تاریخ : دوشنبه, ۷ مهر , ۱۳۹۹
0

خطبه های نمازجمعه شهرستانهای آذربایجان غربی

  • کد خبر : 349102
  • ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
خطبه های نمازجمعه شهرستانهای آذربایجان غربی

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

به گزارش اروم نیوز،  آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سراسر شهرستانها و بخشهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

کاندیداها در تبلیغات اسراف نکنند

حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی ظهر امروز در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه، اظهار داشت: بانوان، قبل از اسلام و در زمان جاهلیت اعراب هیچ جایگاهی نداشتند و حتی به گفته تمامی تاریخ‌دانان قبل از اسلام ضرب و شتم بانوان فضیلتی برای آقایان حساب می‌شد.
وی، افزود: بعد از اسلام معیار و فضیلت برای تمامی بندگان، تقوا و خشوع در برابر خداوند متعال شد. نهایت تفکر فمینیسم و غرب که بزرگ‌ترین ظلم در حق بانوان است، مرد انگاری این قشر در جامعه می‌باشد. کارهای سخت در غرب، حضور در سربازخانه‌ها و هزاران مثال از این قبیل ناشی از تفکر مردانگاری زنان می‌باشد که بزرگ‌ترین ظلم در حق بانوان است و در غرب نهادینه شده است.
امام جمعه ارومیه، ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیان کرد: مردم ارومیه با وجود سرمای شدید هوا بار دیگر میثاق خود را آگاهانه با ولایت تجدید کردند و زبان قاصر است از تشکر و تقدیر در برابر این همه عظمت. حمایت نیروی هوایی ارتش از رهبر کبیر انقلاب در بحبوحه‌های انقلاب رزق من حیث لایحتسب بود که به عنوان اولین نیروی نظامی، از رهبر کبیر انقلاب حمایت کردند.
وی، با اشاره به این که تمامی مردم، جوانان، مدیران و مسئولین وصیت نامه شهید سلیمانی را بخوانند و آن را سرلوحه زندگانی خود قرار دهند، تاکید کرد: با خون سردار شهید سلیمانی حشدالشعبی تثبیت شد، جنگ‌های داخلی عراق تمام شد، هیمنه آمریکا شکسته شد و جان دوباره‌ای به محور مقاومت داده شد و انسجام ملت ایران بیش از پیش شد.
قریشی، افزود: وصیت نامه سردار مرا به یاد احوالات مسلم بن عوسجه و حبیب بن مظاهر انداخت که در هنگام جان دادن حبیب بن مظاهر، حبیب به زحمت انگشت اشاره خود را تکان داد و به او گفت علیک بهذا الامام.
وی، تصریح کرد: کاندیداها، انتخابات را میدان مسابقه برای خدمت به مردم بدانند نه قدرت طلبی؛ در شرایط اقتصادی فعلی کشور کاندیداها در تبلیغات اسراف نکنند که بر اساس روایات اسراف کار برادر شیطان است.

شورای نگهبان ضامن سلامت انتخابات است/ حمله به شورای نگهبان در واقع خیانت به نظام، انقلاب و ولایت است

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب در سخنانی با بیان اینکه دشمنان همواره به دنبال زیر سوال بردن ارکان نظام، ارزش ها و معیارها بوده اند، اظهار کرد: در آخرین مورد نیز دشمنان حمله به شورای نگهبان را در دستور کار خود قرار داده اند.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به اینکه توهین به شورای نگهبان یعنی توهین به نظام و وطن، افزود: شورای نگهبان یکی از ارکان مهم نظارتی برای سالم ماندن نظام است.

وی با اشاره به نقش نظارتی شورای نگهبان، گفت: شورای نگهبان به عنوان یک رکن نظارتی بر قانونگذاری توسط مجلس شورای اسلامی و انتخابات نظارت مستقیم دارد.

حسن زاده با بیان اینکه در هر کشوری که انتخابات و مردم سالاری وجود دارد، شورای نگهبان با عناوین و نام های مختلف وجود دارد، تصریح کرد: زیر سوال بردن شورای نگهبان در واقع خیانت به نظام، انقلاب و ولایت و تضعیف و تخریب نظام است و هرکس که از این فیلتر نگذشته نباید شورای نگهبان را زیر سوال ببرد.

امام جمعه میاندوآب در ادامه به معیارهای قرآنی انتخاب اصلح اشاره کرد و گفت: فردی که انتخاب می کنیم نباید دنیاپرست باشد.

وی با اشاره به اینکه مومن بودن از دیگر شاخصه های انتخاب اصلح است، افزود: فردی که دروغ نمی گوید و به طرفدارانش می گوید که سبب سلب آسایش مردم نشوید و تخریب نکنید، تصاویر من را به مکان های قانونی بچسبانید، این فرد شایسته انتخاب بوده و به درد مردم و نظام می خورد.

حسن زاده  تصریح کرد: مومن،متعهد بودن، ایمان، تقوا، توکل به خدا، اطاعت از اوامر رهبری از ویژگی های یک فرد اصلح است که باید مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه مردم نگاه کنند که چه کسانی در حلقه اول کاندیدا هستند، پولدار دور خود جمع کرده یا خداترسان و مستضعفان را، اظهار کرد: انتخاب اصلح کسی است که به افراد قدرتمند و پولدار دل نبندد و آیا توکل به خدا دارد یا عده ای پولدار و مقام دار.

حسن زاده افزود: کسی که امروز چندصد میلیونی برایش هزینه می کنند؛ فردا نیز مجبور است خواسته هایش را تامین کند.

وی با بیان اینکه بیکاری بزرگترین مشکل میاندوآب است، تصریح کرد: باید از نمایندگان مطالبه گری داشت و نماینده مجلس باید برنامه برای ابعاد مختلف در میاندوآب داشته باشد.

حسن زاده اظهار کرد: میاندوآب از ظرفیت های خوبی برخوردار است به گونه ای که زرینه رود و سیمینه رود میاندوآب برای حل مشکلات و بیکاری در این شهر کفایت می کند.

وی هم چنین از عدالت و انصاف و تساهل و تسامح در مسئولیت ها به عنوان نشانه های تقوا نام برد.

فردی را راهی مجلس کنید که خداترس بوده و در مسیر نظام،رهبری و شهدا قدم برمی دارد

حجت الاسلام حسین فصیح نیا امام جمعه شاهین دژ در خطبه های امروز نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوی الهی با اشاره به حدیثی از امام سجاد (ع) گفت : ایشان فرمودند ای اهل ایمان رعایت تقوی نمایید و از مواعظ الهی پند بگیرید.

وی به موضوع خانواده،ازدواج و تربیت فرزند اشاره کرد و گفت : خانواده در لغت به معنای اهل بیت و دودمان کاربرد دارد و در اصطلاح تعاریف متفاوتی از مفهوم خانواده شده است، بعنوان مثل خانواده بر مبنای ازدواج و سپس فرزندآوری تشکیل خواهد یافت و در برخی تعاریف نیز خانواده از نخستین کانونهای اجتماعی است و مهمترین کانونی که در جامعه بشری تاثیر گذار است خانواده است و حتی فرهنگ یک کشور نیز از خانواده نشأت میگیرد.

وی افزود : معروفترین تعریف خانواده از دیدگاه روانشناسان اینگونه است که اجتماع دو یا چند نفر که اهداف خود را به اشتراک گذاشته و در یک محل زندگی میکنند ولی از نگاه دین چنین دیدگاهی مفهوم ندارد بلکه از منظر معنوی به آن می نگرد و فراتر از تعریفهای جامعه شناسی است و ازدواج از نشانه های شناخت پروردگار است و تشکیل خانواده به اندازه ای دارای اهمیت است که نبی مکرم اسلام میفرمایند : هیچ بنایی دوست داشتنی تر از ازدواج نزد پروردگار نیست.

خطیب نماز جمعه شاهین دژ میلاد با سعادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن را تبریک گفت و با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام گفت : ایشان فرمودند اگر تمام نیکی ها در یک فردی اجتماع شود این نیکی ها همگی در فاطمه است و فرزندم فاطمه بهترین آدم از حیث ذات و کرامت بر روی زمین است.

حجت الاسلام فصیح نیا گفت :مقام معظم رهبری در خصوص زن سه دیدگاه دارند که همگی نیز نظر دین مبین اسلام است و اولین دیدگاه عنصر تکاملی انسان است که هیچ تفاوتی با مرد ندارد دومین دیدگاه ایشان برابری میزان تلاش علمی،سیاسی و اقتصادی زن در مقابل مرد است و آخرین دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص زن اینگونه است که زن عنصری است در سیرت مادری و مادر بودن بزرگترین مقام است.

وی با تشریح وظایف سه نهاد شورای نگهبان،وزارت کشور و نیروی انتظامی در انتخابات گفت : این سه نهاد نقش مهمی دارند و بایست به وظایف خود بر اساس قانون واقف باشند و توصیه میکنم تا در حیطه قانون انچه را که صادر شده است عملی ساخته تا انتخاباتی سالم را تجربه کنیم و هماهنگی بین این سه نهاد از مهمترین اولویتهاست.

این استاد حوزه و دانشگاه در توصیه به مردم گفت : اولین وظیفه مردم حضور حداکثری است ،امروز خواسته نظام و رهبری حضور در پای صندوق انتخابات است ،اگر کسی خواسته یا ناخواسته در صدد تضعیف نظام باشد ، در میدان دشمن حرکت میکند ، دشمن هرگز دلسوز شما نخواهد بود و هر رای شما تیری در چشم بدخواهان نظام و انقلاب است و دومین وظیفه مردم عزیز ما انتخاب اصلح است و از شما خواهشمندم تا با شناخت کامل فرد انقلابی و دلسوز نظام و مردم انتخاب کنید.مشکل ما عدم صداقت و داشتن قدرت طلبی بی پایان در وجود برخی افراد است،ببینید چه کسی در خط ولایت و رهبری است و چه کسی صادق است و در مسیر شهدا و انقلاب حرکت میکند،بگذارید شاهین دژ و تکاب که برای اولین بار حوزه انتخابیه مجزا شده است فردی اصلح و انقلابی را راهی مجلس کنند،تحقیق و مشورت کنید و به فردی رای دهید که از خدا میترسد و بدنبال قوم گرایی نیست.

 

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=349102

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.