اندازه فونت : +
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی:

وظیفه نماینده مجلس قانون‌گذاری و نظارت است نه حضور در مجالس ترحیم/ مردم در انتخاب نفرات به شرایط اصلح بودن توجه کنند

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: در انتخاب نمایندگان مجلس باید به شرایط اصلح بودن و انتخاب بر اساس صلاحیت دقت شود.

به گزارش اروم‌نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، اظهار داشت: سهم کشاورزان در رونق توسعه استان سهم بسزایی دارند که فصل پاییز با نزولات آسمانی زمان آغاز کشت و زرع آن‌ها محسوب می‌شود.

وی، افزود: مسئولان برای حل مشکلات کشاورزی از دانشگاه‌ها و به ویژه مراکز دانش بنیان و کشاورزان کمک گرفته و با تشکیل کارگروه‌هایی برای مدیریت امر همت کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، عنوان کرد: نباید شاهد افزایش کاشت برخی محصولات باشیم که این امر نیازمند توجه مسئولان است.

وی، با اشاره به فرا رسیدن روز دانشجو، گفت: باید این روز گرامی داشته شود و دانشجویان آمریکاستیز در میدان باشند. دانشجویان با شکستن فضای استبداد باعث شدند که روز ۱۶ آذر به عنوان روز استکبارستیزی نامگذاری شود.

حجت‌الاسلام قریشی، ابراز داشت: مطالبات رهبر انقلاب از دانشگاه‌ها و دانشجویان باید مدنظر باشد، تولید علم یکی از مطالبات ایشان است که نیازمند ورود جدی است. دانشگاهیان باید در عرصه تولید علم حاضر باشند و پیشرفت را باعث شوند.

وی، ادامه داد: سیاست‌بازی و سیاست زدگی در دانشگاه‌ها باید جمع شود و با مدنظر قرار دادن مطالبات رهبری نسبت به اصلاح اوضاع دانشگاه و جامعه تلاش کنند.

امام جمعه ارومیه، تصریح کرد: ایستادگی در برابر مردم و نظام حربه دشمن برای شکست دادن انقلاب اسلامی است که با حضور رهبر انقلاب در صحنه همیشه شکست خورده‌اند.

وی، گفت: تاوان کم‌کاری و بی‌توجهی مسئولان را رهبری جبران کرده‌اند و در جریانات اخیر هم این موضوع به وضوح روشن شد.

حجت‌الاسلام قریشی، در مورد تحولات منطقه، برچیده شدن ماجرای تکفیری‌ها و حضور میدانی دشمن در عراق و سوریه را تنها با تدابیر رهبر انقلاب و ایستادگی جبهه مقاومت قابل وصول دانست و گفت: امروز دشمن دنبال ایجاد ناامنی در داخل کشورها و برهم زدن امنیت ملی است و مردم باید در این زمینه با بصیرت و تقوا نسبت به دفع تهاجم دشمنان اقدام کنند.

وی، افزود: مشکلات و سختی‌ها وجود دارد ولی نباید این اوضاع باعث پایمال شدن خون شهدا و آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، تاکید کرد: مسئولان باید ضمن دوری از تجمل‌گرایی، همراه با مردم و در شرایطی مشابه با اقشار جامعه زندگی کنند.

وی، اشاره رهبر انقلاب به ماجرای ثبت‌نام در انتخابات مجلس را مدنظر قرار داد و بیان داشت: افرادی که توان مدیریتی ندارند از حضور در صحنه امتناع ورزند و مسئولیت سنگین را نپذیرند. با تشویق چند نفر اطرافیان احساس تکلیف نکنند بلکه دارا بودن توان مدیریت در اولویت باشد.

حجت‌الاسلام قریشی، عنوان کرد: مسئولیت مجلس شامل قانونگذاری و نظارت بسیار مهم و باارزش است، تمام مشکلات موجود در کشور به مدیریت مجلس ارتباط دارد چراکه صلاحیت وزرا در دست نمایندگان مجلس است و این یعنی لازمه حضور در مجلس داشتن شم سیاسی و توانایی تشخیص ایرادات است.

وی، گفت: برای نماینده مجلس قانونگذاری اهمیت دارد نه حضور در مجالس ترحیم و دیدار با اهالی روستاها و محلات، نماینده باید جایگاه خود را بشناسد و با هدف جمع‌آوری رای در چنین اماکنی حضور نیابد.

حجت‌الاسلام قریشی، خاطرنشان کرد: نماینده باید قانون‌شناس باشد و نسبت به نظارت دقیق بر امور اهتمام ورزد. تعهد نمایندگی بسیار مهم و جایگاهش والا است، باید در زمینه انتخاب مسئولان ورود کارشناسی و جدی داشته باشد، عصاره فضیلت باشد و از فریب مردم دوری کند.

وی، خطاب به اقشار مختلف مردم نیز بیان داشت: باید با هشیاری فرد اصلح را انتخاب کنیم نه بر اساس حزب گرایی و مواردی نظیر شام و ناهار دادن و فامیل بازی!

بیان نکاتی در خصوص جایگاه نماز و خانواده از دیگر محورهای خطبه‌های امروز نماز جمعه ارومیه بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=343350