∴ داشتن پیوست اجتماعی لازمه انجام کار فرهنگی است

حسین یکتا:

روایتگر دفاع‌مقدس گفت: جوانان و نوجوانان شهرستانی به خوبی منویات رهبری را دریافت کرده و در گوشه و کنار شهرهای کشور به طور خودجوش و آتش به اختیار فعالیت می‌کنند.

به گزارش اروم‌نیوز، حسین یکتا صبح امروز در همایش «اصحاب عشق در امتداد خدمت» اظهار داشت: جوانان و نوجوانان شهرستانی به خوبی منویات رهبری را دریافت کرده و در گوشه و کنار شهرهای استان‌های کشور به طور خودجوش و آتش به اختیار فعالیت می‌کنند.

وی، افزود: رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب روی سخنش با جوانان است نه ارگان‌ها و نهادهای انقلابی اینکه اینطوری دورهم جمع می‌شویم نور امیدش به بیت رهبری هم می‌رسد پس نباید این تجمع ها را دست کم بگیریم.

روایتگر دفاع‌مقدس، بیان کرد: اصل قصه این است که این کارها خالص و در راستای رضایت خداوند است قدر کار را بدانید و خدا برکت این کار را می‌دهد هر جا در مسیر امر ولایت بود خداوند برکت را می‌دهد.

وی، با اشاره به اینکه هرچه انسجام و تعاملات قوی تر است برکت می‌گیرد، عنوان کرد: چتر گفتمان انقلاب اسلامی باید کارگروه داشته باشد و همچنین به کار فرهنگی باید پیوست اجتماعی بزنید که اگر این عمل را نکنیم کار لنگ خواهد ماند ما راهی نداریم جز اینکه وارد عرصه های اجتماعی شویم و جز این راهی نیست اگر این کار را بکنید حوزه نفوذ و تاثیر بیشتر شده و مردم پایکار می‌شوند.

یکتا، بیان کرد: کار اجتماعی یعنی امین مردم بودن و کسی که وارد می‌شود راه برگشتی وجود ندارد به همین دلیل برای این کار باید فکر و اندیشه جدی کرد و سیروا فی‌الارض کرد.

وی، اذعان کرد: هم‌اکنون باید وارد عرصه اجتماعی و کارهای آن شویم و حتما یک کار تخصصی در این عرصه انجام دهیم یعنی برای بعد از ۱۰ الی ۲۰ سال حرفی برای گفتن در عرصه جانی داشته باشیم و این یعنی جهانی عمل کردن و سیر کارها باید حرفه‌ای و جهانی باشد.

یکتا، با اشاره به اینکه ما در کار اجتماعی به دنبال رهبری‌های اجتماعی باید باشیم، بیان کرد: اکنون به دنبال تاثیرگذاران هستیم تا بتوانیم با کمک همدیگر جاهای اشکال‌دار نظام را حل کنیم ما حق نداریم اعتبارمان را در هر جایی خرج کنیم.

روایتگر دفاع‌مقدس، تصریح کرد: مقام معظم رهبری ونظام به حکمرانی حلقه‌های واصل بین مردم و حاکمیت فکر می‌کند به همین دلیل در تمام بیانیه گام دوم انقلاب روی سخنش با جوانان است آینده تماما بر روی محور حلقه‌های واصل می‌چرخد اگر در این حلقه نباشیم جا خواهیم ماند.

وی، تاکید کرد: تقاضایی که از شما جوانان داریم این است که در کار اجتماعی قدم بگذارید چرا که کار سخت است راهی به غیر از این نیست و حتی غرغر کردن هم را برای خود ممنوع کنید و همچنین باید کمر همت ببندید وگرنه جا خواهیم ماند و باید قیام کنید خداوند پشتیبان و حمایتگر است.

یکتا، گفت: اکنون باید قیام کنیم چرا که موضوع اصلی ظهور امام زمان است به همین دلیل باید قیام کرده و کارهارا به نحو احسن انجام دهیم نگذاریم توطئه‌های دشمنان ما را از انجام کارها دلسرد کند و گرنه این کارهای اجتماعی و فرهنگی بهانه ای بیش برای زمینه سازی ظهور نیست.

* دفاع از جامعه انقلابی، همیشه یک واجب اهم و ضروری است

حجت‌الاسلام والمسلمین «فرهاد نژاد شاه‌محمدی» دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم، اظهار کرد: اگر در برخی از عرصه های فرهنگی پیشرفتی صورت نمی‌گیرد دلیلش این است که مردم را با آن همراه نکردیم و در این خصوص از مردم غافل شده‌ایم.

وی، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، افزود: معظم‌ له، فرمودند اگر مجموعه‌های فرهنگی همراه مردم و کنش‌های اجتماعی نباشند ابتر خواهند بود عرضم این است اگر بخواهیم کار مثمر ثمر باشد باید مغز کار یعنی مردمی بودن را از یاد نبریم.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی، با اشاره به اینکه از مرفهین بی درد ثمره‌ چندانی نصیب انقلاب نشده، بیان کرد: امروز انقلاب به برکت خون شهدا به درختی تنومند و مثمر ثمر تبدیل شده که نباید از آن غافل شویم.

وی، تصریح کرد: دفاع از جامعه انقلابی، همیشه یک واجب اهم و ضروری است چون تهدید علیه جامعه‌ انقلابی، موضوعی تقریباً دائمی است.
در پایان این همایش، نرم افزار جامع فرهنگی «عماد» رونمایی شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=340994

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات