∴ شاخص بهره‌مندی روستاییان آذربایجان غربی از آب سالم ۷۶ درصد است/ کرونا مصرف آب را ۸ درصد افزایش داد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: شاخص بهره مندی روستائیان استان از آب سالم ۷۶ درصد و در میاندوآب نیز ۷۷/۷۶ درصد است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش اروم نیوز به نقل از زرین خبر، علیرضا رضوی عصر دوشنبه در جریان بررسی مسائل و مشکلات آب روستاهای میاندوآب در روستای گرده رش با اشاره به ظرفیت خط لوله انتقالی از آب سد نوروزلو، اظهار داشت: طی چند روز آینده حدود ۴۰ مترمکعب در ثانیه آب به این شبکه اضافه می‌شود که به صورت قابل توجهی مشکل کمبود آب در این روستاها حل خواهد شد.

وی، افزود: برای اتمام عملیات احداث خط دوم آبرسانی به این روستاها در قالب «مجمتع طرح محرم» به اعتبار ملی نیاز است که امیدوارم با پیگیری‌های نماینده شهرستان در مجلس و با تخصیص اعتبار مورد نیاز این مهم تحقق یابد و مشکل آب شرب در این روستاها برای همیشه حل شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، با بیان اینکه «مجمتع طرح محرم» با اعتبار کلی ۴۹۰ میلیارد ریال، ۸۱ روستا را در ساحل چپ زرینه رود تحت پوشش قرار می دهد، عنوان کرد: ۱۵ هزار و ۷۰۰ خانوار شامل ۶۲ هزار و ۷۸۰ نفر جمعیت ساکن ساحل چپ هستند.

وی، با اشاره به اینکه بیش از ۹۹ درصد جمعیت روستایی میاندوآب از آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند، تصریح کرد: شاخص بهره مندی روستائیان استان از آب سالم ۷۶ درصد و در میاندوآب نیز ۷۷/۷۶ درصد است.

رضوی، در ادامه با تاکید بر مدیریت مصرف آب توسط مردم، گفت: از سوی دیگر بیماری کرونا سبب افزایش هشت درصدی مصرف آب نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده است.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=356584

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات