∴ بوی بد بی تدبیری و کلافگی ۳۰ هزار بوکانی

با عملی نشدن وعده مسئولان در راستای کاهش بوی تصفیه خانه؛

بوی بی تدبیری مسئولان وقت در احداث تصفیه خانه فاضلاب در همجواری مناطق مسکونی هم اکنون بیش از ۳۰ هزار نفر از ساکنین شمالی بوکان را درگیر خود کرده است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش اروم نیوز به نقل از کانی پرس، هر ساله با آغاز فصل های گرم سال بوی بد ناشی از هواد هی تصفیه خانه فاضلاب بوکان اعتراض گسترده ساکنین مناطق همجوار تصفیه خانه را در بردارد.

ساخت این تصفیه خانه در حالی اوائل دهه هشتاد و در زمین های کشاورزی حاشیه منطقه علی آباد احداث شد که در ان سالها آن منطقه خالی از سکنه و تنها زمین های کشاورزی بود ولی با افزایش جمعیت شهر بوکان بویژه طی ۱۵ سال گذشته، حاشیه تصفیه خانه و مناطق شمالی بوکان نیز شاهد گسترش ساخت و سازها بوده تا جایی که هم اکنون این مناطق از پرتراکم ترین نقاط شهری بوکان به شمار می آیند.

با افزایش جمعیت شمال شهر بوکان، اعتراضات به بوی بد ناشی از تصفیه خانه بویزه در ماه های گرم سال نیز بیشتر و بیشتر شد تا جای که بارها مسئولان استانی و شهرستانی را به محل کشاند و آنان را وادار به توضیح دادن به مردم کرد.

بوی بی تدبیری مسئولان وقت در احداث تصفیه خانه فاضلاب در همجواری مناطق مسکونی هم اکنون بیش از ۳۰ هزار نفر از ساکنین شمالی بوکان را درگیر خود کرده و طی این مدت هیچگاه قول ها و وعده های مدیران استانی و شهرستانی برای پایان دادن به این معظل بد بو تحقق نیافته است.

هرچند طی ۲ سال گذشته اقدامات مثبتی برای کاهش انتشار بوی بد تصفیه خانه توسط مدیریت آبفای شهری بوکان صورت گرفته اما هنوز و با گرم شدن هوا شاهد انتشار بوی بد فاضلاب در بسیاری از مناطق شمالی شهر هستیم.

درخت کاری محوطه تصفیه خانه به تعداد۲۵۰۰۰ قلمه درخت تبریزی و همجنین تعمیر و در مدار قرار دادن کلیه پمپ های هوادهی از کارها و اقداماتی بوده که طی چند سال گذشته برای کاهش انتشار بوی تصفیه خانه صورت گرفته اما هنوز بسیاری از مردم از وضعیت موجود گلایه دارند.

در همین راستا نماینده مردم بوکان در مجلس یازدهم در دیدار با مدیر کل آبفای اذربایجان غربی با ابراز تاسف از وضعیت موجود تصفیه خانه این شهر گفت:

بوی بد تصفیه خانه بوکان زندگی را بر شهروندان مناطق شمالی شهر و روستاهای حمامیان، ناچیت و اوج تپه حرام کرده و این وضعیت من را شرمنده مردم‌ کرده است.

عضو هیات رئیسه کمیسون اقتصادی مجلس ادامه داد: این بوی بد با کاشت درخت حل نمی شود و باید آب و فاضلاب آذربایجان غربی راهکاری اساسی برای حل این مشکل ارائه کند.

او ضمن انتقاد از وضعیت نامناسب آب شرب تعدادی از مناطق شهری بوکان، بوی بد تصفیه خانه بوکان، آغاز نشدن ساخت مجتمع  آبرسانی به ۱۶۶ روستای بوکان نیز گفت: از مدیرانی که  به دنبال رفع مشکلات مردم هستند حمایت می کنم، چرا که نه دغدغه سیاسی دارم و نه سیاسی کاری می کنم و فقط خواستار خدمت صادقانه به مردم‌هستم.

در همین راستا قرار بر این شد که قرارداد لجن برداری بعد از ۱۵شهریور توسط توسط ابفای بوکان به پیمانکار واجد شرایط تنظیم و یک ماه بعد کار لجن برداریو شستوشوی لاگن ها آغاز شود و همچنین با پیگیری جذب اعتبارات مورد نیاز از سوی نماینده مردم بوکان و اداراه کل ابفای استان  جهت تعریف پروژه ارتقاء رادمان تصفیه خانه جهت هوادهی سطحی و هوادهی عمقی اقدامات لازم بعمل اید.

به هر حال مردم شمال شهر بوکان و روستاهای همچوار سالهاست گرفتار این وعده و وعید ها هستند و حال امید دارند با تلاش نماینده منتخب خود در مجلس و همکاری مدیران شهری و استانی شاهد پایان یافتن  این مشکل باشند که بر زندگی انان به طور مستقیم در حوزه های سلامتی و اقتصادی اثر گذاشته است/خ

انتهای پیام/خ

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=356614

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات