∴ دستگیری متصدی پمپ بنزین در آذربایجان غربی/ کلاهبرداری ۴ میلیارد ریالی از ۷ هزار نفر

فرمانده انتظامی استان خبر داد؛

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی از کشف باند کلاهبرداری با استفاده از دستگاه کارت‌خوان به ارزش ۴میلیارد ریال و دستگیری ۵نفر، خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش اروم نیوز، سردار مسعود خرم نیا در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در پی پرونده های واصله در خصوص برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان در سطح استان رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا استان آذربایجان غربی قرار گرفت.

وی، افزود: در بررسی ها و اقدامات فنی صورت گرفته، مشخص شد تمام مالباختگان به یکی از پمپ بنزین های سطح شهر مراجعه و کارت بانکی خود را جهت پرداخت وجه، در اختیار متصدی پمپ بنزین قرار داده و یکی از متصدیان به صورت حرفه ای اقدام به کپی برداری و  با استفاده از دستگاه کارت‌خوان اطلاعات کارت بانکی ۷ هزار و ۲۰۰ نفر از مراجعان، انجام داده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی، در ادامه با اشاره به اینکه مبلغ ۴ میلیارد ریال از حساب مالباختگان به صورت خرید از دستگاه پوز در استان های دیگر برداشت شده است، تصریح کرد: در این رابطه ۵ نفر از اعضای باند در استان های مختلف شناسایی و پس از دستگیری با تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضائی شد.

وی، ادامه داد: اکثر مشکلات در این خصوص ناشی از افشای رمز توسط صاحبان کارت‌های بانکی است و در هنگام خرید، عملیات پرداخت باید توسط خود مشتریان صورت گرفته و فروشندگان موظفند دستگاه کارت‌خوان را در اختیار و دید مشتریان قرار دهند.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=356926

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات