تاریخ : سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹
0

خطبه های نمازجمعه شهرستانهای آذربایجان غربی

  • کد خبر : 346780
  • ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
خطبه های نمازجمعه شهرستانهای آذربایجان غربی

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

به گزارش اروم نیوز،  آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سراسر شهرستانها و بخشهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن اسلحه کشیدن روی ترامپ است

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نمار جمعه ارومیه که در مصلای امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد، با اشاره به نزدیکی ایام الله دهه فجر، اظهار داشت: چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی باید با حضور دشمن شکن مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن همراه باشد تا قدرت ایران اسلامی بار دیگر به رخ جهانیان کشیده شود.

وی، افزود: در ۲۲ بهمن باید در صحنه باشیم و بار دیگر با آرمان های امام راحل بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب تجدید پیمان کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خطبه نماز جمعه، در خصوص وعده پیروزی الهی به مردم، عنوان کرد: ایستادگی و اعتماد به پروردگار متعال، موجب رستگاری خواهد بود.

وی، ادامه داد: تکیه و اعتماد به بیانات رهبری و ایستادگی در مسیر حق موجب رستگاری و پیروزی مردم می‌شود.

حجت‌الاسلام قریشی، ابراز داشت: در عرصه اقتصادی نیازمند فردی همانند سردار سلیمانی هستیم که پا به عرصه گذاشته و اصلاح وضعیت را شاهد باشیم.

وی، گفت: همه ملت ها خود تعیین کننده سرنوشت خودشان هستند و باید برای رسیدن به سعادت اخروی تلاش کنند، ملتی که منتظر کمک بیگانگان باشد سعادتمند نمی شود.

بیان نکاتی در خصوص معاد از دیگر محورهای خطبه‌های امروز نماز جمعه ارومیه بود.

باید در همه ابعاد قوی شویم/ مردم نماینده ای قوی و مطابق معیارهای امامین انقلاب انتخاب کنند 

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ذر خطبه های نماز جمعه هفته گذشته، اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم در این دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم و مقابل قدرت ها بایستیم این است که باید قوی شویم.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه مقام معظم رهبری راه نجات و پیروزی را قوی شدن کشور بیان کردند، افزود: در این زمینه لازم است همه مردم و مسئولان تلاش کرده و دست به دست هم دهند تا در همه زمینه ها قوی شویم.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: باید فردی انتخاب کنیم که قوی، متخصص و اهل کار و تلاش بوده و در دل کار و عرصه تلاش باشد مانند رئیس قوه قضاییه که دایما در حال تلاش است.

حسن زاده با بیان اینکه تقویت از لحاظ نظامی از توصیه های قرآن کریم است، تصریح کرد: “واعدولهم مستطعتم من قوه” سفارش قرآن به ماست و این موضوع تنها در زمینه نظامی و دفاعی نبوده بلکه باید در همه زمینه ها و عرصه ها اعم از اقتصادی و علمی نیز به این موضوع توجه داشته باشیم.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به اینکه “ما می توانیم” افزود: باید خودباور باشیم که ما می توانیم همان گونه که هر کجا خواسته ایم توانسته ایم.

وی با بیان اینکه بنده از هیچ کس طرفداری نکرده و نمی کنم و هر کس هر چیزی بگوید دروغ است، گفت: مردم بصیر و آگاه هستند و طبق معیارهایی که امامین انقلاب بیان کرده اند باید شخص قوی  را پیدا و او را انتخاب کنند.

خطیب نماز جمعه میاندوآب گفت: مسئول یعنی نوکر و خادم مردم و بدون مردم مسئولیت به هیچ دردی نمی خورد؛ مسئول باید چکمه پوش به دل سیل برود.

حسن زاده با اشاره به ایام فاطمیه، تصریح کرد: نباید فاطمیه غریب بماند و همه باید در راستای باشکوه برپاشدن مجالس و هیئت های عزاداری در ایام فاطمیه تلاش کنند.

امام جمعه میاندوآب با تاکید بر جذب جوانان و نوجوانان به مساجد، افزود: هیات امنای مساجد باید جوانان و نوجوانان را به مساجد جذب کرده و زمینه را برای جذب فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه دوستان ناباب یکی از عوامل گمراهی جوانان هستند، افزود: دوستان تاثیر بسیاری بر روی رفتار جوانان و فرزندان ما دارند و لذا خانواده ها باید مراقب فرزندان خود باشند.

حسن زاده با تاکید بر توجه و گوش فرا دادن به نصایح بزرگان به عنوان مرشد و هدایتگر، اظهار کرد: از مهم ترین ویژگی های مومنان، پندپذیر بودن است.

مردم نقش مهمی در جمهوری اسلامی دارند

حجت‌الاسلام سید محمد هاشمی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ماکو با اشاره به اینکه حضور گسترده مردم در صحنه انقلاب، باعث پیاده شدن احکام دینی در جامعه می‌شود، اظهار کرد: با توجه به آیات، روایات و قانون اساسی جمهوری اسلامی، بدون شک حضور گسترده و مداوم مردم در صحنه‌ انقلاب، پشتیبانی از نظام دینی، مواضع انقلاب و جمهوری اسلامی، باعث می‌شود تا احکام دین مبین اسلام در جامعه پیاده شده و عدالت در بین مردم اجرا شود.

وی افزود: در دنیا، حکومت‌هایی صاحب قدرت واقعی هستند که با پشتیبانی مردم و حضور گسترده امت، اقتدار و استقلال یافته و پایه‌های حکومتشان استقرار و ثبات پیدا خواهد کرد.

امام جمعه ماکو بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس معیارهای الهی و ملاک‌های قرآنی در سایه رهبری دینی، حکومتی است که بر پایه آرای مردم نقش بسته است، البته این نظام الهی در سایه‌ فداکاری‌های جوانانی به وجود آمده است که جان خویش را در راه اسلام، قرآن و انقلاب فدا کرده و در این راه با اراده‌ای پولادین و توکل به خدای قادر متعال معلول و اسیر شدند.

وی عنوان کرد: حضور آگاهانه و هوشمندانه مردم در امور اجتماع و سیاست، حضور فعال و بادوام، درک صحیح از مسائل جاری، توجه ویژه به نقشه‌های شوم شیطانی جهان‌خواران و مستکبران، جایگاه ویژه‌ای در تعیین سرنوشت فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ایفا می‌کند.

هاشمی اذعان کرد: از جمله‌ نمادهای این حضور کارساز در جایی خود را نشان می‌دهد که مردم کارگزاران و نمایندگانی متعهد، شایسته، لایق، کارآمد و اصلح انتخاب کنند، البته ثمره‌ این انتخاب، در اجرای احکام اسلام و قوانین مترقی جمهوری اسلامی و اجرای عدالت نمودار می‌شود.

تنها راه تاثیرگذاری در نظام جهانی، تقویت اقتدار در زمینه‌های مختلف است/ در تقسیم اعتبارات منطقه آزاد زیر ساخت ها در نظر گرفته شود

حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت با اشاره به ایام فاطمیه گفت: طبق آموزههای دینی، حضرت فاطمه(س) تنها یک شخص نیستند، بلکه یک جریان، تفکر، منظومه فکری، نظام تربیتی و در یک کلمه یک «مکتب» است.

وی تصریح کرد: مکاتب، عبارتند از نظامهای علمی و عملی که ادعای تأمین سعادت و خوشبختی انسانها را دارند.

وی با اشاره به اینکه در موضوع مکتب، دو مسئله اهمیت دارد، اظهار کرد:  جامعیت آن مکتب؛ اعتبار و تضمینی بودن آن مکتب برای خوشبختی و سعادت انسان از اهمیت مکتب ها هستند.

امام جمعه پلدشت افزود: جامعیت یعنی هر مکتبی که ادعا می کند توانایی خوشبختی انسانها را دارد، باید برای پنج ساحت انسانی، برنامه ی رشد و تعالی داشته باشد.

به گفته وی پنج ساحت مکتب عبارت است از، انسان سازی، خانواده سازی، جامعه سازی، نظام سازی و تمدن سازی.

طالبی گفت: هرچند این پنج شأن و ساحت، به صورت تفصیل و تفکیکی عنوان می شوند ولی در عینیت در هم تنیده و لازم و ملزوم یکدیگرند، و هر کدام سایر شئون را اقتضا می نماید.

وی تصریح کرد: خروجیِ خانواده‌های سالم، نیز جامعه سالم است، چراکه خانواده، به مثابه سلول‌ها و آجرهای ساختمان‌ساز جامعه‌اند و اساسا جامعه سالم یا ناسالم، برآیند سلامت یا آسیب خانواده‌ها است.

وی اظهار کرد: این چهار ساحت(انسان، خانواده، جامعه و نظام) هنگامی میتوانند در یک چرخهی تعاملی سالم قرار بگیرند که «تمدن» شکل گرفته باشد. تمدن، درست مثل کارخانه انسان سازی است.

خطیب نماز جمعه پلدشت افزود: دومین ویژگی مهم یک مکتب حقیقی این است که باید اطمینانبخش، دارای تضمین و اعتبار باشد؛ چون بهشت و جهنم انسان دقیقا با نوع مکتب او رابطه مستقیم دارد، لذا باید مطمئن باشیم انسانی که فقط یک بار عمر میکند، با این مکتب به سعادت و خوشبختی میرسد.

به گفته وی این مکتب سعادتبخش، «مکتب فاطمی» است که تمام مدیران الهی-انبیا و ائمه(ع)- از اول هستی تا آخر عالم، نرم افزار مدیریتشان، مکتب فاطمی است.

طالبی گفت: امام صادق(ع) میفرمایند: «مَا تَکَامَلَتِ النُّبُوَّهُ لِنَبِیٍّ حَتّی أَقَرَّ بِفَضْلِ فَاطِمَهَ وَ مَعْرِفَتِهَا وَ مَحَبَّتِهَا.» (فاطمه الزهرا بهجه قلب مصطفی/ ص۸۶ به نقل از مدینه المعاجز) نبوت تمام پیامبران، وقتی کامل و تأیید شد که آن بزرگواران به مقامات و فضائل حضرت زهرا(س) واقف شدند و اهل معرفت و محبت حضرت شدند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ۲۷ دی ماه تصریح کرد: تنها راه برای تاثیرگذاری در نظام جهانی ایجاد و تقویت اقتدار در زمینه‌های مختلف کشور است.

وی اظهار کرد: آنچه اقتدار عمومی را در عمل پدید می‌آورد، اقتدار درون‌زا،اقتدار ملی، اقتدار معنوی،اقتدار علمی،اقتدار هویتی،اقتدار اقتصادی،اقتدار قضایی،اقتدار نظامی است.

امام جمعه پلدشت از شفاف سازی مدیر عامل منطقه آزاد ماکو در مورد اعلام اعتبارات عمرانی سال آینده تشکر کرده و  از تقسیم اعتبارات بر اساس شاخص جمعیت انتقاد کرد و گفت: زمانی اعتبارات از لحاظ شاخص جمعیتی  مورد قبول است که زیر ساخت های هر سه شهرستان منطقه آزاد مساوی باشد ولی در بین شهرستانهای منطقه آزاد تنها شهرستانی که از زیر ساخت مناسب برخوردار نیست شهرستان پلدشت است.

به گفته وی از زمان تاسیس منطقه آزاد در حق مردم پلدشت اجحاف شده و ما انتظار داریم مدیر عامل جهادی منطقه آزاد این اجحاف ها را جبران نماید و در مورد اعتبارات سال آینده تجدید نظر کند.

طالبی گفت:  طبق شنیده ها قرار است دادگستری شهرستان را به دادگاه تبدیل نمایند که ما بشدت به این تصمیم اعتراض داشته و این قضیه را حتما پیگیری می کنیم و با نوشتن تومار مردمی اجازه نخواهیم داد این کار عملی شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=346780

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.