سه شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٥
اخبار > معمای انتشار یک خبر/ اشتباه از فرماندار است یا خبرنگار؟!


      

معمای انتشار یک خبر/ اشتباه از فرماندار است یا خبرنگار؟!
 

انتشار خبری در خصوص تخلفات مالی موسسات آموزشی غیرمجاز از زبان فرماندار ارومیه باعث شد تا توجه رسانه‌ها و مردم به این سو جلب شود.

 

  

 
 
 
   

به گزارش اروم‌نیوز ، روز گذشته جلسه شورای آموزش و پرورش ارومیه با حضور فرماندار و مدیران نواحی این شهرستان در محل آموزش و پرورش ناحیه 2 برگزار شد.

در این جلسه، سخنرانی‌هایی طبق معمول تمام جلسات ارائه شده و وعده‌هایی نیز بیان شد که برای خبرنگاران و البته مردم عادی و معمول است.

اما آنچه در این جلسه موجب جلب توجه اصحاب رسانه و عموم مردم شده بود، انتشار رقمی از زبان فرماندار ارومیه است که از سوی کانال اطلاع‌رسانی خبرگزاری رسمی دولت(ایرنا) منتشر شده و همین مطلب نیز به‌عنوان تیتر جلسه در پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری آذربایجان‌غربی منتشر شد.

بر اساس خبر ایرنا، عباس حسن‌خانی فرماندار ارومیه در این جلسه با اشاره به تخلف مالی آموزشگاه‌های علمی غیرمجاز در سطح شهرستان ارومیه گفته است: رقم این تخلفات 10 هزار میلیارد ریال است!

انتشار این رقم از سوی خبرگزاری دولتی حاضر در جلسه موجب واکنش برخی رسانه‌نگاران در شبکه‌های مجازی شد چراکه چنین رقمی برای آموزشگاه‌های علمی غیرمجاز قابل وصول بود قطعا تا امروز اتفاقات دیگری در این آموزشگاه‌ها افتاده بود!

پس از انتشار تلگرامی خبر فرماندار در کانال اطلاع‌رسانی ایرنا، نوبت به پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری آذربایجان‌غربی رسید که در خبر خود اشاره مستقیم به این رقم کرده و حتی در تیتر خود نیز آورده است.

اما نکته جالب اینجاست که امروز صبح کارشناس روابط عمومی فرمانداری ارومیه نسبت به تکذیب این خبر ایرنا در گروه‌های مجازی اقدام کرده و اعلام داشت که منظور فرماندار از این مبلغ مربوط به تخلفات مالی در سطح کشور بوده و خبرگزاری دولت در این خصوص انتشار خبر را اشتباه انجام داده است.

با نگاهی به سایت فرمانداری ارومیه نیز می‌توان مشاهده کرد که فرماندار ارومیه در سخنان خود گفته این رقم مربوط به کل کشور بوده و آموزشگاه‌ها حاضر به چشم‌پوشی از این مبلغ نیستند.

اما نکته جالب توجه اینجاست که چرا باید خبرنگار رسانه دولتی که به‌عنوان امین دولت در جلسات حضور دارد چنین اشتباه فاحشی را انجام دهد؟ آیا این اشتباه از سوی خبرنگار ایرنا بوده یا فرماندار بدون اشاره به محل تخلفات چنین رقمی را اراده کرده و خبرنگار را دچار اشتباه کرده است؟!

به هر حال این مطلب هم از خروجی خبرگزاری ایرنا و هم از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری آذربایجان‌غربی حذف شده و مرجع استانداری نیز از ایرنا به فرمانداری ارومیه تغییر یافته است!

شاید بهتر باشد فرمانداری ارومیه در دعوت از خبرنگاران توجه بیشتری داشته باشد و البته استانداری هم به‌جای استفاده از اخبار خبرگزاری‌ها اعتماد بیشتری به روابط عمومی فرمانداری داشته باشد تا چنین اشتباهات سهوی یا عمدی را انجام ندهد!

انتهای پیام/


تبلیغ کانال تلگرام

تاریخ مخابره: يکشنبه ١٢ دی ١٣٩٥  |  زمان: ١٢:٣٦  | شماره خبر: ٢٧٠٨٦٢   
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار آذربایجان غربی
قاضی پور وزیر راه
طرح شعار آشتی ملی نقشه جدید فتنه گران است
تصاویری زیبا از چهره برفی پلدشت