∴ دستگاه سی تی اسکن در خوی راه اندازی می‌شود

تاپایان هفته جاری؛

معاون کل وزیر بهداشت گفت : دستگاه سی تی اسکن بیمارستان آیت اله خویی پنجشنبه این هفته راه اندازی می شود.

به گزارش اروم‌نیوز به نقل از آذرباخیش، ایرج حریرچی ظهر امروز در بازدید از بیمارستان آیت الله خویی، اظهار داشت: با تکمیل و استانداردسازی محل نصب دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان آیت الله خویی تا روز پنجشنبه همین هفته، این بیمارستان به عنوان بیمارستان معین بیماری کورئید ۱۹ شهرستان خوی کلیه مبتلایان را پذیرش و در صورت نیازی بستری خواهد کرد.
وی، افزود: با توجه به افزایش مبتلایان به کروئید در آذربایجان غربی، آزمایشگاه بیمارستان خویی برای انجام آزمایشات و اعلام نتیجه خواهد شد و کیت های آزمایشی شهرهای شمال استان نیز به جای مرکز استان به شهرستان خوی ارسال خواهند شد.
معاون کل وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه یکی از علل افزایش ابتلا به کرونا، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شهروندان است، عنوان کرد: با انجام اقدامات لازم در اکثر استان‌ها پیک کرونایی نداریم اما در یک ماه گذشته با بازگشایی مراکز اداری و تجاری و کاهش حساسیت مردم و عدم رعایت فاصله گذاری هوشمندانه و عدم استفاده از از ماسک و سایر اقلام بهداشتی متاسفانه در چند استان و شهرستان از جمله آذربایجان غربی و شهرستان خوی شاهد افزایش ابتلا به این بیماری بودیم و از مردم درخواست می کنم در تمامی اوقاتی که در خارج از خانه و محل های عمومی هستند و در مراجعه به ادارات حتما از ماسک استفاده کنند.
وی، گفت: راه حل بیماری کرونا بیمارستان و دارو و درمان نیست و راه حل اصلی تغییر رفتار اجتماعی و مراعات پروتکل های بهداشتی مثل رعایت فاصله اجتماعی هوشمند، استفاده از ماسک و رعایت مسائل بهداشتی و عدم شرکت در احتماعات و عروسی ها و جشن ها و مجالس ترحیم است.
حریرچی، در مورد داروی درمان کرونا هم گفت: هیچ داروی مشهور برای درمان کرونا تاکنون کشف و یا ساخته نشده است، اما از داروهای کمکی و گاهی هم موثر برای کمک به بیماران جهت بهبودی استفاده می شود که همگی به مقدار کافی در کشور موجود هستند و از این نظر کمبودی نداریم.
* بیمارستان‌های ناقص افتتاح شده ما باید تکمیل و تجهیز شوند

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی هم در این بازدید گفت: بیمارستان‌های ناقص افتتاح شده ما باید تکمیل و تجهیز شوند.
عادل نجف زاده، افزود: آنچه باعث افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان خوی شده، علاوه بر جهش این ویروس، ضعف در مدیریت اولیه این بیماری و ناقص بودن زیرساخت های لازم در بیمارستان‌های جدید الاحداث بخصوص در بیمارستان آیت الله خویی بوده است.
وی، گفت: وقتی بیمارستانی بدون داشتن زیرساخت های لازم مثل آزمایشگاه مجهز، سی تی اسکن و سایر دستگاههای لازم پزشکی و همچنین ساختمان نیمه تمام به زور افتتاح می شود، علیرغم تمام تلاشهای کادر درمانی که از همه شان تشکر می کنم، در بسیاری از موارد کم می آورد.
نمایمده مردم خوی و چایپاره در مجلس، اضافه کرد: وقتی بیماری آن هم مبتلا به ویروس کرونا از یک بیمارستان فقط برای انجام سی تی اسکن به بیمارستانی دیگر اعزام و دوباره برگردانده می شود، طبیعی است که در روحیه او اثر منفی بگذارد و درمانش را با مشکل مواجه سازد.
وی، با برشمردن ظرفیت ها و پتانسیل های پزشکی در شهرستان خوی اظهار داشت: شهرستان خوی از نظر پزشکان متخصص و فوق متخصص که در شهرستانهای بزرگ کشور و یا در همین شهرستان مشغول کار هستند، هیچ کمبودی ندارد و استحقاق و ظرفیت آن را دارد که دارای دانشگاه مستقل علوم پزشکی شود و اگر مجوزهای لازم صادر گردد، همه مردم متفق و متحد در ساخت و تجهیز و راه اندازی آن کمک خواهند کرد.
نجف زاده، با اعلام اینکه ۴۰ درصد از بیمارستان بزرگ آیت الله خویی توسط هیات امنا و خیرین شهرستان خوی ساخته شده است، گفت: مردم خوی نشان داده اند که در کارهای خیر بخصوص احداث بیمارستان و دانشگاه و مدرسه و … همیشه پیشقدم و سرآمد هستند.
وی، همچنین گفت: مردم مشکلات اقتصادی معیشتی دارند و نمی توان آنها را برای مدت طولانی مجبور به خانه نشینی کرد، بنابراین باید به مردم آگاهی های لازم داده شود تا در ترددها و حضور در مجامع عمومی از ماسک استفاده و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.
نماینده مردم خوی و چایپاره، با تاکید مجدد بر راه اندازی سی تی اسکن و آزمایشگاه در بیمارستان آیت الله خویی اظهار داشت: از پزشکان و کادردرمانی و پرستاران بخاطر تلاش های ایثارگونه شانه تشکر می کنم و اما تاکید می کنم که باید هرچه زودتر دستگاه سی تی اسکن و همچنین آزمایشگاه مجهز در بیمارستان آیت الله خویی راه اندازی شود تا در درمان بیماران مبتلا به کرونا و سایر بیماری ها تسریع شود‌
انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=356472

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات