سه شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٥
اخبار > "برجام گازی" دولت هم شکست خورد! / ترکمنستان گاز ایران را قطع کرد


      

"برجام گازی" دولت هم شکست خورد! / ترکمنستان گاز ایران را قطع کرد
 

پس از این که رسانه‌های زنجیره‌ای از مذاکرات ایران و ترکمنستان و "برجام گازی" دولت خبر داده بودند، ترکمنستان گاز را بر روی ایران قطع کرده است!

 

  

 
 
 
   

به گزارش اروم نیوز، روزنامه های زنجیره ای طی روزهای گذشته با تبلیغات فراوان مدعی شده بودند دیپلماسی زنگنه، ترکمنستان را مجاب به عقب نشینی از مطالبات خود برای صادرات گاز به کشورمان کرده است. در این میان برخی همچون آفتاب یزد پا را فراتر گذاشته و از این اقدام با عنوان "برجام گازی" یاد کرده بود.

این روزنامه نوشته بود "می‌توان امیدوار بود تامین داخلی گاز مردم شهرهای شمالی در سرمای زمستان با قطعی گاز مواجه نخواهند بود، همچنین باجی نیز پرداخت نخواهد شد."

دیروز اما ترکمنستان صادرات گزار به ایران را قطع کرد تا یکی دیگر از مواردی که به عنوان موفقیت های دولت عنوان می شد تبدیل به شکست شده و حجم سنگین تبلیغات روزنامه های زنجیره ای به نفع زنگنه نقش برآب شود.

این اتفاق همچنین نگرانی مردم استان های شمالی کشور را از قطعی احتمالی گاز در این روزهای سرد را در پی داشته است.

رسانه های اصلاح طلب و حامی دولت علاقه وافری به قهرمان سازی و حماسه پردازی از ناکامی های زنگنه دارند. این در حالی است که مشکلات مدیریتی زنگنه نیز در صدا و سیما بنا به رعایت اوضاع و احوال دولت چندان منعکس نمی شود.


شدت این بلیغات به اندازه ای است که وزارت نفت حتی شکست های سنگین خود را نیز به عنوان پیروزی های بزرگ جا می زند. نمونه ای از این رفتار را می توان در نحوه انعکاس نتیجه اجلاس اخیر اوپک، مشاهده کرد که کاهش سقف تولید ایران از 4 میلیون بشکه در روز به زیر 3.8 میلیون را به عنوان یکی از بزرگترین موفقیت های دولت مطرح کردند!

پس از اقدام ترکمنستان برای قطع گاز کشور اما در میان تمام رسانه ها و روزنامه های زنجیره ای باید آفتاب یزد را بخاطر تیترش مورد تحسین قرار داد!

این روزنامه با انتخاب تیتر "برجام گازی" به درستی به ماهیت مذاکرات و دیپلماسی زنگنه با ترکمنستان اشاره کرده است. چرا که برجام گازی نیز همچون برجام هسته ای با نقض عهد طرف مقابل و خوش بینی دولت به شکست محکوم شده است.

 ظاهرا در دولت یازدهم تمام برجام های سریالی باید سرنوشت مشترکی داشته باشند!

انتهای پیام/


تبلیغ کانال تلگرام

تاریخ مخابره: دوشنبه ١٣ دی ١٣٩٥  |  زمان: ١٤:٤٩  | شماره خبر: ٢٧٠٩٢٧   
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار آذربایجان غربی
قاضی پور وزیر راه
طرح شعار آشتی ملی نقشه جدید فتنه گران است
تصاویری زیبا از چهره برفی پلدشت