اندازه فونت : +
خدایاری

به گزارش اروم‌نیوز، حجت الاسلام و المسلمین ناصر خدایاری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: زمان برگزاری جشنواره قرآن و عترت از ۱۳ تا ۲۲ بهمن بوده و برنامه اختتامیه این جشنواره نیز همزان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

وی، افزود: ۱۰۰ برنامه از اهم برنامه‌های ارشاد اسلامی بوده که سهم قرآن و عترت در این میان قابل توجه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، تاکید کرد: تلاش می‌کنیم تا از قرآن در جهت پر کردن شکاف بین اقوام و بیشتر شدن وحدت و همدلی اقوام بهره جوییم.

وی،با اشاره به اینکه  اعتبارات اختصاص یافته به حوزه قرآنی بیش از سایر حوزه هاست، بیان داشت: ۴۸۳ میلیون اعتبارات تخصیصی حوزه قرآن در سال گذشته بوده، این در حالی است که در سال جاری به ۵۱۰ میلیون تومان افزایش یافته و علی‌رغم مشکلات موجود کیفیت برنامه‌های قرآنی کاهش نیافته است.

خدایاری، گفت: فعالیت‌های قرآنی موجب عمق بخشی به سایر فعالیت‌های ما می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، با اشاره به محتوای برنامه‌های هفته قرآن و عترت استان، اذعان داشت: تمام برنامه‌های این هفته در ۲ محور بوده و در موضوعات مختلف شعر، مقاله، داستان کوتاه، صنایع دستی در زمینه قرآن و عترت، نمایشگاه علوم قرآنی و تکریم از چهره‌های قرآنی است.

وی، افزود: جمع کل اعتبار برای اجرایی کردن برنامه‌های هفته قرآن و عترت ۱۹۷ میلیون تومان است.

خدایاری، با اشاره به محور دوم برنامه‌های هفته قرآن و عترت، ابراز کرد: دومین محور برگزاری، هجدهمین دوره مسابقات حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در استان است.

وی، ادامه داد: در این آزمون ۲ هزار و ۶۶۳ نفر هستند که بیشترین تعداد شرکت کنندگان از بین بانوان بوده و تنها ۷۲۵ نفر از آقایان در مسابقات حفظ، مفاهیم و قرائت حاضر خواهند شد.

وی، اذعان کرد: ارومیه، بوکان و خوی بیشترین شرکت کنندگان را دارد و سردشت کمترین شرکت کنندگان را با تعداد ۲ نفر دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، با اشاره به رشته‌های این مسابقات، گفت: مسابقات در رشته های حفظ ۵ جز، حفظ ۱۰ جز اول، حفظ کل، حفظ جز سی، حفظ ۲۰ جز اول، حفط ۵ جز آخر، حفط جز اول قرآن، حفظ سوره بقره، حفظ ۲۵ جز اول قرآن، حفظ ۱۵ جز اول قرآن، حفظ و ترجمه نهج البلاغه، حفظ و ترجمه نهج الفصاحه، تفسیر سوره مبارکه بقره با اولویت سه شهر در استان برگزار می‌شود. این مسابقات روز ۱۱ بهمن همزمان با سراسر کشور در استان اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=346955