سه شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٥
اخبار > بگویید «غلط کردند»!


      

خطاب به رئیس دانشگاه ارومیه؛
بگویید «غلط کردند»!
 

نشست خبری رئیس دانشگاه ارومیه همراه با حواشی جالبی بود که بیش از آمار و اعداد ارائه‌شده باید به آن توجه شود.

 

  

 
 
 
   

به گزارش اروم‌نیوز ، صبح امروز نشست خبری «حب‌نقی» با حضور خبرنگاران رسانه‌های جمعی در محل سالن اجتماعات پردیس شهری این دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه رئیس دانشگاه توضیحاتی را در خصوص وضعیت قبلی و فعلی و آینده دانشگاه ارائه کرد و با ارائه آماری نسبت به عملکرد خود و گذشتگان دانشگاه واکنش نشان داد.

اما آن‌چه در این نشست خبری بیش از دیگر موارد مورد توجه خبرنگاران قرار داشت، اقدام یکی از تشکل‌های دانشجویی نزدیک به تفکرات رئیس دانشگاه بود که در اقدامی غیرقابل اغماض نسبت به حمایت از متهمان امنیتی که جرمشان ثابت شده و در زندان به‌سر می‌برند اقدام کرده است.

حب‌نقی، در پاسخ به سوال خبرنگارانی که پیگیر این موضوع بوده و خواهان اعلام موضع ریاست دانشگاه در برابر چنین اقدامی بودند، تنها به بیان این نکته بسنده کرد که رئیس دانشگاه به‌عنوان پدر دانشجویان باید مساوات را رعایت کرده و نسبت به اتفاقات با حساسیت رفتار کند!

البته وی این موضوع را هم اظهار داشت که برخی تشکل‌های دانشجویی خاص! نسبت به افراد خاص مواضعی دارند که در صورت برخورد با تشکل حامی ضدانقلاب بایدبا آن‌ها نیز برخورد شود!

در خصوص همین سخنان رئیس دانشگاه ارومیه که اشاره شد، چند کلامی بیان می‌شود تا شاید ایشان به خودشان اجازه دهند در برابر تشکل حامی چهره‌های معلوم‌الحال و مجرم اثبات‌شده جامعه بیانیه که نه! حداقل به موضع‌گیری بپردازند!

جالب است که رئیس دانشگاه در مقام اصلی‌ترین تصمیم‌گیر آن محل از این نکته اظهار عجز کند که در برابر اقدامات ضدانقلاب برخی اشخاص موضع‌گیری داشته باشد، آن‌هم تنها به‌دلیل اینکه آن‌ها هم‌فکر وی بوده و هم‌راستا با اهدافش قدم بر می‌دارند!

آیا در این مورد نظرات رهبری معظم انقلاب اسلامی فصل‌الاخطاب قرار ندارد که فرموده‌اند: « لازمه تأمین و حفظ استقلال، موضع‌گیری صریح و شفاف و بدون پرده پوشی درخصوص مبانی و ارزش‌های انقلاب اسلامی و خطوط اصلی امام بزرگوار از جمله موضوع امریکا است»!

حال برخلاف این فرمایش رهبری، رئیس دانشگاه ارومیه خود را مبرا از هرگونه موضع‌گیری در برابر حمایت‌کنندگان از مجرمان امنیتی می‌داند!

اینکه رئیس دانشگاه داعیه پدری بر گردن دانشجویان بنهد و در برابر حمایت از یک محکوم امنیتی و قضایی سکوت کرده و موضع‌گیری خود را به نتیجه هیات 3 نفره دانشگاه حواله کند شاید اندکی با ادعای وی فاصله داشته و نشانگر غلبه احساسات جریانی بر تکالیف محول‌شده بر دوش وی باشد!

اظهار بی‌اطلاعی رئیس بزرگ‌ترین دانشگاه آذربایجان‌غربی از وضعیت تشکل‌های دانشجویی دانشگاه خود نیز از همین‌جا مشخص می‌شود که وی در پاسخ به سوالی در خصوص دلایل حمایت تشکل از مجرم امنیتی، چنین می‌گوید: باید شرایط مساوی را در دانشگاه ایجاد کنیم! دانشجو جور احزاب سیاسی را می‌کشد چراکه اگر احزاب در ایران فعالیت مناسبی داشتند قطعا دانشجو هم به کار خود یعنی درس‌خواندن می‌پرداخت!

حب‌نقی، در بیان این امر که چرا باید در برابر اهانت یک تشکل دانشجویی نسبت به یک محکوم و مجرم امنیتی سکوت کنید؟، از بی‌اطلاعی خود نسبت به جرم آن فرد پرده برداشت. این همان امری است که بزرگ‌ترین نقطه ضعف رئیس دانشگاه ارومیه است. رئیسی که هنوز از نحوه فعالیت تشکل‌های دانشجویی اطلاعی ندارد و حتی نمی‌داند در پانل‌های اطلاع‌رسانی، بروشورها و البته شبکه‌های اجتماعی که امروزه بزرگ‌ترین عامل همدلی میان منافقین و ضدانقلاب شده، چگونه می‌تواند در برابر اقدامات تخریبی و ضدامنیت ملی اعلام موضع کند؟!

به هر ترتیب، گویا رئیس دانشگاه ارومیه در جلسه امروز خود آمادگی کافی برای مواجهه با این امر نداشته و تنها برای بیان آمار و اطلاعات و به تعریف دقیق‌تر ارائه عملکرد خود حاضر شده‌بود!

فردی که صندلی ریاست دانشگاه را تصاحب کرده و به‌عنوان بالاترین مقام اجرایی در دانشگاه حضور دارد، بهتر است نسبت به مواردی نظیر همین حمایت از ضدانقلاب و توانایی خود در خصوص برخورداری از مواضع انقلابی و نه حزبی بیشتر آگاهی داشته باشد تا شاید زودتر از این‌ها موضع خود را بیان کرده و در کنار آن چنین تحرکاتی را در نطفه خفه کند!

شاید ارتباط دادن چنین مواردی به انتقاد و حتی توهین برخی تشکل‌ها به افراد حاکی از ضعف ریاست در مقام برخورد با متخلفین باشد و به همین دلیل موضع‌گیری درست و اصولی همراه با سرعت‌عمل در برخورد انتظاری فراتر از اصولگرایی و اصلاح‌طلبی در این خصوص است.

بر اساس وعده‌های رئیس دانشگاه در برابر سوالات مکرر خبرنگاران چند رسانه مبنی بر اعلام موضع وی نسبت به اقدام تشکل دانشجویی، افکار عمومی و به‌خصوص دانشجویان و رسانه‌های انقلابی در انتظار صدور بیانیه یا اعلام موضع قاطعانه ریاست دانشگاه و نیز تعیین تکلیف آن تشکل خاطی هستند.

سخن پایانی خطاب به ریاست دانشگاه ارومیه این‌که؛ لطفا تنها یک کلام نسبت به آن تشکل دانشجویی بیان کنید تا مواضع انقلابیتان برای ما هم روشن شود: «غلط کردند»!

انتهای پیام/


تبلیغ کانال تلگرام

تاریخ مخابره: شنبه ١٨ دی ١٣٩٥  |  زمان: ١٦:٠٥  | شماره خبر: ٢٧١١٦١   
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار آذربایجان غربی
قاضی پور وزیر راه
طرح شعار آشتی ملی نقشه جدید فتنه گران است
تصاویری زیبا از چهره برفی پلدشت