∴ امام جمعه جدید سلماس معرفی شد

 گزارش؛

با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و جمعی از مسئولان، امام جمعه جدید سلماس معرفی شد.

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام سید مهدی قریشی در مراسم تودیع و معارفه امام جمعه شهرستان سلماس با اشاره به در پیش بودن مراسم اربعین حسینی اظهار داشت: قیام عاشورا و شهادت امام حسین(ع) تولدی دیگر برای احیای ارزشهای اسلامی بود و اکنون پیاده روی عظیم اربعین نماد بی بدیل اعلام فرهنگ شیعه به جهانیان شده است که همه مردم و مسئولین باید در برگزاری هرچه باشکوه تر این حرکت عظیم مشارکت فعالانه و مؤثر داشته باشند.

وی در ادامه سخنان خود به تشریح جایگاه نماز جمعه در اسلام اشاره کرده و گفت: نماز جمعه یک نماز عادی نیست و بر هیچ نمازی همچون نماز جمعه در دین اسلام  تاکید نشده است، بنابراین همه مردم باید در برگزاری هرچه باشکوه تر این فریضه الهی حضور مستمر و انقلابی داشته باشند و امیدواریم مسئولین استانی و شهرستانی در تبلیغ و ترویج نماز جمعه وظایف خود را بخوبی ایفا کنند.

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود افزود: از برکات نظام جمهوری اسلامی و تلاشهای امام راحل (ره) است که اکنون نماز جمعه در ۱۰۰۰ نقطه از کشورمان اقامه می شود و در ادامه راه باید همگی در ترویج و تبلیغ این فریضه الهی وظایف خود را بخوبی انجام دهیم .

وی در مورد انتصاب ائمه جمعه سراسر کشور افزود: نصب ائمه جمعه در حوزه رهبر جامعه اسلامی است و همه امامان جمعه باواسطه یا بی واسطه با حکم و تصمیم مقام معظم رهبری نصب می شوند و هیچ فرد، گروه یا جریانی در این انتصابات دخالتی ندارند.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی در ادامه سخنان خود خطاب به حجت الاسلام موسوی گفت: از فعالیت ها و خدمات حجت الاسلام موسوی در تربیت دینی جامعه سلماس و نیز پرورش جامعه روحانیت این شهرستان و فعالیتهای فرهنگی و عمرانی شان در سطح شهرستان و استان کمال قدردانی را داریم و امیدواریم نقش پدرانه خود را در این شهرستان و در کمک به امام جمعه جدید این شهرستان حفظ کرده و منشأ برکات در این شهرستان باشند.

وی در توصیه کوتاهی به حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی امام جمعه جدید سلماس گفت: برای حجت الاسلام طباطبایی نیز که از شخصیتهای دینی و حوزوی شناخته شده سلماس هستند، در مسیر انجام این مسئولیت خطیر آرزوی توفیق داریم و انتظار داریم مسئولین شهرستان در مسیر انجام امور مختلف خصوصا فعالیتهای فرهنگی با ائمه جمعه بعنوان مدیر فرهنگی شهرستان کمال همکاری و تعامل را داشته باشند.

وی در خاتمه افزود: از حضور صمیمانه و برادرانه برادران اهل تسنن شهرستان در این مراسم که نشان دهنده اوج اتحاد و همدلی مسلماسان در سلماس است کمال قدردانی را دارم و امیدواریم در سایه این اتحاد و یکدلی بتوانیم در مسیر اعتلای ارزشهای دینی و ملی گام برداریم.

امام جمعه جدید شهرستان سلماس نیز در این مراسم اظهار داشت: حب دنیا همواره در منظر امام علی(ع) و خطبه های نهج البلاغه مذموم است.

حجت الاسلام سید ابراهیم طباطبایی افزود: بنده سالها در مجاورت حجت الاسلام موسوی در خدمت طلاب شهرستان سلماس بودم و همواره با راهنمایی های ایشان خادم طلاب بوده ام.

وی ادامه داد: حجت الاسلام موسوی اقدامات به سزایی در سلماس انجام دادند، احداث مصلی،حوزه های علمیه و دفتر امام جمعه از اقدامات ماندگار و ارزشمند در سلماس بود.

امام جمعه جدید سلماس با بیان اینکه بنده از همین الان پذیرای پیشنهادات و همکاری های مردم عزیز هستم و به مساعدت مردم در ادامه این راه دشوار نیازمندم، گفت:ان شاالله با یاری مردم، با تمام قوا در خدمت سلماس خواهم بود و میکوشیم در عرصه های فرهنگی نیز بهتر از این باشیم.

حجت الاسلام طباطبایی تاکید کرد: وضعیت اقتصادی مملکت مطلوب نیست، لذا از تمامی ارگان های دولتی و افرادی که میخواهند برای عرض تبریک انتصاب بنده بنر نصب کنند یا گل هدیه بیاورند به جد میخواهم از این اقدام امتناع کنند و هزینه آن را صرف فقرا کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=337603

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات