∴ کمبود داروی بیماران تالاسمی در آذربایجان غربی همزمان با شیوع کرونا

مدیر عامل انجمن تالاسمی آذربایجان غربی عنوان کرد؛

مدیر عامل انجمن تالاسمی آذربایجان غربی گفت: باشیوع کرونا، بیماران تالاسمی با مشکل دارو مواجهه هستند.

به گزارش اروم نیوز، نجیبه سلامت اظهار داشت: با شیوع کرونا متاسفانه شاهد کمبود دارو از جمله “دسیفر” برای بیماران تالاسمی استان هستیم.

وی، با اشاره به اینکه در روزهای آغاز شیوع ویروس کرونا در استان پزشکان معالج بیماران تالاسمی برای ۲ماه آنها دارو تجویز کردند، تصریح کرد: متاسفانه بیماران تالاسمی در تامین دارو خود با مشکل مواجهه شده اند و اغلب نتوانستد دارو تهیه کنند.

مدیر عامل انجمن تالاسمی آذربایجان غربی، با تاکید به اینکه بیش از ۹۰درصد داروهای بیماران تالاسمی ، ایرانی هستند، خاطر نشان کرد: متاسفانه با وجود ایرانی بودن این داروها در روزهی اخیر بیماران تالاسمی استان در تهیه دارو مشکل دارند.

وی، با اشاره به اینکه بیماران تالاسمی در ماه یک بار خون دریافت می کنند اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا متاسفانه شاهد کمبود اهدای خون و کاهش ذخایر خونی هستیم که این یک مشکل جدی برای این بیماران خاص ازجمله بیماران تالاسمی است.

سلامت‌، یاد آور شد: به بیماران تالاسمی استان از طریق فضای مجازی آموزش رعایت بهداشت فردی داده شده و تاکید شده تا جایی که امکان دارد در خانه بمانند.

وی، با تاکید بر اینکه تالاسمی یکی از شایع ترین بیماری ها در ایران است که معمولا از پدر و مادری که ناقل ژن کم خونی است به فرزندان به ارث می رسد وگاهی کم خونی و فقرآهن با تالاسمی اشتباه گرفته می شود، افزود: در حال حاضر ۱۱۰ بیمار تالاسمی در استان وجود دارد که ۳۰نفر از این بیماران در ارومیه زندگی می کنند.

* ایسنا

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=351931

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات