شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٥
اخبار > مانور تبلیغاتی آقای سخنگو/ باشگاه فرهنگی، ورزشی یا سیاسی، تبلیغاتی؟!


      

اختصاصی اروم‌نیوز؛
مانور تبلیغاتی آقای سخنگو/ باشگاه فرهنگی، ورزشی یا سیاسی، تبلیغاتی؟!
 

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه بار دیگر و در اقدامی تبلیغاتی باشگاه فرهنگی، ورزشی شهرداری این شهر را مورد هجمه رسانه‌ای قرار داده است.

 

  

 
 
 
   

به گزارش اروم‌نیوز ، بحث باشگاه فرهنگی، ورزشی شهرداری ارومیه به‌واسطه تیم‌داری در لیگ برتر والیبال و نیز تیم‌داری در سطح کشوری چند رشته ورزشی دیگر این روزها به یکی از مهم‌ترین مباحث حوزه ورزشی آذربایجان‌غربی تبدیل شده است.

هرچند بیشتر این مباحث به‌دلیل فعالیت ضعیف تیم والیبال شهرداری ارومیه است اما نکاتی جالب توجه از بطن همین موارد خارج می‌شود که در نوبت خود جای تامل و نیاز به واکاوی دارد.

اینکه مسئولین استانی ورزش آذربایجان‌غربی در رده‌های خدمتی مختلف نسبت به این تیم و باشگاه انتقاداتی داشته‌باشند و این انتقادات را در سطح وسیع رسانه‌ای سازند شاید نشانگر ناتوانی آن‌ها در مقابله با تیم، باشگاه و خود شهرداری باشد.

یا اگر فردی از دیگر نهادها و مجموعه‌های مدیریتی در سوح استانی و شهرستانی نسبت به عملکرد تیم والیبال انتقاداتی داشته‌باشد شاید بتوان این‌گونه تفسیر کرد که دلسوز والیبال و ورزش شهر و استان است و توجه به نیازهای وی می‌تواند زمینه تعالی ورزش حرفه‌ای را فراهم سازد.

اما این مورد زمانی پررنگ‌تر و ملموس‌تر می‌شود که فردی از داخل مجموعه شهرداری و بالاتر از آن یعنی شورای اسلامی شهر ارومیه نسبت به این موضوعات جبهه‌گیری کرده و این جبهه‌گیری را با اهداف خاص خود در رسانه‌های مختلف بیان کند!

چراکه حقیقت وجود باشگاه شهرداری ارومیه همان‌گونه که از نام آن نیز پیداست زیرمجموعه بودن برای شهرداری و تحت‌نظر شهرداری بودن است، اما این روزها و نگرش اعضای شورای‌شهر و مسئولین شهرداری گویا تفاوت‌های بسیاری در نام و عملکرد آن به چشم می‌خورد.

آخرین عکس‌العمل مسئولین بالادستی این باشگاه مربوط به مصاحبه سخنگوی شورای شهر ارومیه با یکی از رسانه‌ها است که در آن نسبت به عملکرد باشگاه شهرداری ارومیه واکنش نشان داده و از این وضعیت ابراز نارضایتی کرده است.

میر علی محمدی، که این روزها بیش از گذشته فعال شده و به‌نوعی خود را برای انتخابات دور بعدی شورای اسلامی آماده می‌کند، در این گفت‌و‌گو چنین بیان داشته که یکی از سیاست‌گذاری‌های اساسی شورای اسلامی شهر ارومیه و به طبع آن شهرداری ارومیه برای ساماندهی و بسترسازی برای استفاده جوانان و نوجوانان ارومیه‌ای از امکانات است به ویژه در مورد ورزش والیبال که هزینه هنگفتی را برای شهر ارومیه در بردارد.

حال مشخص نیست شورای شهر و شهرداری ارومیه چگونه و بر اساس کدامین اهداف تعریف‌شده خود نسبت به سیاست‌گذاری در حوزه ورزشی وارد شده‌اند که نتیجه آن غیر از هدف‌گذاری بوده است!

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه، همچنین با اشاره به اینکه باید بیش از این از بازیکنان بومی در تیم والیبال شهرداری ارومیه استفاده شود، از حضور حداکثری بازیکنان غیربومی و خارجی انتقاده کرده است! بدون اینکه اشاره‌‌ای به اقدامات شورای‌شهر به‌منظور جلب توجه شهرداری برای بکارگیری بازیکنان بومی و داخلی کرده باشد!

هرچند این سخنان و موضع‌گیری‌ها با نزدیک‌تر شدن به ایام انتخابات و حساس‌شدن چهره‌های خاص نسبت به خدمت‌گذاری به مردم شدیدتر و بیشتر می‌شود، اما اینکه مقامی نسبت به عملکرد ضعیف مسئولی چند رده پایین‌تر از خود در رسانه‌ها ابراز نارضایتی کند و این نارضایتی را برخلاف تصمیم‌گیری‌های خود و مجموعه زیرمجموعه‌اش معرفی کند قطعا نشانگر پشت‌پرده‌هایی است که می‌تواند دلیل محکمی بر عدم‌پایبندی آن مقام زیردست به بالادست‌ها باشد!

علاوه بر این‌ها آقایان شورانشین که اکنون به فکر اعلام مواضع خود در برابر برخی ناهنجاری‌ها و کم‌کاری‌ها در مجموعه‌های وابسته به شهرداری که همان زیرمجموعه شورای‌شهر نیز محسوب می‌شود اقدام می‌کنند، چرا در سال‌ها و ماه‌های گذشته این حس اعتراض را در خود ندیده بودند و به‌تازگی دنبال کشف احساسات می‌روند؟!

به هر حال چنین احساس می‌شود که بزرگواران شورایی و مهره‌های نزدیک به آن‌ها از هم‌اکنون به‌دنبال جوسازی‌های نادرست و جنجالی به‌منظور جذب رای هستند و در نقطه مقابل آن‌ها نیز یاران پشت‌پرده‌نشین برخی شخصیت‌های شهری و استانی به‌دنبال شکستن هیمنه و ابهت چهره‌های شورایی با اهداف همان شخصیت‌های حامی خود هستند.

در این میان حق و حقوق طرفداران والیبال در ارومیه و ورزش‌دوستان این شهر نباید توسط برخی چهره‌های سیاسی نادیده گرفته‌شود چراکه این اقدام به‌معنای نابودی حس جوان‌دوستی در مسئولین و نمایندگان شورای شهر ارومیه خواهد بود.

بهتر است کاندیداهای بالفعل و بالقوه انتخابات شورای اسلامی شهر به دنبال راه‌های بهتری برای تبلیغ خود باشند و از محورهای مردم‌فریب دوری کنند.

انتهای پیام/


تبلیغ کانال تلگرام

تاریخ مخابره: دوشنبه ١٣ دی ١٣٩٥  |  زمان: ١١:١١  | شماره خبر: ٢٧٠٩١٥   
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار آذربایجان غربی
برجام فقط گل و بلبل نبود/تمام افتخارمان از برجام دوباره آزمودن آزموده بود؟
19 ژانویه روز «آذری های مسلمان دنیا»
کاهش پنجاه درصدی عوارض دریافتی در گمرک پلدشت-نخجوان
فروش رنو فرانسه به لطف برجام رکورد زد