اندازه فونت : +
زکات

به گزارش اروم نیوز به نقل زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده صبح امروز در جلسه شورای زکات در شهرستان میاندوآب با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ پرداخت زکات، اظهار کرد: زکات یکی از تاثیرگذارترین فروعات دین در مسائل اجتماعی است که باید مورد توجه همه قرار گیرد.

وی، با بیان اینکه پرداخت زکات، یکی از راه های فقرزدایی از جامعه است، افزود: فلسفه پرداخت زکات برای تعادل جامعه و کاهش فاصله بین غنی و فقیر است.

امام جمعه میاندوآب، با اشاره به اینکه باید برای زکات تبلیغ کرد، گفت: اگر به دستورات الهی به درستی عمل شود، فاصله غنی و فقیر کاهش می یابد.

وی، تصریح کرد: زکات دستور خداوند و سهم فقرا در اموال اغنیا است و مسلمانان باید به وظایف خود به نحو احسن عمل کنند.

حسن زاده، اظهار کرد: باید نگرش ها در جامعه در خصوص زکات تغییر کند و این امر ترویج شود که با پرداخت زکات دارایی انسان کم نمی شود و پرداخت آن در واقع معامله با خدای متعال است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) میاندوآب نیز در این جلسه با اشاره به تشکیل شورای زکات در ۳۵ روستا، گفت: امسال ۱۲ میلیارد ریال زکات در شهرستان میاندوآب جمع آوری شده است.

رسول بخشی با اشاره به اینکه زکات پرداختی در هر روستا برای رفع نیاز محرومان همان روستا هزینه می شود، افزود: زکات جمع آوری شده در امر برطرف کردن نیاز محرومان و در بخش های درمانی، تهیه جهیزیه برای نوعروسان، تحصیل، معیشت، درمان و احداث و تعمیر مسکن مددجویان هزینه شده است.

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=333998