∴ راه اندازی ۱۷ پایگاه کنترل کرونا در شمالغرب کشور

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمالغرب نزاجا خبر داد؛

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمالغرب نزاجا گفت: ۲۲۰ هزار نفر در ۱۷ پایگاه پایش و ۶۰ ایستگاه پایش ارتش تاکنون پایش شده اند.

به گزارش اروم نیوز به نقل از زرین خبر، امیر سرتیپ دوم علی حاجیلو در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه بازدید از قرارگاه جهادی فرعی مبارزه با ویروس کرونا قرارگاه منطقه ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش در ایست و بازرسی شهید محمدنژاد میاندوآب، اظهار داشت: بعد از شیوع بیماری کرونا، قرارگاه جهادی مبارزه با این ویروس در اسفند ۹۸ همزمان با سالروز عملیات غرور آفرین کربلای ۷، در شمالغرب کشور تشکیل و شروع به فعالیت کرد.

وی، گفت: نیروی زمینی ارتش در شمالغرب کشور برای مقابله با ویروس کرونا در قالب رزمایش پدافند بیولوژیک امام خامنه ای در سه محور ضدعفونی و گند زدایی معابر شهری و روستایی، استقرار در ورودی شهرها و ایجاد ایستگاههای پایش وکنترل و ایجاد استراحتگاههای بهبود یافتگان کرونا فعالیت می‌کند.

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمالغرب نزاجا، افزود: پزشکان متخصص نیروی زمینی و کادر درمانی بیمارستان ها و یگان های بهداشت و درمان و گردان های جنگ نوین، همچنان که در بلایای طبیعی همراه و غمخوار مردم عزیز ایران بودند و به مثل کلام رهبری ارتش فدای ملت هستند؛ در این برهه از زمان نیز با تمام امکانات در مبارزه و پشتیبانی از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در صف اول مبارزه ایستاده اند.

وی، گفت: با همکاری استانداری ها و فرمانداری ها و نیروی انتظامی و… کنترل و محدود کردن تردد و پایش علایم کرونا در ۱۷ پایگاه شروع کرده ایم.

امیر حاجیلو، تصریح کرد: در چهار نقطه در شمالغرب کشور نیز موضوع تولید نیازمندی های ارتش و بیمارستان ها و کمک به مردم نیازمند نیز در دستور کار قرار گرفته است.

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمالغرب نزاجا، اظهار کرد: ۲۲۰ هزار نفر در ۱۷ پایگاه پایش و ۶۰ ایستگاه پایش ارتش تاکنون پایش شده اند که از این تعداد ۱۶۲ نفر علایم مثبت کرونا داشتند که به بیمارستان های مرجع ارجاع داده ایم.

وی، با بیان اینکه در این پایگاهها بیش از ۳۲ هزار خودرو رفع آلودگی شده اند، افزود: برپایی نقاهتگاه و استرحتگاه برای بهبود یافتگان از ویروس کرونا در ۱۱ شهرستان در شمالغرب کشور از دیگر اقدامات ارتش در کمک به حوزه درمان و مقابله با کرونا است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=351955

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات