سه شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٥
اخبار > اقتصاد مقاومتی راهکاری جدی برای شکست توطئه های دشمنان/ اشتغالزایی گسترده در آذربایجان غربی با طرح های اقتصاد مقاومتی


      

گزارش اروم نیوز؛
اقتصاد مقاومتی راهکاری جدی برای شکست توطئه های دشمنان/ اشتغالزایی گسترده در آذربایجان غربی با طرح های اقتصاد مقاومتی
 

با توجه به ظرفیت عظیم و گسترده آذربایجان غربی در خصوص پیاده سازی و اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی بسیار ضروری به نظر می رسد که افراد بیکار و جویای شغل حتی با هزینه های بسیار اندک اقدام به سرمایه گذاری در طرح های اقتصاد مقاومتی کنند.

 

  

 
 
 
   

به گزارش اروم نیوز، دشمنان ایران اسلامی همواره در صدد بوده اند که ضربات کاری و تأثیرگذار در همه عرصه ها بر کشور و نظام اسلامی وارد سازند اما از همان سالهای نخستین انقلاب هرچه انجام داده اند به حول و قوه الهی و بصیرت مردم انقلابی ایران نقش بر آب شده است.

آنها وقتی دیدند نمی توانند از طریق جنگ و تجاوز و تهدید کار خود را پیش برند این موضوع را مدنظر قرار دادند تا با استفاده از برخی ضعف های موجود در اقتصاد کشور و آسیب شناسی و تحلیل و بررسی آنها به ظن خود بتوانند به نیات شومشان برسند.

از این رو شبانه روز کار کردند که فعالیت های اقتصادی و تجاری کشورمان را در سراسر جهان با اختلال مواجه سازند و اخلالگری را در پیش گیرند و مانع انتقال و گردش آزاد سرمایه و کالا به داخل و خارج از کشور شوند.

با توجه به شرایط مذکور می توان گفت که آسیب شناسی اقتصاد داخلی و تلاش برای تکیه بر توانمندی های داخلی امروزه مهمترین راهکار در جنگ نرم و اقتصادی استکبار علیه انقلاب اسلامی است و اقتصاد مقاومتی حرف اول و آخر را در این زمینه می زند.

اقتصاد مقاومتی یعنی با استفاده از ظرفیت های داخلی و بومی به نتایج و دستاوردهای بزرگ دست یافت و از طریق کارگاههای کوچک چرخ اقتصاد را در کلان و به صورت کشوری به گردش درآورد، گرچه برای صنایع بزرگ نیز این مورد صدق دارد و باید به صورت جدی مدنظر قرار گیرد اما در شرایطی که بیکاری در جامعه بیداد می کند کارگاههای کوچک و ایجاد اشتغال می توانند در سراسر مناطق کشور بهترین رویکرد در بین مسئولان باشد.

از این رو آذربایجان غربی به عنوان یکی از مهمترین و با استعدادترین مناطق کشور در زمینه پیاده سازی طرح های اقتصاد مقاومتی می تواند به طور ویژه مدنظر برنامه ریزان و مسئولان باشد و افرادی که در این استان اقدام به فعالیت در زمینه اقتصاد مقاومتی کرده اند موفق بوده و به دستاوردها و اشتغال زایی قابل قبولی دست یافته اند.

صنایع دستی راهکاری برای رهایی از بیکاری/ اشتغالزایی برای 15 نفر با تولید صنایع دستی

لادن علیپور در گفت و گو با اروم نیوز اظهار کرد: بنده دارای مدرک تحصیلی دیپلم و در زمینه صنایع دستی فعالیت دارم.

وی افزود: ما در ابتدا محصولات صنایع دستی را از کشور ترکیه وارد می کردیم اما بعدها تصمیم گرفتیم که  در کشور خود تولید کنیم.

این فعال حوزه اقتصاد مقاومتی از شهرستان سلماس گفت: هم اکنون 15 نفر از بانوان در کارگاه شهرک صنعتی سلماس فعالیت کرده و خوشبختانه محصول تولیدی نیز از نظر کیفی مطابق با استانداردهای روز اروپا است.

علیپور ادامه داد: توصیه بنده به جوانان این است که تنها به شغل های پشت میز نشینی و اداری فکر نکرده و برای رهایی از بیکاری و کسب درآمد، به صنایع دستی بپردازند.

کارم را از سرمایه اندک آغاز کردم/ جوانان به دنبال استخدام نباشند

علیرضا آگاهی در گفت و گو با اروم نیوز اظهار کرد: بنده در کار تولید و بسته بندی چیپس و میوه جات فعالیت داشته و کارم را از سرمایه اندک آغاز کردم.

وی که در زمینه اقتصاد مقاومتی در ارومیه فعالیت می کند، افزود: سپس بسیج سازندگی و سپاه نیز حمایت های مالی به مبلغ پنج میلیارد ریال کردند.

این فعال حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: به نظر بنده خانواده ها می توانند در کارگاه ها و حتی در پارکینگ های خود این کار را به صورت خانوادگی انجام دهند و در این رابطه با توجه به اینکه بنده علاقه مند به این کار و از سویی باغدار نیز بودیم این شغل پرسود را انتخاب کردم.

آگاهی خاطرنشان کرد: توصیه بنده به جوانان این است که تنها به دنبال استخدامی های دولت و کارهای اداری و پشت میز نشینی نبوده و به چنین شغل های که می توان با سرمایه اندک نیز انجام دهند توجه کنند.

انتهای پیام/

 


تبلیغ کانال تلگرام

تاریخ مخابره: چهارشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٥  |  زمان: ٠٤:٠٠  | شماره خبر: ٢٦٩٦٦٧   
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار آذربایجان غربی
قاضی پور وزیر راه
طرح شعار آشتی ملی نقشه جدید فتنه گران است
تصاویری زیبا از چهره برفی پلدشت