∴ ۲۲ بهمن تماشایی در سراسر آذربایجان غربی به نمایش در می آید

گزارش؛

راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در سراسر شهرهای آذربایجان غربی به ۲۲ بهمن تماشایی تبدیل می شود.

به گزارش اروم نیوز، همه‌ساله در روز ۲۲ بهمن، سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، راهپیمایی در تمام شهرهای کشور از جمله در شهرهای ۴۲ گانه آذربایجان‌غربی و حتی برخی از روستاهای پرجمعیت برگزار می‌شود.

راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال همزمان با سراسر کشور فردا سه‌شنبه برگزار می‌شود؛ امسال چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جشن گرفته می‌شود.

راهپیمایی ۲۲ بهمن بیعت دوباره با آرمان‌های انقلاب است

امام‌جمعه میاندوآب گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیعت دوباره با آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده و دشمنان را مایوس و توطئه‌های آنان را خنثی می‌کند.

حجت‌الاسلام حمید حسن‌زاده اظهار داشت: ۲۲ بهمن متعلق به نظام جمهوری اسلامی ایران است و حضور همه از هر جناح و حزبی در راهپیمایی این روز گامی در جهت تقویت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه اقتدار انقلاب اسلامی در سایه حضور همه آحاد جامعه در راهپیمایی ۲۲ بهمن افزایش می‌یابد، افزود: هدف اصلی دشمنان فاصله گرفتن مردم از نظام، دولت، نیروهای مسلح، سپاه پاسداران و شرکت نکردن آنان در مناسبت‌های ملی است.

امام جمعه میاندوآب اضافه کرد: حضور مردم در راهپیمایی ٢٢ بهمن مهر تأییدی برای تثبیت اقتدار و انسجام جمهوری اسلامی است و این حضور جدای از پیام انسجام و یکدلی ملت ایران و اقتدار جمهوری اسلامی، حاوی پیام مهمی برای دشمنان انقلاب است.

اعتبار بخشی به نظرات مردم از ثمرات انقلاب اسلامی است

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت: تا کنون با برگزاری انتخابات متعدد ثابت کردیم که اعتباربخشی به نظرات مردم از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است.

علی مصطفوی با تبریک فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: به برکت خون شهدا رای و نظر مردم مهم شمرده شده و پس از انقلاب به طور متوسط هرسال یک انتخابات برگزار شده است.

وی، افزود: آرای مردم دارای ارزش و اعتبار است و انتخابات در واقع انتصابات است، چرا که مردم رای میدهند چه کسی رئیس جمهور باشد چه کسی نماینده خبرگان رهبری باشد و این اعضای خبرگان، رهبری انتخاب می کنند، بنابراین مردم به صورت مستقیم و غیرمستقیم افراد مدنظر خود را در جای جای جامعه اسلامی منصوب می کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی ابراز کرد: انقلاب اسلامی ایران زمینه مشارکت سیاسی مستقیم مردم را فراهم کرده است و این امر به برکت انقلاب وخون شهدا فراهم شده است.

عزت و استقلال مردم از جمله دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی است

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان گفت: عزت نفس و استقلال مردم جمهوری اسلامی ایران از مهم ترین دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

حجت الاسلام و المسلمین جواد مجتهد شبستری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اهمیت استقلال و عزت مردم و زیر سلطه اجانب نبودن به عنوان دستاورد مهم پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: در دوران پهلوی دیگران در مقدرات کشور دخالت می کردند، اجانب در سفارت های خارجی برای کشور ما وکیل و وزیر تعیین می کردند و این را مکرر در نوشته های خاندان پهلوی می بینیم.

وی افزود: گاهی میزان دخالت ها به قدری زیاد بود که حتی شاه و اطرافیان گلایه می کردند چقدر بیگانگان دخالت در امور داخلی کشور ما می کنند، شاه پهلوی که بدون اجازه غرب کاری از پیش نمی برد.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان با اشاره به اینکه خیلی از شرکت های نفتی و عمرانی متعلق به بیگانگان بود، ابراز کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به حول و قوه الهی و با گذشت ۴۱ سال از انقلاب، کشور ما روی پای خودش ایستاده و استقلال صد در صدی در کشور ایران اسلامی تحقق پیدا کرده است.

حجت الاسلام شبستری با تاکید بر اینکه در حال حاضر مردم قدرت برتر در کشور هستند، افزود: مردم سالاری در جمهوری اسلامی حرف اول را زده و این مردم هستند که در انتخاب نماینده مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و حتی رهبری نقش ایفا می کنند.

وی با اشاره به دخالت مستقیم و غیر مستقیم مردم در انتخاب مسئولان رده بالای کشور گفت: مردم ایران با حضور در انتخابات متعدد که در چهل سال گذشته در کشور برگزار شده است، با انتخاب مستقیم و غیر مستقیم مسئولان عزت و استقلال خود را ثابت و پای بیگانگان را از مملکت اسلامی دور کردند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان با تاکید بر اهمیت نقش قانون و قانونمداری در کشور بیان کرد: قانون در عرصه های مختلف کشور حاکم است و خود مردم برای خودشان تصمیم می گیرندبنابراین این مسئله به عنوان یک ارزش مهم و دستاورد ارزشمندی است برای انقلاب اسلامی ایران که باید مورد توجه قرار بدهیم.

حجت الاسلام شبستری با تاکید بر شناساندن ابعاد مختلف انقلاب اسلامی به جوانان و نوجوانان دهه چهارم انقلاب، نقش رسانه ها را در این زمینه مهم و تاثیرگذار ارزیابی کرد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به پیشرفت های متعدد آذربایجان غربی، اذعان کرد: اگر چهل سال پیش استان را با وضعیت امروز مقایسه کنیم قطعا پیشرفت های زیادی حاصل شده و تمامی روستاها و شهرهای استان در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی تحولات مثبت بسیاری در عمران و آبادانی داشته است.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان با اشاره به رهبری حکیمانه آیت الله خامنه ای (مد ظله) تاکید کرد: بصیرت و آگاهی و تحلیلی که مردم امروز می توانند از شرایط جامعه داشته باشند با ۴۰ سال قبل قابل مقایسه نیست، هرچند قیاسی که دارم قیاس مع الفارغ است اما امروز رهبری فرزانه و حکیم در راس مملکت قرار دارد، فقیه عادل و زمان شناسی که با تقواست اما پیش از انقلاب فردی فاسق و وابسته به غرب که هیچ اراده ای از خود نداشته و به دین مذهب و مبانی اعتقادی نداشت.

حجت الاسلام شبستری با اشاره به رهبری فقیهانه آیت الله خامنه ای (مدظله) اذعان کرد: مسئولان باید توجه کنند که رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص مسائل مربوط به CFT و موارد مشابه هشدارهایی را می دهد و باید طبق قانون هر کسی به وظیفه خودش عمل کند اما رهبری هشدارهای لازم را در پاره ای از مسائل به مسئولان کشوری می دهند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=348602

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات