∴ ضدعفونی فضای داخلی مساجد آذربایجان‌غربی انجام می شود

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان:

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌غربی، گفت: ضدعفونی‌کردن محیط داخلی مساجد با مشارکت مدیران کانون‌های استان و دستگاه‌های دولتی و بسیج انجام می شود.

به گزارش اروم نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین اباذر بیگی اظهارکرد: با توجه به تعطیل بودن نماز جماعات به مدیران کانون‌های استان اطلاع داده شد که با هماهنگی دستگاه‌های دولتی و بسیج، در امر ضدعفونی کردن ورودی و داخل مساجد مشارکت جدی داشته باشند.

وی، با بیان اینکه ضمن توجه به رعایت مسائل بهداشتی، توسل به اهل بیت(علیهم السلام) و توجه به معنویات در این شرایط ضروری است گفت: قرائت زیارت عاشورا، حدیث شریف کسا و دعای توسل برای دفع بلا و گرفتاری پس از نماز عشا در مساجد استان برگزار می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌غربی، ادامه داد: یک هزار و ۲۳۳ کانون فرهنگی هنری در این استان وجود دارد که ضدعفونی کردن این اماکن مقدس تنها از عهده نهادهای دولتی ممکن نیست و باید تمام جوانان،‌ هیات امنا و فعالان مساجد در این زمینه ورود جدی داشته باشند.

وی، اظهار داشت: ضمن تاکید بر ضرورت اقامه نماز و دعا در مساجد استان و جلوگیری از تعطیلی این اعمال عبادی و معنوی، از افراد مسن و کسانی که مشکل تنفسی دارند، درخواست داریم تا تردد خود را به مساجد محدود کنند.

بیگی، تصریح کرد: بلاهای بسیاری با نفس‌های گرم مومنان و علمای اسلام برطرف شده است و اطمینان خاطر داریم که به وسیله دعا و نفوس گرم مومنان این مشکل نیز از جامعه دفع شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=351000

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات