تاریخ : سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹
3

نوبت به کنسرت خواننده ماهواره‌ای در ارومیه رسید!

  • کد خبر : 344252
  • 04 دی 1398 - 8:52
نوبت به کنسرت خواننده ماهواره‌ای در ارومیه رسید!

عبور از خطوط قرمز در حوزه فرهنگی آذربایجان‌غربی به جایی رسیده که اکنون مجوز برگزاری کنسرت برای خواننده ماهواره‌ای هم صادر می‌شود!

به گزارش اروم‌نیوز، موضوع بی‌مبالاتی فرهنگی در آذربایجان‌غربی گویا پایان ندارد و هرروز باید شاهد نوعی بی‌ارزش کردن جایگاه فرهنگ و اقدامات این حوزه در این استان باشیم.

پس از چندین مورد خطا و افتضاح فرهنگی که از جانب شخص مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی رخ داده و مورد عتاب و سرزنش نماینده ولی‌فقیه در استان قرار گرفته، این بار گویا اتفاقات ضدفرهنگ از دریچه دیگری در حال رخ دادن است.

پخش بنرها و تبلیغات مجازی در خصوص برگزاری کنسرت یکی از خوانندگان در ارومیه جزو عجایب اقدامات فرهنگی در این شهر است که پذیرای هر برنامه و اقدام ضدفرهنگی با عنوان فرهنگ و هنر می‌شود!

مجوز اجرای کنسرت آن‌هم برای خواننده‌ای که فیلم‌ها و تصاویرش در ماهواره و شبکه‌های آن طرف آب به وفور یافت می‌شود، نشان دهنده بی‌مبالاتی در حوزه فرهنگی و بی‌اهمیت بودن موضوعات فرهنگی برای متولیان این امر است. متولیانی که هربار به بهانه‌ای واهی از مسئولیت شانه خالی می‌کنند!

خواننده‌ای که با یک جستجوی ساده اینترنتی، به فیلم‌ها و تصاویری از وی می‌رسیم که در شبکه‌های ماهواره‌ای و در کنار مدل‌ها و مجریان آن‌ورِ آبی ایستاده و به رقص و آواز مشغول است.

مشخص نیست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی که سکان هدایت فرهنگ این استان را در دست دارد، «فرهنگ» را در کجای معادلات خود قرار داده و با چه دید و زاویه‌ای به موضوع می‌نگرد که اکثریت قریب به اتفاق برنامه‌های این حوزه با حواشی خاص ضدفرهنگی همراه می‌شود؟

این نخستین بار نیست که مجوزهای فله‌ای کنسرت و برنامه‌های این چنین در ارومیه صادر شده و حواشی خاص خودش را ایجاد کرده، از آن مراسم مبتذل در دهکده ساحلی تا آن رقص مختلط در یکی از شهرستان‌ها در حضور مدیرِ روحانی و این هم از مجوز کنسرتی با حضور خواننده ماهواره‌ای!

مشخص نیست شورای فرهنگ عمومی آذربایجان‌غربی نظارتی بر عملکرد دستگاه عریض و طویل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دارد یا تنها به ارائه برنامه اکتفا کرده و اصلی‌ترین دستگاه اجرایی در حوزه فرهنگ خودسرانه اداره می‌شود؟!

گویا مراسماتی نظیر آن رقص مختلط و برنامه‌های مورددار دیگر ثبت شده در تاریخ اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی به مزاج برخی‌ها خوش آمده و اندک اندک پا را فراتر از حدود قانونی گذاشته‌اند تا نشان دهند که هیچ خط قرمزی در حوزه فرهنگ نمی‌شناسند.

ورود جدی ریاست شورای فرهنگ عمومی و دلسوزان حوزه فرهنگ و هنر در این استان مرزی به ماجرای اجرای کنسرت این خواننده مورددار که توهین آشکار به ساحت فرهنگ به حساب می‌آید، می تواند به عنوان اولین گام برای برخورد جدی با عوامل دخیل در ماجرا، احتمالا لغو مجوز این کنسرت و جلوگیری از برنامه‌های بدتر در آینده محسوب شود.

باید دید که آیا این‌بار جدیت در برخورد و ورود به ماجرا وجود خواهد داشت یا همچون دفعات گذشته شاهد اقدام دیر‌هنگام و نرم خواهیم بود تا فرصت برای بی‌مبالاتی‌های بعدی فراهم‌تر شود؟!

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=344252

نوشته های مشابه

30دی
فعالیت ۱۱۳ سازمان مردم نهاد در آذربایجان غربی
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی خبر داد؛

فعالیت ۱۱۳ سازمان مردم نهاد در آذربایجان غربی

30دی
کشف ۱۴۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر در ارومیه
در نشست با خبرنگاران عنوان شد؛

کشف ۱۴۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر در ارومیه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.