∴ آغاز چله دوم استقرار انقلاب اسلامی/ صدها طرح عمرانی، خدماتی و اقتصادی در آذربایجان غربی همزمان با دهه فجر افتتاح می شود

گزارش؛

آذربایجان‌ غربی در آغاز چله دوم استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، همزمان با سراسر کشور طرح های مختلف عمرانی، خدماتی و اقتصادی را به مناسبت دهه فجر مورد بهره برداری قرار می دهد.

به گزارش اروم نیوز، آذربایجان‌ غربی در آغاز چله دوم استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، همزمان با سراسر کشور طرح های مختلف عمرانی، خدماتی و اقتصادی را به مناسبت دهه فجر مورد بهره برداری قرار می دهد.

بهره‌برداری از ۳۰ طرح محرومیت‌زدایی

معاون هماهنگ‌کننده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با ایام‌الله دهه‌فجر، ۳۰ طرح محرومیت‌زدایی سپاه در نقاط مختلف استان به بهره‌برداری می‌رسد.

سرهنگ پاسدار تقی نجمی اظهار داشت: این طرح‌ها شامل سوله‌های ورزشی «صالحین» و «نهم دی»، پایگاه‌های مقاومت و مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)است که هر کدام جداگانه در شهرهای آذربایجان‌غربی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهار داشت: برگزاری آیین کرسی تلاوت، تشکیل میز خدمت در طول این ایام، حضور سازمان‌یافته بسیجیان و پاسداران در نماز جمعه و نیز اجرای برنامه‌های ویژه دهه‌فجر در ۷۷ مهد قرآنی بسیج از برنامه‌هایی است که توسط کمیته بسیج ستاد دهه‌فجر انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی به مرحله اجرا درمی‌آید.

وی اضافه کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری، نشست‌های تبیینی و عقیدتی، طرح هر «جهادگر یک خدمت» با حضور ۴۱ گروه جهادی در مناطق محروم استان و برگزاری همایش «زن تمدن‌ساز» از دیگر برنامه‌های این دهه مبارک در آذربایجان‌غربی است.

وی برگزاری یادواره‌های شهدا در تمام رده‌ها، مسابقات ورزشی و جشنواره‌های بومی و محلی، همایش علمای اهل سنت و نیز اعزام ۴۱ گروه پزشکی به مناطق محروم استان را سایر برنامه‌های دهه‌فجر عنوان کرد.

سرهنگ نجمی اضافه کرد: در طول دهه مبارک فجر همچنین آیین اختتامیه جشنواره «رهاورد سرزمین نور» با محوریت کاروان‌های راهیان نور شمال‌غرب کشور نیز برگزار و ۸۰ اثر از بین ۱۱ هزار اثر و دلنوشته رسیده به دبیرخانه تجلیل می‌شود.

افتتاح ۱۴ هزار میلیارد ریال طرح مختلف

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی از افتتاح ۵۳۹ طرح خدماتی، عمرانی و اقتصادی در حوزه‌های مختلف همزمان با دهه فجر در استان خبر داد و افزود: ۵۴ طرح از این تعداد اقتصادی، ۳۶۶ طرح عمرانی و ۱۱۹ طرح خدماتی است.

بهنام شهدی در خصوص هزینه‌ این طرح‌ها نیز بیان کرد: ۲ هزار و ۵۹۱ میلیارد ریال برای طرح‌های اقتصادی، هفت هزار و ۶۷۲ میلیارد ریال برای طرح‌های عمرانی و سه‌هزار و ۷۱۶ میلیارد ریال نیز برای طرح‌های خدماتی این استان هزینه شده‌است.

وی با اشاره به اینکه ۵۵ طرح نیز همزمان با دهه فجر در استان کلنگ‌زنی می‌شود، بیان کرد: ۴۱ طرح عمرانی و اقتصادی و ۱۴ طرح خدماتی جزء طرح‌هایی است که عملیات اجرایی آنها در آذربایجان‌غربی آغاز می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: برای طرح‌هایی که عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود، هفت‌هزار و ۴۴۲ میلیارد ریال اعتبار در بخش عمرانی و اقتصادی و ۱۴۹ میلیارد ریال نیز در بخش خدماتی پیش‌بینی شده‌است.

شهدی گفت: با اجرای این طرح‌ها در مجموع برای ۲ هزار و ۷۴۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

بهره‌برداری از ۱۶ واحد صنعتی و معدنی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی نیز با اشاره به آغاز بهره‌برداری از ۱۶ واحد تولیدی صنعتی و معدنی همزمان با ایام‌الله دهه‌فجر در استان، گفت: برای راه‌اندازی این واحدهای تولیدی چهارهزار و ۱۷۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده‌ و با راه‌اندازی این واحدها، ۷۸۳ نفر از جوانان شهرستان‌های مختلف استان صاحب شغل می‌شوند.

غلامرضا بابایی با اشاره به زمینه فعالیت طرح‌های افتتاحی اظهار داشت: صنایع مهندسی پزشکی، صنایع تبدیلی دهلر ایرانیان، شرکت نساجی حریر ریس ارومیه، شرکت آرد پیرانشهر، سیمان ماکو و واحد فرآوری کنسانتره در بوکان از جمله این طرح‌های افتتاحی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی اضافه کرد: واحد تولیدی صابون مایع در بوکان، گونی‌بافی و انباره‌های سرب اسید، دانه‌بندی سیلیس و مبلمان خانگی در خوی از دیگر طرح‌های افتتاحی است که در دهه فجر به بهره‌بردای می‌رسد.

بابایی با اشاره به اینکه ۲ مورد از واحدهای تولیدی نیز واحد تولیدی معدنی است، اظهار داشت: معدن مرمریت و گرانیت مهاباد از طرح‌های معدنی افتتاحی است که همزمان با دهه مبارک فجر امسال وارد مدار تولید می‌شود.

بهره‌مندی ۴۵ روستا از گاز طبیعی

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با دهه فجر امسال گازرسانی به ۴۵ روستا و ۶۳ طرح صنعتی با ۳۸۵ میلیارد ریال هزینه در در شهرستان های مهاباد، میاندوآب، شاهین‌دژ، تکاب، پیرانشهر، سردشت، نقده و ارومیه  به بهره‌برداری می‌رسد.

علیرضا شیخی افزود: برای گازرسانی به این روستاها بیش از ۴۹۰ کیلومتر در مناطق مختلف مرکزی و جنوبی استان شبکه‌گذاری شده‌است.

وی بیان کرد: همزمان با ایام‌الله دهه فجر امسال همچنین کلنگ گازرسانی به ۱۴۲ روستا، ۱۵۳ طرح صنعتی و سه خط تغذیه با اعتبار بیش از ۲ هزار میلیارد ریال بر زمین زده خواهد شد.

برگزاری ۴۶۷ برنامه فرهنگی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی در این خصوص با اشاره به راه‌اندازی ۱۷ ستاد و ۲۲ کارگروه در مرکز استان و شهرستان‌ها برای بزرگداشت ایام دهه‌فجر به خبرنگاران گفت: برگزاری آیین ویژه سالروز ورود امام راحل به میهن در شهرهای مختلف استان، رژه ۴۱ موتورسوار از فرودگاه ارومیه به سمت مزار شهدا و یادمان شهید باکری در این روز و نواخته‌شدن زنگ انقلاب در مدارس استان از جمله مهمترین برنامه‌های آغازین روز این دهه به شمار می‌رود.

طاهر بخشایی افزود: برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر، اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم و ویزیت رایگان توسط بسیج جامعه پزشکی، دیدار با ۴۰۰ خانواده شهید و اجرای طرح پایش سلامت خانواده شهدا توسط کارگروه امور ایثارگران از دیگر برنامه‌های دهه‌فجر در استان است.

وی همچنین به برنامه‌های کارگروه اقلیت‌های دینی اشاره کرد و افزود: اقلیت‌های دینی نیز همزمان با ۱۲ بهمن و ورود امام راحل به میهن اسلامی ناقوس کلیساها را به صدا در می‌آورند و برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری را برگزار خواهند کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی همچنین به برنامه کارگروه تقریب مذاهب اسلامی اشاره کرد و گفت: این کارگروه نیز همایش طلاب شیعه تحت عنوان «یاوران انقلاب» را برگزار خواهد کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=347350

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات