∴ دستورالعمل پرداخت تسهیلات بانکی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا ابلاغ شد/ کسب و کارهای سنتی باید به سمت کسب و کارهای آنلاین حرکت کنند

استاندار آذربایجان‌غربی:

استاندار آذربایجان‌غربی، با اشاره به ابلاغ دستورالعمل پرداخت ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ۱۳ رسته شغلی، گفت: امیدواریم با تخصیص این تسهیلات بخشی از خسارت‌های کرونا بر پیکره اقتصادی استان نیز جبران شود.

به گزارش اروم‌نیوز، محمدمهدی شهریاری شامگاه یکشنبه در جلسه بررسی تاثیرات کرونا بر فعالیتهای اقتصادی استان با اشاره به اینکه اقتصاد سنتی استان به تاسی از کشور در دوران کرونا متحمل خسارتهای سنگینی شده، اظهار داشت: حفظ اشتغال موجود و بازگرداندن کارگران بیکار شده و تسهیل دریافت منابع بانکی برای رونق تولید از اولویتهای استان در سالجاری است.

وی، افزود: اگرچه هنوز برای برآورد نهایی خسارت‌های کرونا بر اقتصاد استان زود است اما گزارشات جمع بندی شده تا امروز حاکی از خسارت‌های زیاد به خدمات و بازرگانی، کشاورزی، صنعت و گردشگری است.

استاندار آذربایجان‌غربی، با بیان اینکه فعالیت‌های اقتصادی بر بستر سنتی در قیاس با فعالیت‌های در بستر اقتصاد هوشمند دچار خسارتهای بیشتری شده‌اند، افزود: کرونا علاوه بر تغییری که در رویکردهای اجتماعی به وجود آورده، باعث شده تا کسب و کارهای سنتی برای ماندگاری در عرصه اقتصادی به سمت هوشمند سازی و کسب و کارهای آنلاین پیش روند.

وی، از دستگاه های متولی خواست تا در جمع بندی تاثیرات کرونا بر اقتصاد استان، نظرات اتحادیه و تشکل های تخصصی از جمله اتاق بازرگانی، اصناف و اتحادیه های گردشگری و کشاورزی اخذ شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=354076

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات