشود بایستی نزد خدا پاسخگو باشند.

امام جمعه موقت ارومیه تصریح کرد:اگر احیانا دولت نیز در این زمینه کوتاهی کند باید در نزد خداوند متعال پاسخگو باشد و این را نیز مطئمن باشند که خدا حق مظلوم را از ظالم خواهد گرفت.

وی درباره موضوع احسان و نیکو کاری نیز خاطر نشان کرد:چه بهتر است که مومنان در زمان حیات خود اثر و یا بنایی مانند مسجد مدرسه بیمارستان برجای گذارند تا در زمان بعد از مرگشان نیز موجبات رحمت و مغفرت خدا قرار گیرند.

9 دی روز بصیرت و میثاق با ولایت است

حجت الاسلام سیدرضی موسوی شکوری در خطبه‌های این هفته نماز با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوا اظهار داشت: بر اساس مفاد روایات متعدد برنامه‌ریزی در معیشت زندگی از جمله عوامل موفقیت و کمال انسان است.

امام جمعه خوی گفت: در فرهنگ اهل بیت (ع) انسان کسل، تنبل و سربار دیگران منفور است و رسول خدا (ص) فرمود ملعون است کسی که بار زندگی خود را به گردن مردم بیندازد و خانواده خویش را در اثر ندادن نفقه ضایع و تباه کند.

وی افزود: در روایات متعدد به کار و کوشش برای امرار معاش بسیار سفارش شده است.

امام جمعه خوی با اشاره به 23 ربیع الاول روز ورود حضرت فاطمه معصومه (س) به شهر قم اظهار داشت: آن بزرگوار از جایگاه و مقام بلند معنوی برخوردار بوده که مورد تکریم ائمه (ع) واقع شده و کرامات زیادی از آن بزرگوار در طول تاریخ دیده شده است

وی گفت: مبارزه با ستمگران عباسی، وفاداری و ولایت مداری از جمله ویژگی‌های بارز حضرت فاطمه معصومه (س) بوده بطوری که فلسفه اصلی هجرت ایشان به ایران زیارت برادر خود حضرت علی بن موسی الرضا (ع) بوده است اما اینکه چرا قم را انتخاب فرمود از آن حضرت نقل شده فرمود مرا به شهر قم ببرید زیرا از پدرم شنیدم که فرمود شهر قم مرکز شیعیان ماست.

امام جمعه خوی با اشاره به 26 ربیع الاول روز صلح امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: آن بزرگوار در پاسخ شخصی که به صلح ایشان اعتراض کرد چنین فرمود من کوفیان را خوب می‌شناسم و بارها آنان را امتحان کرده‌ام آنان مردمان فاسدی هستند که اصلاح نخواهند شد نه وفادارند و نه به پیمان خود پایبند، اگر یارانی داشتم شبانه روز با معاویه می‌جنگیدم تا کار یکسره شود.

خطیب جمعه خوی با اشاره به مناسبت 9 دی روز بصیرت و میثاق با ولایت گفت: فتنه سال 88 یک جریان پیچیده‌ای بود که فرماندهی اصلی آن به عهده استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی بود که قصد براندازی نظام جمهوری اسلامی را داشتند.

وی تصریح کرد: خدا را شاکریم که فتنه گران در برابر بصیرت و ولایت مداری ملت متعهد ایران با شکست قطعی مواجه شدند و از جمله نتایج و آثار این فتنه این بود که ملت ایران بسیاری از چهره‌های وابسته و آلوده را شناسایی کرد.

شکوری با اشاره به پیروزی‌های چشمگیر جبهه مقاومت در آزاد سازی شهر مهم و استراتژیک حلب پس از 4 سال اشغال توسط گروه‌های تکفیری تحت حمایت استکبار جهانی و ارتجاع منطقه، شکست خوردن طرح منطقه‌ای آمریکا تحت عنوان خاورمیانه جدید، به وجود آمدن و تحقق سوریه واحد، شکست خوردن ارتجاع منطقه و استکبار جهانی و در نهایت رسوا شدن حامیان منطقه‌ای و بین المللی تروریسم و به ویژه رسوایی آمریکا را از جمله آثار این پیروزی برشمرد.

 9 دی خط بطلانی بر تمامی توطئه های فتنه گران و دشمنان بود

حجت الاسلام و المسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به اهمیت بصیرت به ویژه از سوی نخبگان و خواص جامعه، اظهار کرد: دشمن از انسان های بی بصیرت سو استفاده می کند و گاهی حتی انسان هایی که نیت بدی نیز ندارند به دلیل عدم بصیرت، حامل و مجری نقشه های دشمن می شوند.

امام جمعه میاندوآب به فتنه 88 و بی بصیرتی برخی خواص اشاره کرد و افزود: در فتنه 88 دشمن انتخابات را بهانه کرده بود و اصل نظام را نشانه گرفته بود و متاسفانه برخی  بصیرت نداشته و فتنه دشمن را متوجه نشدند.

وی با اشاره به اینکه مردم در 9 دی فتنه های دشمنان را خنثی کرده و خط بطلانی بر توطئه های آنان کشیدند، گفت: حماسه 9 دی میثاق امت با ولایت و وجه تمایز نیروهای ارزشی و غیر ارزشی بود که مردم در آن روز نشان دادند که پیروزی با مقاومت است و پشت سر رهبری و ولایت و نظام اسلامی قرار دارند.

حسن زاده با تاکید بر اینکه مشارکت مردم و حضور آنها در صحنه فتنه دشمنان را خنثی نمود، تصریح کرد: حماسه 9 دی خط بطلانی بر تمام فتنه ها و توطئه ها زد و باید در تاریخ ماندگار شود.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به اینکه با شعار و خیال پردازی و مشغول کردن مردم به خودشان کاری درست نمی شود و با تاکید بر اینکه نباید بر روی واقعیت ها چشم بست، اظهار کرد: روزی بود که همه چیز و آب خوردن مردم را به برجام ربط دادند ولی باید گفت بیکاری مشکل اصلی کشور است و روز به روز بر تعداد بیکاران اضافه می شود و باید پرسید که در یک سال برای چند نفر اشتغال زایی شده است؟

وی با بیان اینکه چرا مسئولان از بیکاری حرفی نمی زنند، گفت: می آیند و به جای اینکه از بیکاری حرف بزنند از حقوق شهروندی صحبت می کنند و باید گفت که مردم حق خود را می دانند و به آن آگاه هستند.

حسن زاده با تاکید بر برخورد با صاحبان حقوق های نجومی و عدم توجیه آنان، تصریح کرد: مردم می گویند که باید وزیر بی کفایت عذرخواهی کرده، استعفا داده و برود، صاحبان حقوق های نجومی و خائنان به مردم و بیت المال محاکمه شوند نه اینکه با جابجایی وزیر موضوع خاتمه یافته تلقی شود.

امام جمعه میاندوآب به موضوع انتخاب شهردار این شهر نیز اشاره و با انتقاد از برخی از اقدامات و لابی گری ها، اظهار کرد: چرا برای برخی انتخاب شهردار و شهردار شدن مهم است؟

وی با تاکید بر اینکه شورای شهر باید به مردم بگویند که چرا شهردار شدن برای برخی اولویت اول است، گفت: چون در شهردار شدن پول است و با این پول ها می شود اقداماتی انجام داد؟ در حالی که باید پرسید اگر پول هست چرا کارگران را اخراج می کنند؟

حسن زاده افزود: مسئولان بگویند در این چند سال در میاندوآب چند کارخانه افتتاح شده است؟ مسئولان کشوری آمدند اما جایی نبود که برای افتتاح داشته باشیم و به آنها نشان دهیم.

امام جمعه میاندوآب هم چنین با بیان اینکه کاری نباید کنند تا مردم بار دیگر جواب آنها را بدهند، اظهار کرد: یک معلم در فضای مجازی چند انتقاد و پیشنهاد مطرح کرد و به چند جا بازخواست شد و این موضوع به هیچ وجه شایسته نیست چرا که همه مردم آزادند.

شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی دولبه یک قیچی‌اند

امام جمعه ماکو نیز در خطبه های این هفته با تبیین سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی و مسئولان نظام اظهار داشت: طبق فرمایشات رهبری شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی دولبه یک قیچی‌اند.

وی با اشاره به سخنان نخست‌وزیر انگلیس تصریح کرد: انگلیس سال‌ها منبع خباثت، بدبختی و نکبت برای غرب آسیا بوده ‌است و امروز هم مسئولان کشور باید جواب کوبنده‌ای به سخنان نخست‌وزیر این کشور بدهند.

امام جمعه ماکو با تشریح مشکلات جهان اسلام بیان کرد: درمان درد مصائب و مشکلات کنونی جهان اسلام فقط اتحاد است.

وی با برشمردن دلایل اهمیت سازمان ثبت احوال افزود: سازمان ثبت احوال تمامی تولد و فوت و نیز ازدواج و طلاق‌ها را ثبت می‌کند و از همین رو می‌توان آن را پاسدار تابعیت و هویت ایران و ایرانی و نیز اسرارخانه امین حیات و ممات ملت دانست.

رنجبری با اشاره به افزایش طلاق گفت: امروزه در جامعه شاهد کاهش ازدواج و افزایش طلاق هستیم که باید تمامی دست‌اندرکاران با همکاری هم برای برطرف کردن این مشکل و معضل اجتماعی کمک کنند.

وی با بیان اهمیت آموزش در اسلام اظهار داشت: از نظر اسلام تمامی مردم و هم زن و هم مرد باید از تولد تا هنگام مرگ اقدام به آموختن علم کنند.

امام جمعه ماکو با تشریح دستاوردهای بین‌المللی محور مقاومت تصریح کرد: پیروزی در حلب و نیز حزب‌الله در صحنه داخلی لبنان همگی پیامدهای مثبتی برای محور مقاومت خواهد داشت.

مردم در 9 دی وفاداری خود را به ولایت نشان دادند

حجت الاسلام و المسلمین میرزا قربان بابایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت گفت: عدالت نزدیکترین عمل به تقوا است، مردم و خصوصا مسئولان باید عدالت را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: انسان های با تقوا انسان هایی هستند که به خدا نزدیکتر هستند، تقوا در واقع شخصیت انسان را رقم می زند.

امام جمعه موقت پلدشت ضمن تاکید به اخلاص در کارها افزود: اولین شرط قبولی اعمال، اخلاص در کارها است.

حجت الاسلام و المسلمین میرزا قربان بابایی با اشاره به 7 دی ماه 1358 سالروز فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی گفت: علم امتیازی برای انسان است، انسان عالم کمتر در کارهای خود دچار اشتباه می شود.

وی تصریح کرد: علم چراغ و راهنمایی برای انسان است.

امام جمعه موقت پلدشت با اشاره به 9 دی ماه افزود: 9 دی ماه روز بصیرت و پیمان با ولایت است، این روز در کشورمان به تاریخ تبدیل شد.

به گفته وی مردم در این روز وفاداری خود را به مقام معظم رهبری نشان داده و دشمنان را ناامید کردند.

حجت الاسلام و المسلمین بابایی گفت: مردم نشان دادند همیشه پشت سر مقام معظم رهبری هستند و فتنه جایی در کشورمان ندارد.

حماسه 9 دی نشانه بصیرت والای ملت بود/در کشور نورچشمی زیاد داریم

حجت الاسلام و المسلمین نقی باقری امام جمعه شهرستان شاهین دژ در خطبه های نماز جمعه امروز ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی به حدیثی از امیر المؤمنین حضرت علی (ع) در باب تقوی اشاره کرد که فرمودند: انسان با تقوی کسی است که لذت آخرت را به لذت دنیوی ترجیح دهد.

وی به پیروزی مقاومت درشهر حلب سوریه اشاره کرد و افزود: این پیروزی و پیروزی های گذشته مسلمانان را خداوند در قرآن وعده فرموده اند و همیشه حق بر باطل پیروز است و امروز شرمندگی از آن کسانی است که مقاومت و قدرت نظامی را در کشور ناکارآمد میدانستند و گفتمان را راهکار حل مشکلات عنوان میکردند آنهم با آمریکا که شیطان بزرگ است؛شیطانی که خود داعش و تکفیری و وهابی و سلفی را پرورش میدهد.امروز قدرت نظامی حرف اول اقتدار و امنیت را میزند اگر قدرت نظامی کنونی در کشورمان نبود سرنوشت عراق و سوریه منتظرمان بود.

باقری فرا رسیدی سالروز حماسه تاریخی 9 دی را پیشاپیش تبریک گفت و از این روز بعنوان روز پیروزی بصیرت بر غافلان و بی بصیرتان یاد کرد و گفت: آمریکا و غرب با عناوین و راهکارهای مختلف سعی در تزریق افکار و عقاید کمونیستی خود بر کشورهای دنیا دارند به طوری که در گرجستان با تبلیغ گل رز زرد رنگ ،در قرقیزستان گل شقایق ،در اوکراین گل بلوط و نهایتا در ایران رنگ سبز را که از نقاط اثر گذار براعتقادات ملت کشورهای مورد هدف است تاثیری مستقیم ایجاد مینماید چراکه در ایران رنگ سبز نماد وفاداری حضرت ابوالفضل العباس است و ملت مسلمان و ولایی ایران نسبت به این نماد ارادت خاصی دارند اما دشمن با طراحی نقشه استفاده از رنگ سبز در فتنه 88 دوگانگی را در بین ملت ایران ایجاد کردد و با ایجاد چنین زمینه هایی کشور را مستعد ضربه خوردن از غرب ساخت که به حول قوه الهی و بصیرت مردمان این سرزمین که همیشه پشتیبان ولایت فقیه بوده و هستند این نیرنگ نیز در حماسه 9 دی 88 برای همیشه از نطفه خفه شد.

خطیب نماز جمعه شاهین دژ پایه ریزی فتنه 88 را از ده سال قبل از ایجاد فتنه اعلام کرد و گفت:دشمن از سال 78 و با ایجاد حادثه کوی دانشگاه کم کم ایجاد فتنه را بنا نهاد و با طراحی قتل های زنجیره ای و هجمه بر بیت رهبری به نحوی که محبوبیت رهبری در بین مردم کاسته شود خود را آهسته به ایجاد فتنه در سال 88 رساند که در این میان عده ای نابخردانه و در کمال بی عقلی و نفهمی افسار لجام گسیخته خود را به دست غرب داده و برای همیشه خود را از این انقلاب دور ساختند.

امام جمعه شاهین دژ حکمتی که در ایجاد این دسیسه ها توسط بدخواهان نظام و انقلاب نهفته بود را در 3 نکته اعلام کرد: یکی اینکه اگر پشتیبان ولایت فقیه باشیم مطمئناً پیروز میدان هستیم و مملکت در مقابل هر هجمه ای در امان خواهد بود،دیگری اینکه برای این انقلاب خون دلها خورده و شهداء تقدیم کرده ایم و هرگز آن را ازدست نخواهیم داد و آخر اینکه آمریکا تا ابد دشمن همیشگی ماست.

وی به سخنان اخیر رئیس جمهور کشورمان حسن روحانی که اعلام کرده بود در کشور نور چشمی نداریم اشاره داشت و اظهار کرد: آقای روحانی اتفاقا برعکس مملکت ما پر است از نورچشمی،اگر نبود هم اکنون باید آنهایی که حقوقهای نجومی گرفته اند و یا اختلاس کنندگان 8 هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان که به قول خودت معوقه است سر از دادگاه در می آوردند،چرا فرزندان ما جزء بورسیه های خارج کشور نیستند و اگر آنها نورچشمنی نیستند باید سریعا به کشور برگردند،اگر نورچشمنی نداریم چرا باید به کسی که مدرک لیسانس و فوق لیسانس هم ندارد مدرک دکتری هدیه شود.

انتهای پیام/


تبلیغ کانال تلگرام

تاریخ مخابره: جمعه ٣ دی ١٣٩٥  |  زمان: ١٥:٣٩  | شماره خبر: ٢٧٠٢١٦   
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار آذربایجان غربی
قاضی پور وزیر راه
طرح شعار آشتی ملی نقشه جدید فتنه گران است
تصاویری زیبا از چهره برفی پلدشت