∴ هجوم دسته‌جمعی برای استقبال از کرونا در بوکان!

آنچه در سد بوکان رخ می دهد؛

در این روزهای سخت کرونایی که پروتکل ها هرگونه تجمعی را نهی می کنند، متاسفانه بسیاری از همشهریان بوکانی هیچ توجهی به آمار و ارقام مبتلایان و وضعیت شهرستان ندارند.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش اروم نیوز به نقل از کانی پرس، با شروع فصل گرم سال بسیاری از مردم بوکان به رسم سالیان گذشته در روزهای تعطیل خود را به حاشیه سد شهید کاظمی می رساند تا ساعتی را همراه با خانواده و دوستان در جوار آب و طبیعت سپری  و به آب تنی بپردازند دریغ از اینکه در این تابستان هر تجمعی بیشتر بوی مرگ و ماتم می دهد چه در خارج از شهر باشی و چه در داخل شهر.

در این روزهای سخت کرونایی که پروتکل ها هرگونه تجمعی را نهی می کنند، متاسفانه بسیاری از همشهریان بوکانی ساز دل خود را کوک می‌کنند تا چند ساعتی را خوش بگذرانند و متاسفانه هیچ توجهی هم به آمار و ارقام مبتلایان و وضعیت شهرستان ندارند یا اگر دارند نیز هنوز کویید ۱۹ را باور نکرده اند.

هرچند بر اساس مصوبه های ستاد پیشگیری از کرونا در بوکان و بر اساس پروتکل ها پارک ها و مکان های تفریحی شهر بوکان بار دیگر و از پانزدهم تیر ماه بر روی مردم بسته شد اما اکنون، بویژه در روهای تعطیل مردم با طی فاصله ۳۵ کیلومتری خود را به کنار سد شهید کاظمی می رساند تا روز تعطیل خود را در کنار انبوهی از جمعیت به اب تنی بپردازند.

از روستای قشلاق گرفته تا ساریقامیش فیض الله بگی و حاشیه سد و پشت سد به طول نزدیک به ۳۰ کیلومتر به خوبی می توان تراکم جمعیت و انبوه ماشین های پارک شده را دید که این مهم نوید روزهای تلخی را در اینده بوکان می دهد.

متاسفانه رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را به خوبی می توان در مسیر رودخانه زرینه رود و حاشیه سد شهید کاظمی دید و همین رعایت نکردن ها در نهایت سبب شده که روز به روز بر امار کرونایی های بوکان افزوده شود در حالی که تا پیش از آغاز فصل شنا بر اساس تمامی داده ها وضعیت این شهرستان از نظر شیوع کرونا سفید بوده است.

جدای از عدم فاصله گذاری اجتماعی در حاشیه سد بوکان توسط مردم باید به این مهم نیز توجه داشت که آیا در حین شنا کردن امکان انتقال ویروس به بدن وجود دارند یا خیر؟ اما تا آن جایی که دانشمندان و محققین حوزه پاندمی ها در مراکز کنترل و جلوگیری از بیماری ها  اطلاع دارند این گونه جدید از ویروس کرونا از طریق استخر، سوناها و یا زمین های بازی-آبی منتقل نمی شود.

اما نمی توان به این حد از اطلاعات و استنادات دل خوش کرد و مطمئن بود که در بسترهایی مانند استخر و اماکن تفریحی آبی هیچ خطر ابتلایی در کمین ما نیست! به یاد داشته باشید که موارد ابتلا و نوع عملکرد این ویروس همچنان در دست بررسی است و ندانسته های ما در مورد کوید ۱۹ بسیار کم تر از دانسته های مان در زمینه این بیماری است.

به گفته دانشمندان بزرگ ترین نگرانی در مورد ابتلا به کوید ۱۹ در زمان شنا، درست زمانی است که شما با جمعیتی دیگر در جایی مانند استخر، ساحل و دریاچه برای تفریح جمع می شوید. البته این نگرانی مرتبط به آبی که همگی در آن شنا می کنید نیست بلکه خطر ابتلا زمانی بالا می رود که در فضای اطراف آب، خودآگاه و یا ناخودآگاه، شما در تماس با دیگران هستید.

هرچند بارها سرپرست فرمانداری و دیگر مسئولان ستاد پیشگیری از کرونای بوکان اعلام کردند که مردم از ایجاد و حضور در هرگونه تجمعی خودداری کنند و برای این مهم نیز دستور العمل های صادر شده اما لازم است به جد در این حوزه نیز ورود کنند تا خدای ناخواسته شاهد ادامه مرگ و میر سریالی عزیزانمان بر اثر کرونا و ان  هم به خاطر چند ساعت شادی نباشیم.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=356944

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات