اندازه فونت : +
سردار شهسواری

به گزارش اروم‌نیوز، سردار حبیب شهسواری صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس، با اشاره به برخی اتفاقات طی روزهای اخیر، اظهار داشت: مسئولان ارشد استان به دنبال هم‌گرایی و حفظ وحدت با وجود تمام تفاوت‌های مذهبی، قومیتی و نژادی هستند.

وی، افزود: افرادی که بر طبل قومیت گرایی می‌کوبند و برای اهداف سیاسی خود دنبال پررنگ کردن آن هستند، باید بدانند که آذربایجان‌غربی رنگین کمان اقوام و مذاهب و قومیت‌ها است و با همین نماد در تارک نظام اسلامی می‌درخشد.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: مردم این استان به وحدت و همدلی در جهان نامی هستند. معنویت، صمیمیت و دلدادگی موجود در میان اقوام و ادیان مختلف در آذربایجان‌غربی برای همه مثالی از وحدت عینی است و اجازه نمی‌دهیم در این حوزه خدشه‌ای از سوی هرکسی وارد شود.

وی، تاکید کرد: خط قرمز مسئولان آذربایجان‌غربی در این است که هیچ‌کس حق ندارد به اختلاف مسئولان و مردم بپردازد و مردم هم خوب این موضوع را می‌دانند و سره از ناسره را خوب تشخیص می‌دهند. امروز وحدت صمیمیت محبت و باهم بودن از هر چیزی برای ما مهم‌تر است. همه امروز تکیه افراد بر موضوعات قومیتی و مذهبی با چاشنی فرعی و جناحی را می‌شناسند و می‌دانند که در پشت پرده نیات خوبی ندارند.

سردار شهسواری، همچنین بیان داشت: اگر نگاه برخی سیاه و غیرمثبت باشد، باید بدانند مسئولان این استان صادق، پای کار، متعهد و کارآزموده هستند و اگر خطایی از کسی سر بزند، این خطاگیری نشانه صداقت مسئولان و هشیاری است.

وی، همچنین گفت: نظام اسلامی نسبت به خطا برخورد می‌کند و از هیچ حقی نمی‌گذرد. مسئولان در دایره انقلاب و نظام اسلامی هستند. همه ما در راستای کمک به توسعه اقتصادی و معیشت مردم در تلاش هستیم تا مردم از کار و تلاش مسئولان لذت ببرند.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، با اشاره به اینکه بیان مباحث قومیتی فقط در لایه‌های سیاسی است و نه در عمق مردم، خاطرنشان کرد: اختلاف سلیقه لازم است اما اگر این امر برای غرض‌ورزی باشد مذموم است، اگر برای عقده گشایی باشد نشانه مریض بودن و اگر برای رسیدن به کام و نام باشد که اهداف  آن‌ها مشخص است.

وی، ادامه داد: اختلاف سلیقه مسئولان سرعت‌بخش کنترل جامعه می‌شود اما خط یقف و نهایت نباید تحریف و جریحه‌دار کردن قلوب مردم از هر نوعی باشد. اختلافات مدنظر دغدغه مسئولان است و گاها پیاز داغ این ماجرا زیاد می‌شود و منفی نمایش داده می‌شود.

سردار شهسواری، در این زمینه ابراز داشت: برای رسیدن به کل فدای جزییات نشویم. برای پیشرفت استان نیازمند سرمایه‌گذاری هستیم و باید سرمایه گذاری انجام شود. فرقی ندارد هرکسی باشد از هر نژاد و قبیله و مذهب جز معاندین نظام می‌توانند در این استان سرمایه‌گذاری انجام دهند. اما این موضوع باید با رعایت قوانین و مقررات و قواعد مربوطه باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=335092

مطالب مرتبط