سه شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٥
اخبار > مرکز یادگیری محلی برای اولین بار در شاهین دژ راه اندازی شد


      

رئیس اداره آموزش و پرورش شاهین دژ:
مرکز یادگیری محلی برای اولین بار در شاهین دژ راه اندازی شد
 

رئیس اداره آموزش و پرورش شاهین دژ گفت:امسال 915 نفر در دوره های مختلف سوادآموزی شرکت کرده اند که از این تعداد 315 نفر بیسواد هستند.

 

  

 
 
 
   

به گزارش اروم نیوز به نقل از شاهین پیام، سیاوش اسعدی ضمن گرامیداشت هفته سوادآموزی  گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص ریشه کنی بی سوادی  در سطح منطقه اداره سواد آموزی این شهرستان بر اساس حجم ابلاغی سال 95 از طریق واگذاری به بخش خصوصی با استفاده از نیروهای تحصیل کرده به عنوان آموزش دهنده که مجموعا 102 نفر در این زمینه بکارگیری شده اند تعداد 915 نفر در دوره های مختلف سواد آموزی (دوره های انتقال،تحکیم و سوادآموزی) را تحت پوشش خود قرار داده است.

وی افزود: این اداره با تشکیل جلسات شورای پشتیبانی سوادآموزی با ریاست فرماندار شهرستان توانسته با ارسال لیست افراد کم سواد و بی سواد از طریق این ادارات به اداره سوادآموزی  و پالایش این افراد در سامانه سوادآموزی و تشکیل کلاسهای مربوطه اقدامات شایان ذکری را در جهت شناسایی و سواد آموزی افراد مشمول ارائه نماید.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان شاهین دژ ابراز داشت: این شهرستان برای اولین بار اقدام به تشکیل مرکز یادگیری محلی با ظرفیت 50 سوادآموز نموده که در این مرکز دوره های آموزش مهارت اساسی زندگی ،حقوق شهروندی و مهارت های اجتماعی در جهت توانمند سازی و ایجاد فرصت یادگیری با استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه برگزار خواهد شد.

گفتنی است 7 دی ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی (ره) در سال 1358 است که از جمله اقدامات مدبرانه و حکیمانه ایشان بود.

انتهای پیام /


تبلیغ کانال تلگرام

تاریخ مخابره: سه شنبه ٧ دی ١٣٩٥  |  زمان: ١٠:٢٩  | شماره خبر: ٢٧٠٤٩٢   
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار آذربایجان غربی
قاضی پور وزیر راه
طرح شعار آشتی ملی نقشه جدید فتنه گران است
تصاویری زیبا از چهره برفی پلدشت