∴ ۲۲۰۰ پروژه در سال جاری در آذربایجان غربی اجرایی شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی:

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی از اجرایی شدن ۲۲۰۰ پروژه در سال ۹۸ در استان خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش اروم نیوز، ناصر حضرتی پر در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن خانه مطبوعات استان برگزار شد، با اشاره به اینکه چالدران و تکاب شهرهای پایلوت اقتصاد مقاومتی آذربایجان‌غربی هستند، اظهار داشت: ۲۲۰۰ پروژه در سال جاری در آذربایجان غربی اجرایی شد.

وی، افزود: دو مورد از محوری ترین اصول سازمان برنامه ریزی استان در توزیع بودجه، عدالت و شفافیت در توزیع منابع هستند، در همین راستا در سال جاری ۱۴۰۰ میلیارد تومان از محل منابع درآمدی استان به خزانه استان واریز شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی با اشاره به جمعیت ۳ میلیون و ۲۶۹ نفری استان، ابراز کرد: با وجود تمام سختی ها و مشکلات مالی، ۹۳ درصد از درآمدهای ۱۰ ماهه سال ۹۸ واریز شده است.

حضرتی پر در ادامه سخنان خود، گفت: امسال حدود ۵۲۲ میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای دستگاههای استان بوده است و مشکلی در پرداخت حقوق کارکنان دولت وجود نداشت.

وی، با تاکید بر اینکه در سازمان همواره همه تلاشمان را کرده ایم تا عدالت و شفافیت را برقرار کرده و تخصیص بهینه منابع را به عنوان اولویت خود قرار دهیم، ادامه داد: ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان در سال جاری بوده است که عمدتا در فصل های حمل و نقل، آموزش و پرورش، آب و فاضلاب، بهداشت و درمان، سلامت، کشاورزی و نیز ورزش و تفریحات هزینه می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی تاکید کرد: اعتبارات استان از دو منبع تامین می شود اعتباراتی که به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ابلاغ می شود و اعتباراتی که از وزارت خانه و منابع ملی تامین می شود.

حضرتی پر گفت: برای سومین سال متوالی سهم بری آذربایجان غربی از کیک بودجه ۳۱ استان کشور از سهم جمعیتی استان پیشی گرفته است و در جایگاه ششم قرار دارد.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=348429

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات