سه شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٥
اخبار > عمل به دستورات دینی در گرو آگاهی خانواده هاست


      

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی:
عمل به دستورات دینی در گرو آگاهی خانواده هاست
 

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در دیدار با اعضای شورای عالی زنان ایجاد و راه اندازی مرکز تسهیل ازدواج جوانان را گامی ارزنده عنوان کرد.

 

عمل به دستورت دینی در گرو آگاهی خانواده هاست  

 
 
 
   

به گزارش اروم نیوز؛ نشست صمیمی اعضای شورای عالی زنان آذربایجان غربی با فرمانده سپاه شهدای استان امروز با هدف حمایت و برنامه ریزی جهت ایجاد موسسه ازدواج آسان در اتاق جلسات فرمانده سپاه شهدا برگزار شد.

سردار عابدین خرم در این دیدار با تقدیر از این حرکت خداپسندانه گفت: مصیبت جامعه امروز ما در عملی شدن دستورات دینی است و این امر زمانی به نحو احسن صورت می گیرد که آگاهی در فضای خانواده ها به نیاز تبدیل شود.

وی افزود: فضای اجتماعی جامعه به نوعی است که بانوان در انجام کارهای خیر همیشه پیشقدم بودند و اهداء جهیزیه، هزینه درمان نیازمدان و تحت پوشش قرار دادن افراد نیازمند از جمله این اقدامات است که این اقدامات زمانی ارزشمند است که همراه با الگوسازی باشند.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی اظهار کرد: حرکت مردمی برای تسهیل ازدواج آسان به شرطی موفق خواهد بود که در وهله اول سازگاری خانواده ها شناسایی شود و جدا از بحث مسجد محوری باید از تمام ظرفیتهای موجود و پشتیبانی مسئولین استانی یاری گرفته شود.

وی تصریح کرد: کاری که بخاطر رضای خدا انجام شود با الطاف خدای متعال پله های ترقی را طی خواهد کرد و سپاه شهدای استان نیز در این راستا از تمام امکانات و نیازمندیهای موجود برای موفقیت در این عرصه فروگذاری نخواهد کرد.

سردار خرم با تأکید بر اینکه باید نیروهای متخصص جستجو و بکارگیری شوند، گفت: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب برای موفقیت در کارها باید کارها را مردمی کرد و خصوصا جنبه فرهنگی اقدامات بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی فراموشی آداب و رسوم زندگی ائمه و ناآگاهی خانواده ها از این حوزه را مهمترین مشکل جامعه عنوان کرد و افزود: امیدواریم با ایجاد و راه اندازی این مرکز شاهد کاهش آمار طلاق، رشد نرخ ازدواج و افزایش جمعیت باشیم.

در پایان نایب رییس شورای عالی زنان با انتقاد از برگزاری جلسات بدون خروجی مثبت در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: با توجه به ابلاغ سیاستهای کلی خانواده توسط رهبر معظم انقلاب و از آنجا که اکثر بندهای این ابلاغیه به ازدواج جوانان و تشکیل خانواده ها مرتبط بود ایجاد و راه اندازی مرکز ازدواج آسان توسط شورای عالی زنان آذربایجان غربی تصویب شد.

دهقانی با بیان اینکه حل سایر مشکلات اجتماعی در گرو حل مشکل ازدواج جوانان است، افزود: شورای عالی زنان برای موفقیت در برنامه های خود نیازمند مساعدت و یاری تمامی مسئولین استانی و خیرین در این زمینه است.


انتهای پیام/


تبلیغ کانال تلگرام

تاریخ مخابره: يکشنبه ٥ دی ١٣٩٥  |  زمان: ١٢:٣٣  | شماره خبر: ٢٧٠٣٥٥   
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار آذربایجان غربی
قاضی پور وزیر راه
طرح شعار آشتی ملی نقشه جدید فتنه گران است
تصاویری زیبا از چهره برفی پلدشت