∴ آموزش و پرورش روی ریل تبعیض/ نامه‌های اداری که تبدیل به آگهی‌نامه شده‌اند

تبلیغ غیرقانونی واحد صنفی در نامه اداری؛

تبلیغ یکی از واحدهای صنفی عکاسی به منظور مراجعه دانش‌آموزان در نامه‌های اداری آموزش و پرورش ناحیه ۲ ارومیه موجب واکنش اتحادیه عکاسان به این ماجرا شد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش اروم‌نیوز، آموزش و پرورش ناحیه ۲ ارومیه طی روزهای اخیر نامه‌ای به منظور تشویق دانش‌آموزان برای مراجعه به یکی از واحدهای عکاسی سطح شهر ارسال کرده و دستور تبلیغ این واحد عکاسی در تمام مدارس زیر پوشش این ناحیه را صادر کرده است.

هرچند در متن نامه، تخفیف‌ها با عنوان «حمایتی» نام برده شده ولی واکنش رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران ارومیه به این ماجرا و نامه‌نگاری با اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی باعث شده تا این اداره کل طی نامه‌ای دستور توقف تبلیغ واحد صنفی را صادر کند.

«رسول سلیقه» رئیس اتجادیه عکاسان و فیلمبرداران ارومیه در گفت و گو با اروم‌نیوز، اظهار داشت: این نامه به معنای تضییع حقوق صنوف تحت پوشش اتحادیه بوده و موجب ایجاد فضای رانت می‌شود.

وی، معتقد است که چنین تبلیغاتی با وجود مستقر بودن واحدهای عکاسی در مجاورت بسیاری از مدارس سطح شهر می‌تواند موجب تحمیل هزینه اضافی به خانواده‌ها و نیز بدتر شدن وضعیت واحدهای صنفی در ایام کرونایی شود.

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران ارومیه، با اشاره به نامه‌نگاری انجام شده با اداره کل آموزش و پرورش استان در این خصوص، عنوان کرد: اداره کل طی نامه‌ای به آموزش و پرورش ناحیه ۲ دستور لغو این وضعیت و جلوگیری از تبلیغ واحد صنفی در مدارس را کرده ولی هنوز در این زمینه اقدامی نشده است.

با شرایط موجود و مخالفت‌های صورت پذیرفته، به نظر می‌رسد اصرار آموزش و پرورش ناحیه ۲ ارومیه بر ادامه روند اشتباه خود موجب متضرر شدن چندین واحد صنفی و نیز آغاز راهی نادرست و اشتباه در مدارس و در میان ادارات باشد.

عکاسی و مدرسه

عکاسی و مدرسه

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=356589

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات