اندازه فونت : +
ادبیات دانشگاه

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام و المسلمین ناصر خدایاری صبح امروز در آئین افتتاحیه چهارمین گردهمایی بین المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی که در دانشگاه ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: در تحولات ادبی به ایران قبل از ورود ایران به اسلام کمتر شاهد تربیت شعرایی همچون فردوسی، سعدی و حافط بوده ایم.

وی، افزود: سه مثلث قدرت در جهان اسلام امپراتوری های عثمانی، گورکانیان و صفوی همه یا به زبان فارسی سخن می گفتند یا فارسی جز تعیین کننده ترین زبان های این دوره بوده است به طوری که در ایران در امپراتوری صفوی مکاتبات عمده دربار به زبان فارسی صورت می گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، ابراز کرد: در حاکمیت عثمانی در آسیای صغیر تعداد شعرایی که به زبان فارسی شعر سرودند نزدیک به ۳۰۰ نفر از شعرا اسم برده شده که یکپارچگی و اتحاد را حفظ کرده و آیینه تمام نمای فرهنگ ما بوده است.

حجت الاسلام خدایاری، با تاکید بر جایگاه ویژه زبان فارسی در عصر حاضر گفت: امروز هم زبان فارسی جایگاه خوبی در دنیا دارد و رهبر معظم انقلاب تاکید ویزه بر حفظ و پاس داشتن زبان فارسی دارد.

قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی پایان بخش سخنان حجت الاسلام خدایاری در آئین افتتاحیه شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=337960