اندازه فونت : +

به گزارش اروم نیوز به نقل از زرین خبر، سازندگی کشور محدود به زمان و مکان نیست و پایانی ندارد چرا که پیشرفت و توسعه متوقف نمی شود و بدون شک زدودن چهره فقر و محرومیت از سیمای کشور عزیزمان نیز با برخورداری از روحیه بسیجی مانند زمان دفاع مقدس امکانپذیر است.

حضور در عرصه سازندگی ومحرومیت‌زدایی، یکی از دهها و بلکه صدها موضوعی است که از همان ابتدا در دستور کار بسیج قرار داشته و در مقطع کنونی نیز در ردیف مهمترین مأموریتهای بسیج وسپاه قرار دارد که در این زمینه نیز توفیق و دستاوردهای فراوانی را داشته است.

سال هاست که بسیجیان و سپاهیان در روستایی، آب به مردم روستا می رسانند، در روستایی کشاورزان را یاری می کنند، در روستایی زخم های جسمی و روحی مردم را مرهم می کنند و در نقطه ای مدرسه می سازند و علم های علم و دانش را بالا می برند و در نقطه ای مسجد می سازند و دیگران را یاری سازند.

بخش باروق میاندوآب، یکی از محروم ترین بخش های آذربایجان غربی و دارای ۷۴ روستا و ۲۸ هزار نفر جمعیت بوده و ۴۸ درصد مساحت شهرستان میاندوآب را شامل می شود و آخرین روستای این بخش بیش از ۱۱۷ کیلومتر با مرکز شهرستان فاصله دارد.

در این بخش دو رودخانه آجرلو و قورو چای وجود دارد که در مواقع پرآبی و بارش باران سبب بروز مشکلاتی برای مردم این منطقه و قطع راه ارتباطی برخی روستاها می شود.

روستاهای جان آقا، زارنجی، ینگجه و مسجد در این مسیر قرار دارند و پرآب شدن رودخانه آجرلو سبب قطع راه ارتباطی مردم این روستاها که از وسط رودخانه در مواقع خشکی عبور می کنند، می شود.

در این زمینه سپاه میاندوآب پیشقدم شده و قصد دارد تا در صورت تصویب نهایی و با همکاری بسیج سازندگی، قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) و مردم این روستاها، پل ارتباطی را بر روی این رودخانه برای برقراری ارتباط در این بخش احداث کند.

در این راستا نیز سرهنگ پاسدار نورالدین پالهنگ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندوآب و هیئت همراه بازدیدی از محل داشته و مشکلات مربوطه را با حضور روستائیان و اعضای شورای این روستاها بررسی کردند تا در صورت تصویب نهایی طرح پس از طی مراحل این پل احداث شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=334743

مطالب مرتبط