اندازه فونت : +
همایش ادبیات

به گزارش اروم نیوز، علیرضا مظفری در آئین افتتاحیه چهارمین گردهمایی بین المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی که در دانشگاه ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: انجمن زبان و ادبیات فارسی در سال ۹۶ در کشور آغاز به کار کرد.

وی، با اشاره به تاسیس شعبات استانی انجمن، افزود: پژوهش ها در سال ۹۷ آغاز شد و با نامزدی دانشگاه ارومیه در برگزاری همایش با حمایت های بی بدیل اساتید کار آغاز شد و ۴۲۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد.

دبیر علمی چهارمین گردهمایی بین المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی، تاکید کرد: ۲۳۳ مقاله از مجموع مقالات پذیرفته شده و چکیده مقالات به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی نیز در این مراسم طی سخنانی با تاکید بر اهمیت زبان فارسی اظهار داشت: پراکندگی و تفرق زبان ها از آیات خداوند بر روی زمین است.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی، افزود: خداوند در قرآن ابعاد مختلف اعجاز را بیان فرمود یکی از اعجاز خبر از آینده و پیشگویی است، به رفت و آمد شب و روز، دریاهای خروشان، کثرت کوههای سربه فلک کشیده و قله های بلند اشاره کرده و در آیات عدیده ای مسئله قوم آخر و اعراب را خطاب می کند.

وی، ابراز کرد: خداوند در قرآن خطاب به قوم آخر می فرماید اگر شما دین نیاوردید اشکالی ندارد پس از شما قوم دیگری می آید که تبلیغ و ترویج دین را عهده دار می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، گفت: اولین ترجمه قرآن هزاران سال پیش به زبان فارسی بوده است، این همایش در مقابل یکی از مطالبات مهم رهبری انجام گرفته است و امید است تا با تلاش دانشجویان گستره زبان فارسی فراتر رود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=337935