∴ باید نسبت به وضعیت کشاورزان آذربایجان‌غربی چاره‌اندیشی شود/ درآمد مردم در اجرای طرح‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه مدنظر باشد

نمایندگان مردم در مجلس مطرح کردند؛

نمایندگان مردم آذربایجان‌غربی در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه ستاد احیای دریاچه ارومیه به کشاورزی به‌عنوان اصلی‌ترین محور معیشتی مردم استان تاکید کردند.

به گزارش اروم‌نیوز، جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه عصر امروز و با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر نیرو، رئیس سازمان محیط زیستی و تعدادی از مدیران و مسئولان کشوری و استانی در سالن جلسات استانداری آذربایجان‌غربی برگزار شد.

در این جلسه ۳ تن از نمایندگان حوزه‌های انتخابیه آذربایجان‌غربی نیز حضور داشتند و به اظهار نظرات خود در خصوص وضعیت فعالیت ستاد احیای دریاچه ارومیه پرداختند.

* درآمد مردم در اجرای طرح‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه مدنظر باشد

«شهروز برزگر» رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌غربی و نماینده مردم سلماس در مجلس، در این جلسه، اظهار داشت: باید به درخواست‌های استاندار آذربایجان غربی که درد مردم است، توجه و عنایت ویژه شود.

وی، افزود: تصویب تخصیص آب به کشت گلخانه‌ای و نیز تغییر برخی مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه باید مدنظر باشد. هرچند تاکید بر استفاده بهینه از آب در پایاب‌های دریاچه را داریم، اما باید به فکر معیشت کشاورز هم باشیم.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: پایه و اساس درآمد مردم کشاورزی است، زمانی که در استان‌های مرکزی شاهد ساخت کارخانجات بودیم، در این استان تامین امنیت در اولویت بود.

وی، تاکید کرد: باید با اجرای طرح‌های ملی در راستای تامین درآمد مردم تلاش کنیم.

* باید نسبت به وضعیت کشاورزان آذربایجان‌غربی چاره‌اندیشی شود

«سید هادی بهادری» یکی از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس نیز در این جلسه، گفت: تونل انتقال آب زاب به دریاچه در آستانه پایان یافتن است و باید به هر نحو ممکن و در اسرع وقت با تخصیص بودجه مناسب تا پایان سال بهره برداری شود.

وی، افزود: ما هم احیای دریاچه را می‌خواهیم و هم کشاورزی را، این تداخل دارد اما باید حل شود و با برنامه‌های ویژه و تغییراتی می‌تواند حل شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: کشاورزان ما آسیب می‌بینند و مردم انتظار دارند به وضعیت موجود رسیدگی شود. معیشت جایگزین باید از سوی وزارتخانه‌های صمت و دیگر وزارتخانه‌های اقتصادی پیگیری شود. ۸ وزیر عضو ستاد هستند که باید پایبند باشند

وی، در خصوص نامه ۱۵۰ نماینده به رهبر انقلاب برای اختصاص بودجه ویژه به منظور احیای دریاچه ارومیه، خاطرنشان کرد: خوشبختانه این نامه به دولت منعکس شده و امسال تخصیص اول بودجه را شاهد بودیم.

«عین‌الله شریف‌پور» نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت نیز در این جلسه، بیان داشت: با تلاش و توجه مسئولان شاهد احیای دریاچه هستیم که باید قدردان این تلاش‌ها باشیم.

وی، اضافه کرد: تمام امورات و اقدامات با همراهی مردم به سرانجام رسیده که باید قدردان آن‌ها باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=341546

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات