∴ تحریک قومیت خط قرمز تمام مسئولان در آذربایجان‌غربی است

فرمانده سپاه شهداء:

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، با تاکید بر لزوم توجه تمام مردم و مسئولان به حفظ وحدت در استان، گفت: افرادی که دنبال تحریک و تشدید اختلافات قومیتی باشند یقینا با برخوردی سخت مواجه خواهند شد.

به گزارش اروم‌نیوز، سردار حبیب شهسواری صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس، با اشاره به برخی اتفاقات طی روزهای اخیر، اظهار داشت: مسئولان ارشد استان به دنبال هم‌گرایی و حفظ وحدت با وجود تمام تفاوت‌های مذهبی، قومیتی و نژادی هستند.

وی، افزود: افرادی که بر طبل قومیت گرایی می‌کوبند و برای اهداف سیاسی خود دنبال پررنگ کردن آن هستند، باید بدانند که آذربایجان‌غربی رنگین کمان اقوام و مذاهب و قومیت‌ها است و با همین نماد در تارک نظام اسلامی می‌درخشد.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: مردم این استان به وحدت و همدلی در جهان نامی هستند. معنویت، صمیمیت و دلدادگی موجود در میان اقوام و ادیان مختلف در آذربایجان‌غربی برای همه مثالی از وحدت عینی است و اجازه نمی‌دهیم در این حوزه خدشه‌ای از سوی هرکسی وارد شود.

وی، تاکید کرد: خط قرمز مسئولان آذربایجان‌غربی در این است که هیچ‌کس حق ندارد به اختلاف مسئولان و مردم بپردازد و مردم هم خوب این موضوع را می‌دانند و سره از ناسره را خوب تشخیص می‌دهند. امروز وحدت صمیمیت محبت و باهم بودن از هر چیزی برای ما مهم‌تر است. همه امروز تکیه افراد بر موضوعات قومیتی و مذهبی با چاشنی فرعی و جناحی را می‌شناسند و می‌دانند که در پشت پرده نیات خوبی ندارند.

سردار شهسواری، همچنین بیان داشت: اگر نگاه برخی سیاه و غیرمثبت باشد، باید بدانند مسئولان این استان صادق، پای کار، متعهد و کارآزموده هستند و اگر خطایی از کسی سر بزند، این خطاگیری نشانه صداقت مسئولان و هشیاری است.

وی، همچنین گفت: نظام اسلامی نسبت به خطا برخورد می‌کند و از هیچ حقی نمی‌گذرد. مسئولان در دایره انقلاب و نظام اسلامی هستند. همه ما در راستای کمک به توسعه اقتصادی و معیشت مردم در تلاش هستیم تا مردم از کار و تلاش مسئولان لذت ببرند.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، با اشاره به اینکه بیان مباحث قومیتی فقط در لایه‌های سیاسی است و نه در عمق مردم، خاطرنشان کرد: اختلاف سلیقه لازم است اما اگر این امر برای غرض‌ورزی باشد مذموم است، اگر برای عقده گشایی باشد نشانه مریض بودن و اگر برای رسیدن به کام و نام باشد که اهداف  آن‌ها مشخص است.

وی، ادامه داد: اختلاف سلیقه مسئولان سرعت‌بخش کنترل جامعه می‌شود اما خط یقف و نهایت نباید تحریف و جریحه‌دار کردن قلوب مردم از هر نوعی باشد. اختلافات مدنظر دغدغه مسئولان است و گاها پیاز داغ این ماجرا زیاد می‌شود و منفی نمایش داده می‌شود.

سردار شهسواری، در این زمینه ابراز داشت: برای رسیدن به کل فدای جزییات نشویم. برای پیشرفت استان نیازمند سرمایه‌گذاری هستیم و باید سرمایه گذاری انجام شود. فرقی ندارد هرکسی باشد از هر نژاد و قبیله و مذهب جز معاندین نظام می‌توانند در این استان سرمایه‌گذاری انجام دهند. اما این موضوع باید با رعایت قوانین و مقررات و قواعد مربوطه باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=335092

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات