سه شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٥
اخبار > مورد مثبت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در آذربایجان غربی مشاهده نشده است


      

مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی:
مورد مثبت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در آذربایجان غربی مشاهده نشده است
 

مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان غربی گفت: مورد مثبت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در آذربایجان غربی مشاهده نشده است

 

  

 
 
 
   

به گزارش اروم نیوز، کامیار داهیم اظهار داشت: این اداره برای دستیابی به گزارش های دقیق و قابل استناد در این زمینه، بازدیدها و بررسی های مستمر از طیور صنعتی، روستاهای حاشیه تالاب ها و زیستگاه های حیات وحش انجام داده است و تا کنون طبق بررسی ها و نمونه گیری های انجام شده، مورد مثبت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است .
وی افزود: همزمان با نمونه برداری از مزارع، مرغداری ها و مناطق زیست پرندگان در آذربایجان غربی، اکیپ های دامپزشکی استان در کشتارگاه ها نیز حضور داشته و بر سلامت مرغ ها و پرندگان کشتار شده نظارت مستقیم دارند.
وی اظهار کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی، خبرگیری و بازدیدهای روزانه و کسب اطلاعات توصیفی از مزارع پرورش طیور صنعتی و بومی نیز از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه در این راستا بوده است.
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی ادامه داد: پایش در زمینه بیماری های طیور در مرغ بومی در سطح وسیعی انجام می شود چرا که این مرغ ها می توانند منشا مهمی برای بیماری آنفلوانزا باشند.
این مسئول بیان کرد: با توجه به اینکه استان دارای مازاد تولید در گوشت مرغ و جوجه یکروزه می باشد ، هیچ گونه نیازی به ورود فرآورده های طیور از سایر استانهای وجود ندارد .
وی بر اجتناب مردم از خرید مرغ زنده تاکید و بیان کرد: این اقدام علاوه بر اینکه بهداشت عمومی جامعه را تهدید می‌کند، بلکه زمینه‌ای برای گسترش انواع بیماری‌های طیور و بیماریهای قابل انتقال به انسان را نیز سبب خواهد شد.
داهیم تاکید کرد : طرح پایش بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان از آبان ماه سال جاری آغاز و تا ازدیبهشت ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/


تبلیغ کانال تلگرام

تاریخ مخابره: يکشنبه ١٩ دی ١٣٩٥  |  زمان: ١٣:٥٣  | شماره خبر: ٢٧١٢٠٥   
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
عناوین مرتبط
اخبار آذربایجان غربی
قاضی پور وزیر راه
طرح شعار آشتی ملی نقشه جدید فتنه گران است