∴ کلاهبردار میلیاردی فضای مجازی توسط پلیس فتا در آذربایجان غربی دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان:

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از دستگیری کلاهبردار میلیاردی که با ترفند برنده شدن در قرعه کشی کد فعالسازی ورود به سامانه بانکداری الکترونیک آنها را دریافت و پس از ورود به سامانه مذکور اقدام به برداشت وجه از حساب بانکی قربانیان می کرد، خبر داد.

به گزارش اروم نیوز، سردار مسعود خرم نیا اظهار داشت: در پی وصول چندین فقره شکایت مبنی بر برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب های مختلف مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتا استان آذربایجان غربی قرار گرفت.

وی افزود: پس از یکسری عملیات سایبری و فنی، پلیس فتا موفق به شناسایی محل اختفای این فرد در یکی از شهرستان های استان همجوار، شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی اکیپی از کارشناسان زبده این پلیس اعزام و متهم را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: متهم طی تماس تلفنی با شهروندان به بهانه برنده شدن در قرعه کشی کد فعالسازی ورود به سامانه بانکداری الکترونیک آنها را دریافت و پس از ورود به سامانه مذکور اقدام به برداشت وجه از حساب بانکی مالباختگان می کرد.

خرم نیا اظهار داشت: متهم در ابتدا منکر بزه ارتکابی شده ولی با ارائه ادله و مستندات به بزه خود، برداشت غیرمجاز از کارت‌های بانکی مختلف به ارزش ۳میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال این اعتراف کرد.

وی با اشاره به اینکه متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضائی شد، تصریح کرد: به هیچ وجه به تماس‌های تلفنی یا ارسال پیامک مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی ترتیب اثر داده نشود، هیچگاه کدهای فعال سازی واصله از طریق پیامک را در اختیار دیگران ندهید.

خرم نیا یادآور شد: جهت اطلاع و اطمینان از برنده شدن به سازمان مربوطه مراجعه حضوری صورت گیرد و شهروندان به این نکته توجه کنند اعتماد بیجا در فضای مجازی باعث ایجاد ضررهای مادی و معنوی می شود.

انتهای پیام/و

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=356507

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات