∴ رکورد مصرف گاز در آذربایجان‌غربی شکسته شد

مسوول روابط عمومی شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: مصرف گاز طبیعی در این استان با ثبت ۲۵ میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب به بیشترین حد مصرف در سال جاری رسید.

به گزارش اروم نیوز، محمد صبوری با بیان اینکه سرد شدن هوا باعث افزایش مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری شده‌است، افزود: در سه روز گذشته میزان مصرف گاز طبیعی در آذربایجان‌غربی به بیش از ۲۵ میلیون مترمکعب رسیده بود که روز دوشنبه هفته جاری با مصرف ۲۵ میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب رکورد جدیدی ثبت شد.

وی با اشاره به بالاترین میزان مصرف گاز پیش از ثبت این رکورد جدید در استان عنوان کرد: بالاترین مصرف گاز طبیعی پیش از این، مربوط به روز دوشنبه هفت بهمن ماه بود که میزان مصرف گاز طبیعی در این روز ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب ثبت شده‌بود.

وی با بیان اینکه طبق پیش‌بینی اداره کل هواشناسی دمای هوای اکثر نقاط استان تا چند روز آینده همچنان زیر صفر خواهد بود و سرما در هفته آتی نیز ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: در کنار برنامه‌ریزی شرکت گاز برای تامین پایدار و مطمئن گاز طبیعی، نیازمند مشارکت مردم در مصرف صحیح و بهینه این نعمت الهی هستیم.

مسوول روابط عمومی شرکت گاز آذربایجان‌غربی اظهار داشت: شهروندان می‌توانند با به‌کارگیری نکات بسیار ساده همانند استفاه از لباس گرم در منزل، نصب پرده‌های ضخیم، رعایت دمای رفاه ( ۱۸ تا ۲۱ ) و خاموش کردن وسایل گرمایشی اتاق‌های بدون استفاده، سهم قابل توجهی در مدیریت مصرف گاز داشته باشند.

وی ادامه داد: مسوولان انرژی ادارات دولتی نیز باید به رعایت بخشنامه ابلاغی معاون اول رییس جمهوری مبنی بر مصرف بهینه و ایمنی گاز توجه کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=348947

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات