∴ بیش از ۱۱۰۰ فرآورده مشمول استاندارد در آذربایجان‌غربی تولید می‌شود

مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی:

مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی گفت: یک هزار و ۱۲۹ فرآورده مشمول استاندارد اجباری و تشویقی در ۶۶۳ واحد تولیدی دارای پراونه کاربرد علامت استاندارد در استان تولید می‌شوند.

به گزارش اروم‌نیوز، منصور جلایر مدیر کل استاندارد آذربایجان غربی با اشاره به اینکه نشان استاندارد به دوصورت اجباری و تشویقی برای فرآورده های تولیدی و خدمات ارائه می شود، اظهار داشت: طبق قانون وبا تصویب شورای عالی استاندارد، اجرای استاندارد کالاها و آئین کاری را که از نظر ایمنی و یا حفظ سلامت عمومی ضروری باشد اجباری است.

وی در ادامه با بیان اینکه اعمال هرگونه نظارت برای فرآورده و خدماتی  که در لیست استانداردهای اجباری قرار دارند، در راستای  اجرای صحیح استاندارد از وظایفسازمان ملی استاندارد است، عنوان کرد: این نظارت‌ها شامل نمونه برداری، آزمایش، ارشاد و راهنمایی فنی واحدهای تولیدی و واردکنندگان و بالاخره توقیف کالاهای خارج از استاندارد و تعقیب تولید کنندگان متخلف از طریق مراجع قانونی است.

جلایر با اعلام اینکه ۶۶۳ واحد تولیدی در استان فرآورده تولیدی مشمول استاندارد اجباری تولید می‌کنند، گفت: یک هزار و ۱۲۹ فرآورده تولیدی مشمول استاندارد اجباری، در استان تولید می شود.

وی بیان کرد: طبق مراتب قانونی و اختیارات تعریف شده سازمان ملی استاندارد با واحدهای تولیدی که فاقد پروانه استاندارد( استاندارد اجباری) هستند، برخورد خواهد می شود.

مدیر کل استاندارد استان با تاکید بر اینکه علی رغم موانع و مشکلات اقتصادی، اداره کل استاندارد آذربایجان غربی نمونه برداری از واحدهای تولیدی و بازار را در اولویت های کاری خود قرار داده است، تصریح کرد: تاپایان آذرماه سالجاری تعداد ۲۴۲۳ مورد نمونه از واحدهای تولیدی و ۷۹۶ نمونه از بازار جمع آوری و در آزمایشگاه های اداره کل استاندارد استان مورد آزمون قرار گرفته است.

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=345857

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات