∴ ۶۰۰ طلبه در مراکز علمی اهل سنت آذربایجان‌غربی تحصیل می‌کنند

رییس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان:

رییس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت آذربایجان‌غربی، از تحصیل ۶۰۰ طلبه اهل سنت در مراکز علمی و آموزشی در سطح این استان خبر داد.

به گزارش اروم‌نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین عسگر فعال آذر ظهر امروز در نشست خبری با محوریت تشریح برنامه‌های هفته وحدت، اظهار داشت: وحدت میان ایران و عراق بر محوریت امام حسین(ع) نشان دهنده امکان وحدت میان هر طیفی است. این نشان می‌دهد که وحدت شیعه و سنی امکان‌پذیر است.

وی، افزود: عشق و علاقه تمام مسلمانان به رسول اکرم(ص) می‌تواند محور وحدت باشد و به یکی از دلایل اتحاد میان مسلمین تبدیل شود.

رییس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت آذربایجان‌غربی، با اشاره به برنامه‌های اجرا شده طی سال‌های اخیر توسط این مرکز، عنوان کرد: از سال ۹۴ که دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان تشکیل شده، ضمن اجرای برنامه‌های محوری، توانسته‌ایم در زمینه علمی، آموزشی، تبلیغی و تقویت سطح توانمندی طلاب و روحانیون اهل سنت نیز گام‌های موفقی برداریم.

وی، ادامه داد: هم‌اکنون حدود ۶۰۰ طلبه اهل سنت در ۶ مدرسه برادران و ۲ مدرسه خواهران تحیل می‌کنند که ۴۵ مدرس فعال وظیفه تدریس و آموزش آن‌ها را بر عهده دارند.

فعال آذر، ابراز داشت: طی ۲ سال اخیر ۱۲ کارگاه آموزشی ویژه طلاب و روحانیون داشته‌ایم که نتایج خوب و قابل لمسی نیز داشته است.

وی، گفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۵۰ عامل دینی اهل سنت در سطح آذربایجان‌غربی داریم. همچنین ۲۰۷۰ مسجد در حال فعالیت هستند که در مقایسه با قبل از انقلاب رشد حدود ۶ برابری دارد.

رییس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت آذربایجان‌غربی، اعطای حکم به ائمه جماعات مساجد اهل سنت در سراسر استان را یکی از برنامه‌های مهم این دفتر دانست و خاطرنشان کرد: تاکنون احکام ۶۵۰ نفر از روحانیون مساجد اعطا شده و در آینده نزدیک احکام تمام این عزیزان ارائه می‌شود.

وی، از فعالیت ۲۲۰ کانون فرهنگی، هنری در مساجد اهل سنت آذربایجان‌غربی نیز خبر داد و گفت: فعالیت این کانون‌ها با برگزاری برنامه‌های متنوع ادامه دارد.

حجت‌الاسلام فعال آذر، در ادامه سخنان خود، در خصوص برنامه‌های هفته وحدت در استان، بیان داشت: در این راستا ستاد مشترک هفته وحدت تشکیل شده و هماهنگی‌ها در قالب این ستاد انجام می‌شود، ما در روند اجرایی برنامه‌های مردمی دخالتی نداریم که در بیشتر مساجد برگزار می‌شود. تنها مراسمات دستگاه‌ها و نیز برنامه‌های کلان را اداره و هدایت می‌کنیم.

وی، افزود: تنها درخواستی که از تمام مسئولان داریم، این است که در تمام مراسمات شرکت کنند و این کمترین انتظار مردم است.

رییس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت آذربایجان‌غربی، در مورد جزئیات برنامه‌هایی اجرایی هفته وحدت در این استان، گفت: برگزاری مراسمات جشن و سرور در مساجد، اجرای برنامه ویژه مولودی، ایستگاه صلواتی، محافل انس با قرآن با همکاری تبلیغات در ۵ شهرستان، محفل شب شعر با محوریت سالروز میلاد با همکاری حوزه هنری و همایش‌های مختلف نظیر همایش ائمه جمعه و جماعات و اساتید اهل سنت در شهرستان‌ها از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این هفته است.

وی، ابراز داشت: تجلیل از روحانیون تقریبی با عنوان منادیان وحدت، فراخوان مقاله با موضوع وحدت تقریب مذاهب و آثار آن، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران اهل سنت، تجلیل از روحانیون شیعه فعال در امر وحدت اسلامی و نشست مشترک طلاب اهل سنت و شیعه در حوزه امام خامنه‌ای ارومیه از دیگر برنامه‌های این هفته به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام فعال آذر، همچنین تصریح کرد: تعدادی از روحانیون برجسته استان در کنفرانس وحدت اسلامی به مناسبت همین هفته شرکت خواهند داشت.

وی، در خصوص موانع وحدت در میان شیعه و سنی، اذعان داشت: یکی از مهم‌ترین مشکلات در این خصوص، سطح فرهنگ جامعه است که نمونه آن را می‌توان در ایام انتخابات دید. اگر نگاه با تکیه بر شایسته‌سالاری باشد قطعا می‌توانیم در زمینه ارتقای فرهنگ وحدت اسلامی نیز موفق باشیم اما امروز شاهد هستیم که برخی افراد به دلیل افزایش اختلافات در راس امور قرار می‌گیرند و این نشان دهنده نیاز جامعه به افزایش سطح بینش مردم است.

رییس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت آذربایجان‌غربی، با اشاره به اینکه احساس تبعیض از خود تبعیض دردناک‌تر است، خاطرنشان کرد: باید رسانه‌ها نسبت به بیان خدمات نظام در مناطق مختلف اقدام کنند تا مردم از این خدمات آگاهی یافته و در زمینه وحدت اسلامی گام بردارند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=341071

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات