اندازه فونت : +
ادبیات دانشگاه

به گزارش اروم نیوز، سید علی اصغر میر باقری فرد در آئین افتتاحیه چهارمین گردهمایی بین المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی که صبح امروز در دانشگاه ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: رشته ادبیات فارسی در شرایط خاص و مهمی به سر می برد.

وی، افزود: دوره جهش و تعالی قلمداد می شود و همه ما ایرانیان وظیفه داریم این میراث بزرگ را در حوزه زبانی و ادبیات و خط حفظ کنیم، ارتقا ببخشیم و کوشش کنیم ظرفیتی که در این میراث جهانی وجود دارد بهره ببریم برای مقاصد علمی و ادبی.

رئیس انجمن ترویج زبان و ادب فارسی، ادامه داد: توجه خاص دیگر این است که از این سرمایه بزرگ برای اعتلای فرهنگی جامعه بهره ببریم، امروز در سیاستگذاری های فرهنگی این مسئله مطرح است که چطور از این سرمایه های فرهنگی برای بالابردن درک علمی و ادبی مردم بهره ببریم.

وی، با تاکید بر اینکه باید کوشش ببریم سهم زبان و ادبیات فارسی را بالا ببریم، اذعان کرد: این نشست ها  و گردهمایی ها فقط به برگزاری جلسات ختم نشده و باید به همراه نتایج کاربردی باشد.

میرباقری فرد، با تقدیر از استاد مهدی محقق که زیر سایه وی این انجمن شکل گرفت، افزود: از سال ۵۰ تا کنون انجمن ترویج زبان فارسی جایگاه خوبی در سطح کشور دارد و در دوره دوم فعالیت های خودش ترویج زبان و ادب فارسی را در دستور کار خود دارد ما باید کوشش کنیم از ظرفیت فارسی برای سامان بخشیدن و اعتلای جامعه بهره ببریم.

وی، گفت: امروز دوره تاریخی را پشت سر می گذاریم، ارتقای زبان فارسی به عنوان یکی از زبان های معتبر دنیا و زمینه تعمیق جایگاه آثار مختلف در زمینه ادبیات فارسی قرار داده تا ما در سیاست های کلان کشور جایگاه خاصی داشته باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=337969