يکشنبه ٠١ اسفند ١٣٩٥
یادداشت
یادداشت وارده؛
دهه فجر، دهه ظلم ستیزی، دهه عدالت و برابری
فقر و تضاد طبقاتی، منکرات و فساد، و کاخ های بر آمده در مقابل کوخ نشین ها، این ها همه مصادیقی است از همان ظلم و ستمی که معمار کبیر انقلاب در مقابل آن به قیام و ایستادگی پرداخت و راهشان توسط رهبر کنونی این انقلاب، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی) ادامه دارد.
یادداشت؛
نگاهی به زمینه‌های فرهنگی ایرانیان در آغاز نهضت دینی
مردم ایران در دوران پهلوی اول و بعدها در حکومت پهلوی دوم احساس کردند که این حکومت در تلاش است تا شیوه زندگی آن‌ها را تغییر بدهد و از طرف دیگر مردم شاهد بودند که روز به روز هم مفاسد اقتصادی و هم فرهنگی و اجتماعی گسترش می‌یابد و مظاهر غربی هم به صورت آشکار تبلیغ می‌‌شود.

جایزه ادبی ارومیه، سقوط یا صعود
جایزه ادبی ارومیه حوزه هنری آذربایجان غربی آغاز شد و ادامه راه آن بدون سیاست گذاری گسترده ی استانی محقق نخواهد شد و انتظار کشیدن برای نقد شدن حساب های مالی و اعتباریِ خاص برگزاری این جشنواره بیهوده است.

معمای انتشار یک خبر/ اشتباه از فرماندار است یا خبرنگار؟!
انتشار خبری در خصوص تخلفات مالی موسسات آموزشی غیرمجاز از زبان فرماندار ارومیه باعث شد تا توجه رسانه‌ها و مردم به این سو جلب شود.
یادداشت وارده؛
نهم دی ماه، روز بصیرت و هوشیاری
مردم ایران نیز باید به هوش باشند آن چنان که هستند و بصیرت خود را بیافزایند آن چنان که می افزایند و آگاه باشند تا از فتنه های امروز در امان مانند.

تأملی بر دانشگاه آزاد مرکز سردشت از تولد تا بستر مرگ
در زیر نوشته ای کوتاه از چالش های پیش روی دانشگاه آزاد سردشت و راهکارهای آن توسط یکی از شهروندان بیان شده است.
یادداشت؛
وحدت راهی به سوی پیشرفت و امنیت پایدار مردمی/ برنامه های هفته وحدت نشانگر اوج اتحاد در آذربایجان غربی است
قطعاً اتحاد و وحدت موجود در کشور آنهم بدون هیچ چشمداشتی بی نظیر و بهترین راهکار برای تأمین امنیت پایدار مردمی است و از این جهت است که آن شهروند ایرانی کرد و اهل سنت اسلحه به دست می گیرد در مقابل اشرار و تروریست های اجیر شده استکبار و صهیونیسم بین الملل در مرزهای غربی کشور می ایستد.

نگاه استراتژیک به مقوله وحدت
قرییب به یک و نیم میلیارد نفر مسلمان در حال حاضر در سرتاسر جهان مشغول زندگی هستند و دین اسلام پس از مسیحیت، دومین دین پر طرفدار دنیاست. هویت مشترکی که در این جمعیت عظیم نهادینه شده ، به راحتی میتواند با محوریت ایدئولوژی اسلامی و با بهر گیری از مبانی اصولی دین اسلام به تحقق امت واحده اسلامی بیانجامد.

قطار به شرط انتخابات/ سرازیر شدن وعده های دولتی در سفرهای انتخاباتی مسئولان تدبیر و امید
رییس سازمان برنامه و بودجه در حالی وارد ارومیه شد که مسئولان کشوری و استانی حاضر قول اتمام پروژه راه آهن مراغه به ارومیه را داده و اردیبهشت ماه را ایستگاه پایانی انتظارات چندین ساله مردم آذربایجان غربی اعلام کردند اما چرا اردیبهشت؟

ورود زودهنگام دولت به انتخابات
اخیرا گردهمایی حزب اعتدال و توسعه آذربایجان غربی در ارومیه برگزار شده تا ورود زودهنگام و عریان دولت به انتخابات به طور رسمی کلید بخورد.
نامه علیرضا زاکانی به روحانی در مورد لغو سخنرانی اش در مشهد:
دولت از بیان کدام حقیقت در کلام این حقیر هراس دارد
زاکانی نوشت:لغو سه سخنرانی اینجانب در مشهد مقدس از سوی عوامل دولتی، هیچ پیامی جز این ندارد که کسانی در این کشور، تمایل به ایجاد یک جامعه تک صدایی دارند، جامعه ای که در آن، حامیان جریان سیاسی حاکم بر دولت، آزاد باشند تا از هر تریبونی که اراده می کنند

نقدی بر نامه نماینده بوکان به وزیر امور خارجه
در روزهای گذشته نماینده بوکان در مکاتبه ای با "قشقاوی" معاون پارلمانی وزارت امور خارجه از وزیر امور خارجه کشورمان دعوت کرده بود تا در رونمای از فرش سفید صلح که به همت دو هنرمند جوان بوکانی و چندین قالیباف زبده بافته شده بود حضور یابد که نگاشتن این نامه خود حاوی نکات قابل تاملی است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

اخبار آذربایجان غربی
قاضی پور وزیر راه
طرح شعار آشتی ملی نقشه جدید فتنه گران است
تصاویری زیبا از چهره برفی پلدشت