∴ خسارت ۵۶۰ میلیارد ریالی زلزله به دام‌ها و آغل‌های روستایی در قطور خوی

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی:

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی، از وارد شدن خسارت بیش از ۵۶۰ میلیارد ریالی به دام ها و آغل های روستایی در مناطق زلزله‌زده قطور خوی خبر داد.

به گزارش اروم‌نیوز، رسول جلیلی امروز در جریان بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان خوی، اظهار داشت: بر اساس برآوردهای انجام شده بیش از ۵۶۰ میلیارد ریال به دام ها و آغل های روستایی در مناطق زلزله‌زده بخش قطور و حومه در شهرستان خوی خسارت وارد شده است.

وی، با اشاره به استفاده از همه ظرفیت‌ها برای حل مشکلات زلزله‌زدگان بخش قطور خوی افزود: در زلزله اخیر به بیش از ۳۷۰۰آغل روستایی خسارت وارد شده که تعداد ۵۰۰ راس گوسفند نیز تلف شده اند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: کار امداد رسانی و امحاء لاشه دام های تلف شده از همان ساعات اولیه وقوع زلزله توسط اکیپ های دامپزشکی در حال انجام است و حدود ۱۱۰۰راس دام زنده نیزدر محل های موقت ایجاد شده نگهداری می شود.

وی، ادامه داد: تیم های واکنش سریع و اکیپ های اعزامی توسط اداره کل دامپزشکی استان در روستاهای زلزله زده بخش قطور حضور دارند تا با اقدامات پیشگیرانه از شیوع بیماری های مشترک میان انسان و دام جلوگیری کنند.

جلیلی، اضافه کرد: با هماهنگیهای بعمل آمده، ایجاد آغل های دامی و احداث جایگاه دام روستائی برای زلزله زدگان بامشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حال انجام است.

رییس جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی، در پایان ابراز داشت: در راستای حمایت و کمک به مردم مناطق زلزله زده در حدود ۸ تن گوشت مرغ منجمد و ۲ تن‌گوشت قرمز تاکنون به این مناطق ارسال شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=350177

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات