اندازه فونت : +
سیب زمینی

به گزارش اروم نیوز ،حسن جلالی در گفت‌وگو با نوای چالدران ، اظهار داشت: با توجه به اینکه سطح زیر کشت سیب‌زمینی در آذربایجان‌غربی برابر با یک هزار و ۴۰۰ هکتار است، از این میزان تقریبا ۵۰ درصد سیب‌زمینی تولیدی استان برابر با ۷۰۰ هکتار در چالدران کشت می‌شود.

وی، با بیان اینکه از هر هکتار ۳۵ تن سیب‌زمینی برداشت می‌شود، افزود: امسال با توجه به آب و هوای خوب و استفاده از سیستم آبیاری نوین و برداشت به صورت کاملا مکانیزه، تولید سیب‌زمینی در چالدران سه هزار و ۵۰۰ تن نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی چالدران، با بیان اینکه برداشت سیب‌زمینی در این شهرستان تا اوایل آبان ماه ادامه دارد، عنوان کرد: امسال براساس برآوردهای انجام شده ۲۴ هزار و ۵۰۰ تن سیب‌زمینی از زمین‌های زراعی چالدران برداشت خواهد شد.

وی، با بیان اینکه سیب‌زمینی‌های چالدران علاوه بر ارسال به شهرستان‌های مجاور به کشورهای خارجی از جمله عراق و جمهوری آذربایجان‌ نیز صادر می‌شود، تصریح کرد: در این زمینه ۲۵۰ کشاورز مشغول فعالیت هستند.

جلالی، با اشاره به توزیع کود و سم برای حمایت از کشاورزان چالدران خاطرنشان کرد: دزیره، مارفونا، سانتا، برن و آگریا از جمله ارقام بذرهای اصلاح شده سیب زمینی هستند که در چالدران کشت می‌شوند.

 

 

 

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=338962