∴ ۳مدال جهانی بر گردن موی‌تای کاران ملی‌پوش آذربایجان‌غربی

رئیس هیات ورزش‌های رزمی آذربایجان‌غربی خبر داد:

رئیس هیات ورزش‌های رزمی آذربایجان‌غربی گفت: سروش قادری‌زینبی، ثمین یحیوی و سبحان عباسی، سه موی‌تای کار ملی‌پوش استان هر کدام موفق به کسب یک مدال برنز در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ ترکیه شدند.

امیر رسولی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اعلام این خبر اظهار داشت: قادری‌زینبی رزمی کار وزن ۵۰ کیلوگرم رده سنی ۱۲ و ۱۳ سال از شهرستان بوکان، یحیوی ورزشکار وزن منفی ۷۱ کیلوگرم از شهرستان ارومیه و عباسی موی‌تای کار وزن منفی ۸۶ کیلوگرم رده سنی ۱۶ و ۱۷ سال از شهرستان شاهین‌دژ سه ملی‌پوش مدال‌آور استان در این کارزار جهانی هستند.

وی بیان کرد: مسابقات قهرمانی موی‌تای نوجوانان و جوانان جهان با حضور بیش از یک‌هزار ورزشکار از ۱۰۰ کشور جهان از ۶ تا ۱۴ مهرماه جاری به میزبانی شهر آنتالیا در کشور ترکیه برگزار شد.

رئیس هیات ورزش‌های رزمی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه سرمربی‌گری و مربی‌گری تیم ملی موی‌تای ایران را به ترتیب فرشید کریمی از ارومیه و علی مام خسروی از بوکان بر عهده داشتند، ادامه داد: تیم ملی ایران در ۲ بخش دختران و پسران عازم این مسابقات شده بود و در مجموع تیمی با کسب ۱۷ مدال رنگارنگ در رده یازدهم جهان جای گرفت.

رسولی افزود: تیم ملی ایران موفق به کسب ۲ مدال طلا، سه نقره و ۱۲ برنز در این مسابقات جهانی شد.

«کمال علی‌خواه‌آذر» داور اهل بوکان نیز به عنوان یکی از داوران دعوت شده به مسابقات این تیم را همراهی کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=337848

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات