شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٥
یادداشت

جایزه ادبی ارومیه، سقوط یا صعود
جایزه ادبی ارومیه حوزه هنری آذربایجان غربی آغاز شد و ادامه راه آن بدون سیاست گذاری گسترده ی استانی محقق نخواهد شد و انتظار کشیدن برای نقد شدن حساب های مالی و اعتباریِ خاص برگزاری این جشنواره بیهوده است.

معمای انتشار یک خبر/ اشتباه از فرماندار است یا خبرنگار؟!
انتشار خبری در خصوص تخلفات مالی موسسات آموزشی غیرمجاز از زبان فرماندار ارومیه باعث شد تا توجه رسانه‌ها و مردم به این سو جلب شود.
یادداشت وارده؛
نهم دی ماه، روز بصیرت و هوشیاری
مردم ایران نیز باید به هوش باشند آن چنان که هستند و بصیرت خود را بیافزایند آن چنان که می افزایند و آگاه باشند تا از فتنه های امروز در امان مانند.

تأملی بر دانشگاه آزاد مرکز سردشت از تولد تا بستر مرگ
در زیر نوشته ای کوتاه از چالش های پیش روی دانشگاه آزاد سردشت و راهکارهای آن توسط یکی از شهروندان بیان شده است.
یادداشت؛
وحدت راهی به سوی پیشرفت و امنیت پایدار مردمی/ برنامه های هفته وحدت نشانگر اوج اتحاد در آذربایجان غربی است
قطعاً اتحاد و وحدت موجود در کشور آنهم بدون هیچ چشمداشتی بی نظیر و بهترین راهکار برای تأمین امنیت پایدار مردمی است و از این جهت است که آن شهروند ایرانی کرد و اهل سنت اسلحه به دست می گیرد در مقابل اشرار و تروریست های اجیر شده استکبار و صهیونیسم بین الملل در مرزهای غربی کشور می ایستد.

نگاه استراتژیک به مقوله وحدت
قرییب به یک و نیم میلیارد نفر مسلمان در حال حاضر در سرتاسر جهان مشغول زندگی هستند و دین اسلام پس از مسیحیت، دومین دین پر طرفدار دنیاست. هویت مشترکی که در این جمعیت عظیم نهادینه شده ، به راحتی میتواند با محوریت ایدئولوژی اسلامی و با بهر گیری از مبانی اصولی دین اسلام به تحقق امت واحده اسلامی بیانجامد.

قطار به شرط انتخابات/ سرازیر شدن وعده های دولتی در سفرهای انتخاباتی مسئولان تدبیر و امید
رییس سازمان برنامه و بودجه در حالی وارد ارومیه شد که مسئولان کشوری و استانی حاضر قول اتمام پروژه راه آهن مراغه به ارومیه را داده و اردیبهشت ماه را ایستگاه پایانی انتظارات چندین ساله مردم آذربایجان غربی اعلام کردند اما چرا اردیبهشت؟

ورود زودهنگام دولت به انتخابات
اخیرا گردهمایی حزب اعتدال و توسعه آذربایجان غربی در ارومیه برگزار شده تا ورود زودهنگام و عریان دولت به انتخابات به طور رسمی کلید بخورد.
نامه علیرضا زاکانی به روحانی در مورد لغو سخنرانی اش در مشهد:
دولت از بیان کدام حقیقت در کلام این حقیر هراس دارد
زاکانی نوشت:لغو سه سخنرانی اینجانب در مشهد مقدس از سوی عوامل دولتی، هیچ پیامی جز این ندارد که کسانی در این کشور، تمایل به ایجاد یک جامعه تک صدایی دارند، جامعه ای که در آن، حامیان جریان سیاسی حاکم بر دولت، آزاد باشند تا از هر تریبونی که اراده می کنند

نقدی بر نامه نماینده بوکان به وزیر امور خارجه
در روزهای گذشته نماینده بوکان در مکاتبه ای با "قشقاوی" معاون پارلمانی وزارت امور خارجه از وزیر امور خارجه کشورمان دعوت کرده بود تا در رونمای از فرش سفید صلح که به همت دو هنرمند جوان بوکانی و چندین قالیباف زبده بافته شده بود حضور یابد که نگاشتن این نامه خود حاوی نکات قابل تاملی است.
به بهانه صحبت های اخیر نماینده اصلاح طلب تهران؛
بازخوانی تحصن شکست خورده در مجلس ششم
سهیلا جلودارزاده نماینده اصلاح طلب مجلس اخیرا در واکنش به معرکه گیری محمود صادقی دیگر نماینده اصلاح طلب گفته است اگر کشور به نمایندگان احتیاج ندارد، همگی استعفا می دهیم!
بررسی ابعاد مختلف شعر علی ای همای رحمت
یادداشت؛
بررسی ابعاد مختلف شعر علی ای همای رحمت
استاد شهریار با خلق شعر، علی ای همای رحمت یکی از ماندگارترین شعرها را در وصف امام علی(ع) و در تاریخ ادب فارسی به‌نام خود رقم زده‌است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

اخبار آذربایجان غربی
برجام فقط گل و بلبل نبود/تمام افتخارمان از برجام دوباره آزمودن آزموده بود؟
19 ژانویه روز «آذری های مسلمان دنیا»
کاهش پنجاه درصدی عوارض دریافتی در گمرک پلدشت-نخجوان
فروش رنو فرانسه به لطف برجام رکورد زد