∴ صرف دل و جگر با طعم کرونا در بازارچه های شبانه بوکان

با عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی؛

هر چند بی تدید در این روزهای سخت اقتصادی و معیشتی صاحبان این جگرکی ها و دست فروشان اطراف پارک ساحلی چاره ای جز ادامه دادن به این کار با وجود وضعیت موجود ندارد اما رعایت فاصله گذاری اجتماعی از سوی فروشندگان و مردم امری ضروری و جدی است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش اروم نیوز به نقل از کانی پرس؛ با تاریک شدن هوا و خلوتی خیابانهای اصلی شهر بسیاری از جوانان و حتی خانواده ها خود را به پارک ساحلی می رسانند تا هم دلی از غذا در بیاورند و هم سری نیز به بازارچه دست فروشان روبه روی پارک سری بزنند.

در این روزهای سخت کرونایی که رعایت پروتکل ها و فاصله گزاری اجتماعی در راس همه کارها قرار دارد و بر اساس دستور عمل ها بسیاری از مکان های پرتردد تعطیل شده اند، پارک ساحلی به واسطه حضور جگرکی های سیار و بازارچه دست فروشان همه شبه میزبان صدها نفر است.

شروع به فعالیت این دو بازار هم جوار آن هم به صورت هم زمان در اواخر روز تا پاسی از شب سبب حضور گسترده مردم و به دنبال آن کاهش رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل ها شده و می تواند به عنوان یکی از کانون های انتشار کرونا تبدیل شود.

با تلاش ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا در سطح شهرستان این بازرها دو ماه تعطیل شدند اما با بازگشایی و کاهش تدریجی محدودیت ها شاهد بازگشایی این دو بازار در پارک ساحلی بودیم که دست بر قضی از محبوبیت چشمگیری نیز در میان مردم بویژه جوانان برخوردار هستند.

هر چند بی تدید در این روزهای سخت اقتصادی و معیشتی صاحبان این جگرکی ها و دست فروشان اطراف پارک ساحلی چاره ای جز ادامه دادن به این کار با وجود وضعیت موجود ندارد اما رعایت فاصله گذاری اجتماعی از سوی فروشندگان و مردم امری ضروری و جدی است.

برخورد های سخت گیرانه، نظارت دقیق و مستمر و دادن تسهیلات برای استاندارد سازی غرفه های عرضه جگرکی های سیار در این ماه های پر چالش که بیکاری بیداد می کند و وضعیت معیشتی مردم روز به روز به واسطه کرونا و تحریم ها رو به بدتر شدن می رود، می تواند جدای از برطرف کردن نگرانی ها در خصوص فعالیت این بازارچه ها، سبب ایجاد اشتغال پایدار برای چندین ده نفر نیز شود.

«وقتی کسب وکاری نباشد، زندگی افرادی مثل من مختل می شود.» این را یکی از فروشندگان جگرکی می گوید و عنوان می کند تا قبل از شروع کرونا، بازار فروش جگرکی های پارک ساحلی بوکان با تاریک شدن هوا سکه می شد و تعداد مشتری ها نه تنها از بوکان بلکه از شهر های همجوار آنچنان زیاد بود که گاهی بسیاری از اقلام ما همچون نان و … در همان ساعات اولیه تمام می شد اما اکنون رونق کار ما به اندازه گذشته نیست.

نه تنها این بازار بلکه همه صنف ها دیگر همچون گذشته درای رونق کاری نیستند اما بی تردید با گذری از پارک ساحلی در شب ها می توان به تعداد زیاد خودروهای پارک شده و جمعیت زیاد داخل جگرکی ها و بازارچه دست فروشان پی برد که بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی در حال انجام فعالیت هستند.

با نگاهی به آمار کرونایی ها در بوکان این مهم به خوبی روشن می شود که باید تدبیری درست برای این دو بازارچه اندیشه شود تا خدای نکرده نه نفری بیکار شود و نه نفری مبتلا به کرونا.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=357224

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات